"Czerwony" test SCP-093
ocena: +3+x

Test luster 5: Kolor (czerwony)

SCP-093 był dystrybuowany wśród personelu Fundacji, dopóki nie pojawił się nowy kolor. Technik serwisant ██████ sprawił, że podmiot zabłysnął mocną czerwienią, kolorem silniejszym niż w przypadku wcześniejszych testów. ██████ zgodził się asystować przy kolejnym teście. Na żądanie doktora █████ ███-███ zostało dostarczone ██████ na czas testów. W czasie połączenia podmiotu z lustrem po drugiej stronie zostało wygenerowane nieznane środowisko. Nie jest zauważane odbarwienie, nie licząc czerwonych, kamiennych struktur. Technik ██████ przechodzi przez lustro, rozpoczyna się zapis wideo.

Rozpoczyna się nagranie; obraz miga. Technik ██████, dalej zwany testerem, widzi przed sobą duży cylindryczny filar, który obraca się wokół własnej osi. Nieznana jest wysokość obiektu; średnica wynosi, w przybliżeniu, 1,8 [m] (6 stóp). Otwory są rozmieszczone w całym obiekcie, w pozornie przypadkowych odległościach. Raz na jakiś czas z tych otworów emitowana jest wiązka białego światła. Obrót kamery ukazuje promienie świetlne. Połączone są z dużą kolekcją obiektów przypominających SCP-093, będących częścią ściany pomieszczenia. Pomieszczenie również okazuje się mieć cylindryczny kształt z niezliczoną ilością kopii SCP-093.

Tester odwraca się do punktu wejścia i stwierdza, że jest to fragment ściany, w którym brakuje kopii SCP-093, prawdopodobnie tej niesionej przez testera. Inne sekcje ściany przy bliższej inspekcji również okazały się pozbawione swoich kopii SCP-093. Spekuluje się, że pomieszczenie jest pewnego rodzaju centralą. Podczas badania pomieszczenia tester znajduje drabinę w podłodze i schodzi po niej na życzenie kontroli.

Drabina prowadzi do dużego, czystego pomieszczenia pełnego sprzętu komputerowego, który wydaje się przestarzały w porównaniu do wcześniej spotykanych urządzeń. Duże komputery działające na taśmy szpulowe klikają i obracają się w różnych miejscach; żarówka o nieznanym przeznaczeniu włącza się na dziesięć sekund, a następnie gaśnie. Duży monitor CRT wyświetla pojedyncze słowa w 8 kolorach w odstępach około 5 sekund. W czasie obserwacji na ekranie wyświetlają się słowa: "Czysty", "Nieczysty", "Czysty", "Czysty", "Utracony", "Nieczysty".

Przejście przez pokój doprowadza testera do jego końca z wielkim szklanym oknem, kolejnego tarasu widokowego. Taras wychodzi na grupę kapsuł spotkanych we wcześniejszych testach, ale w mniejszej ilości i wypełnionych niebieskim płynem. Coś, co wydaje się napięciem elektrycznym, tańczy po kapsułach w nieregularnych odstępach czasu. Co najmniej pięć kapsuł jest zniszczonych i pustych na pierwszy rzut oka. Przy oknie obserwacyjnym jest obecna klawiatura na piedestale, oczekująca na wprowadzenie wyboru. Opcje dostępne na ekranie to: "Stan Kapsuły", która czeka na wejście danych numerycznych, "Raporty", "Sytuacja X-549", "Sytuacja X-550", "Dziennik ewakuacji", "Gówno prawda", "Raport agenta █-██-█" oraz "Schemat przeciwpożarowy placówki". <Wideo usunięto: Wszystkie pozycje, które wygenerowały tekst, zostały spisane przez testera i zweryfikowane przez członka kontroli, który przeszedł przez portal w celu ich pozyskania. Proces ten trwał około dwóch godzin i zapis wideo został usunięty w celu skrócenia tego raportu. Zapisane dokumenty zostały zapisane razem jako ██████-████-██> Wideo przerwane.

Kontrola straciła kontakt z testerem około 30 minut po wysłaniu technika kontroli. Tester został poproszony o pozostanie w okolicy i obserwowanie maszyny oraz przechowalni na potrzeby odprawy. Portal lustra SCP-093 wrócił do naturalnej powierzchni odbijającej przedwcześnie, a wszelki kontakt wideo z testerem został zerwany. Kontrola nie była w stanie przywrócić portalu z powodu wpojenia się SCP-093 w poprzek lustra. Upływ czasu długości jednej minuty i czterdziestu ośmiu sekund (01:48) został zarejestrowany, zanim lustrzany portal sam się nie otworzył, atester przezeń nie powrócił. Tester wydaje się w dobrym zdrowiu i kondycji, pomimo utraconego czasu, jednak jest małomówny.

Podczas natychmiastowej odprawy tester doznał gwałtownych drgawek i został wezwany personel medyczny. Podczas próby opanowania tester wykazał się zwiększoną siłą i użył ███-███, by strzelić w jednego z pracowników medycznych, zabijając go. Strażnicy strzelili raz w testera w serce, a raz w klatkę piersiową, ale nie spowodowało to jego upadku. Wszyscy pracownicy zostali ewakuowani z pomieszczenia i drugi padł strzał testera, który spudłował. Ciężko uzbrojony zespół wszedł do pokoju odpraw i użył broni automatycznej do opanowania testera. Raporty potwierdziły, że tester nie krwawił, gdy został postrzelony, a zamiast tego z jego ran wyciekała zielono-brązowa substancja, która wydawała się mieszanką cieczy obserwowanych w niektórych kapsułach i w materiałach odzyskanych podczas testu 3.

Wszystkie następne testy SCP-093 zostały przerwane na czas badań materiałów odzyskanych w czasie tego incydentu. Zapasowe urządzenie nagrywające, wykorzystujące kasetę, zostało odnalezione w podręcznym ekwipunku aktywne od czasu przerwania połączenia z testerem. Jego zawartość została dołączona do innych zdobytych materiałów.

Wszystkie pozyskane materiały z badań nad SCP-093 wymagają upoważnienia poziomu 4. Udostępnienie musi zostać zaakceptowane przez przynajmniej dwóch pracowników z upoważnieniem poziomu 4.

PERSONEL Z ODPOWIEDNIM POZIOMEM DOSTĘPU PROSZONY JEST O ZGŁASZANIE PISEMNYCH PRÓŚB DO DR. ██████ W CELU UZYSKANIA DOSTĘPU DO MATERIAŁÓW POZYSKANYCH Z TESTÓW SCP-093.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported