SCP-094
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-094

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: W związku z tym, że SCP-094 wydaje się niemożliwy do przetransportowania, placówka badawczo-przechowawcza została wybudowana wokół obiektu (centrum znajduje się na 4█.██████°S, 6█.██████°W) i z wyglądu przypomina argentyńską, wojskową bazę naukową. Złączone siły SCP i argentyńskiego wojska pilnują, by żadna nieuprawniona osoba ani samolot nie zbliżyły się do bazy na dystans mniejszy niż jeden kilometr.

SCP-094 zamknięte jest w gazo-przepuszczalnym sześcianie ze stalowo wzmacnianego pleksiglasu o krawędzi długości 3 [m]. Do środka prowadzą pojedyncze drzwi (także ze wzmacnianego pleksiglasu) po jednej ze stron. Drzwi nie mogą zostać otwarte poza sytuacjami, kiedy pracownik z uprawnieniami O5 autoryzuje decyzję o otwarciu wejścia w ściśle określonych warunkach. Sześcian przechowywany jest w środku pokoju o rozmiarach 20 [m] na 20 [m]; do pomieszczenia wolno wejść jedynie osobie z upoważnieniem poziomu 4. Przed wejściem do pokoju personel musi zabezpieczyć się poprzez przypięcie się do lin przymocowanych do ścian. Ochroniarze, poza ich standardowym wyposażeniem, muszą być także uzbrojeni w broń usypiającą.

Opis: SCP-094 wydaje się idealną, czarną kulą o średnicy 163 [cm]; obiekt jest zawieszony około 3 [m] nad ziemią i nic nie wydaje się mu w tym pomagać. SCP-094 został nazwany miniaturowym horyzontem zdarzeń: wszelka materia, która przezeń przejdzie — włączając w to światło — jest niemożliwa do odzyskania. Jednakże SCP-094 nie jest czarną dziurą, ponieważ nie wywiera efektów grawitacyjnych.

SCP-094 sporadycznie emituje zróżnicowanie dźwięki, wliczając w to dźwięki natury, brzęczenie i czasami ludzką mowę. Próby skomunikowania się z obiektem nie odniosły na razie sukcesu. Nie wiadomo, czy te dźwięki pochodzą od samego obiektu; czy z jakiejś rzeczy, która się znajduje w SCP-094; możliwe także, iż pochodzą z obszaru, który łączy się z SCP-094. Niewielki procent osób zdaje się przyciągany ku SCP-094 z powodu emitowanych przezeń dźwięków.

SCP-094 zostało odkryte w roku 192█, w prowincji Chubut, na południu Argentyny. Wtedy określano średnicę obiektu na 20 do 25 [cm]. Analiza historycznych zapisów wykazała, że SCP-094 powiększa swój rozmiar dwukrotnie w ciągu 31 lat. Najważniejsze badania nad SCP-094 koncentrują się na odkryciu sposobu na zatrzymanie lub cofnięcie rozrostu obiektu bez wywołania katastrofy.

Dodatek: Wskazówka SCP-1032 oznaczona jak SCP-1032-15 osiągnie swoje "zdarzenie północy" dnia 09/04/2690, pokrywając się z datą, gdy SCP-094 w pełni pokryję powierzchnię Ziemi, zakładając bieżące tempo rozrostu.

Notatka: Kilka milimetrów na miesiąc może nie wydawać się wielką liczbą i nie, w tej chwili nie można z dnia na dzień zaobserwować rozrostu SCP-094. Jeżeli jednak obiekt będzie kontynuować swój rozwój, w ciągu mniej niż dwustu pięćdziesięciu lat będzie miał średnicę kilometra. Przyjmując, że rozrost nie przyspieszy, czego prawie nikt nie przyjmuje — dr Llewelyn-Garcia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported