"Żółty" test SCP-093
ocena: +4+x

Test luster 4: Kolor (żółty)

Testerzy klasy D nie są już wykorzystywani. Kolejne testy będą się skupiały na zbieraniu informacji w związku z danymi, które zebrano z poprzednich testów, tak, by lepiej zrozumieć przeszłość i los, jaki spotkał świat, do którego prowadzi SCP-093, i określić, czy należy podjąć konkretne środki ostrożności w naszym świecie. Analiza próbki brązowego płynu odzyskanego z ubrania utraconego członka eskorty █████ została dołączona do innych zebranych danych.

Doktor █████ zgłosił się na ochotnika do kolejnego testu spośród dostępnych kandydatów, ponieważ w jego przypadku SCP-093 emituje kolor żółty. Nie ma dowodów na kryminalną ani nielegalną przeszłość doktora █████, jak również na żadne zaburzenia psychologiczne. Kiedy podmiot przyłożono do lustra, ukazało ono obraz wnętrza kabiny biurowej.

Do tego testu doktor █████ zdecydował się użyć bezprzewodowego systemu wideo, odmawiając wykorzystania systemu kabla i kołowrotka, utrzymując, że jest przekonany o swoim bezpieczeństwie, jako że żaden z tych składających się z tułowia stworów nie był widziany w budynku, w którym pojawił się punkt wejścia. Zapis wideo rozpoczął się, jak tylko doktor przekroczył lustro. Jak w przypadku poprzednich testów obecny kolor SCP-093, żółty, zdominował obraz i nałożył się na wszystkie barwy.

Kamera lekko drży po uruchomieniu, obraca się, ukazując grupę białych kabin spotykanych w biurach i korporacjach. Widocznych jest ich około 30. Po drugiej stronie pomieszczenia widoczny jest moduł biurowy wbudowany w ścianę, składający się ze ścian i drzwi z mrożonego szkła. Dr █████ podchodzi do tych drzwi i sprawdza wygrawerowany napis: "Senior Manager — Stanlee Milamitz". Drzwi są otwarte.

Doktor █████ wchodzi do biura i sprawdza biurko. Stoi na nim kubek kawy; pozostał brązowy osad wypełniający połowę naczynia po tym, jak płyn wyparował. Na talerzu leży pączek, który doktor █████ podnosi i rzuca o ścianę. Przy uderzeniu obiekt wydaje odgłos jak kamień, po czym spada na podłogę. Szafa na dokumenty przyciąga uwagę dr. █████; tester podchodzi po niej i zaczyna sprawdzać szufladę po szufladzie, zatrzymując się przy drugiej i wyciągając dokument. Cofa się do pierwszej i wyciąga kolejne dwa. Kontynuuje do trzeciej i czwartej szuflady, wyciągając kolejne cztery dokumenty i rozkładając je na biurku. To niebieskie foldery na dokumenty. Doktor █████ wskazuje palcem i kamerą na symbol rąk złożonych do modlitwy znajdujący się na każdym z nich. Głośno zgłasza, że pozostałe dokumenty znajdują się w żółtych folderach. Niebieskie zostają umieszczone w jego polowym pojemniku na próbki.

Kamera zostaje obrócona w stronę komputera osobistego znajdującego się przy biurku. Komputer jest uruchomiony, a użytkownik zalogowany. Doktor █████ głośno zastanawia się, skąd te urządzenia czerpią zasilanie, skoro żadne gniazda zasilania nie są widoczne. Tapeta zawiera logo "Faithful OS", a komputer emituje dźwięki; kliknięcie myszki odtwarza delikatne, podobne do hymnu buczenie, a otwieranie ikon — anielskie dzwony. Komputer nie dostarcza żadnych użytecznych informacji doktorowi, więc ten go zostawia i wychodzi z biura.

Podchodząc do drugiej strony piętra, doktor █████ nacisnął przycisk przy windzie i wszedł do niej, odkrywając, że znajduje się na 34. piętrze budynku o nietypowej numeracji pięter. Widoczne na panelu numery zaczynają się od -115, a kończą na 115 i oznaczają wszystkie piętra. Przed wybraniem piętra dr █████ prosi o możliwość przeniesienia bezprzewodowego odbiornika wideo do windy i zastąpienia go stożkiem ostrzegawczym w celu oznaczenia punktu wejścia. Drugi transponder zostaje umieszczony na zewnątrz windy. Kontrola otrzymuje informację, by w razie wypadku doktora █████ odzyskać drugą jednostkę i zapieczętować pomieszczenie testowe. Po przekazaniu instrukcji doktor █████ naciska przycisk odpowiadający piętru -115.

Zjazd windą jest długi; zajmuje 15 minut, w których czasie doświadcza jednej usterki. Obraz zadrżał, zaśnieżył się, po czym kamera zaczęła funkcjonować normalnie, ukazując 14 innych postaci stojących razem z doktorem █████ w windzie. Wszystkie poruszały się razem z nim, by zapewnić mu możliwość ruchu. Po upływie 35 sekund obraz ponownie się zaśnieżył i powrócił do dobrej jakości. Tym razem dr █████ był sam i tańczył, biorąc pod uwagę kołysanie i szarpnięcia kamery.

Doktor █████ przerywa, by skomentować smród dochodzący go z dołu. W tym momencie winda znajduje się przy -108. piętrze. Doktor naciska przycisk -110, by przerwać dalszą jazdę, i wychodzi z windy, gdy ta się zatrzymuje. Drzwi otwierają się i ukazują zamknięte stanowisko obserwacyjne i kilkoma komputerami i krzesłami. Wszystkie komputery wyglądają na zasilone. Sufit jest szklany, a piętro wyżej widać podobne stanowisko. Doktor █████ podchodzi do stacji monitoringu i sprawdza jeden z ekranów.

Na pulpicie widać logo "Faithful OS" i podgląd z kamer, przełączający się między czterema widokami. Pierwszy ukazuje pokój wypełniony kapsułami podobnymi do tych odkrytych w czasie fioletowego testu. Ich liczba idzie w tysiące. Drugi widok jest przybliżony do zawartości kapsuł, kamera przemieszcza się między nimi, by kontrolować ich stan. Wszystkie kapsuły, które mija kamera, są zniszczone. Trzeci widok jest skierowany w przeciwną stronę; kamera przesuwa się pionowo, sprawdzając każde stanowisko obserwacyjne. Łącznie jest ich 10, a doktor █████ jest widoczny na nagraniu, gdy aparat mija jego stanowisko. Spogląda w górę; jednostka monitorująca wisi w powietrzu; nie są widoczne żadne systemy napędowe. Czwarty widok pokazuje najniższe piętro, podłogę poniżej stanowisk obserwacyjnych, gdzie nieprawdopodobnie ogromny tułów czołga się w kółko, wpadając na ściany i zmieniając kierunek. Biorąc pod uwagę obraz z kamery, przypuszczalnie stworzenie ma rozmiar sześciopiętrowego budynku.

Zwracając swoją uwagę na zawartość komputera, doktor █████ przesunął okno z obrazem z kamery na bok, przez co odkrył prosty edytor tekstu schowany za nim. Wydruk treści edytora został umieszczony w pojemniku na próbki. Dokument skierował doktora na piętro 54., do sejfu; dostarczył też kombinację zamka. Doktor █████ opuszcza stację monitorowania i jedzie na piętro 54. bez przeszkód. Zmierza prosto do sejfu opisanego w dokumencie i znajduje go ukryty pod biurkiem. Kombinacja okazuje się poprawna i pozwala na otwarcie sejfu. W środku znajduje się zeszyt umieszczony w pojemniku na próbki oraz specyficzny rewolwer, odzyskany jako ███-███, wraz z 24 sztukami amunicji.

Doktor wraca do windy i bez problemu udaje się na piętro 34. Ze względu na ogromną ilość pięter do przebadania, a także ilość uzyskanych ważnych informacji, test zostaje uznany za zakończony; ekwipunek jest odzyskiwany. Przed powrotem przez punkt wejścia doktor █████ sprawdza znajdujący się niedaleko, działający terminal komputerowy. Odkrywa, że ekran jest dokładnie taki sam jak w komputerze na -110. piętrze. Wysunięto teorię, że autor notatki zainstalował w sieci pewnego rodzaju wirusa, który rozesłał jeden obraz po wszystkich urządzeniach tak, by informacja na pewno została odnaleziona.

Doktor █████ wraca przez punkt wejścia i lustro wraca do naturalnego stanu. Wszystkie materiały zebrane w czasie eksperymentu dołączono do pozostałych, z poprzednich testów. Analiza ███-███ i amunicji do niego została przełożona, ponieważ wymagałaby ona rozmontowania jednego pocisku, a mogą one być kluczowe, dopóki badania nad SCP-093 nie zostaną zakończone. Koniec nagrania.

Następny test jest zaklasyfikowany jako test czerwony.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported