SCP-095
ocena: +6+x

Identyfikator podmiotu: SCP-095

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-095 musi być umieszczony w standardowej tulei polietyleonowej, kiedy nieprzeprowadzane są na nim żadne badania. Tuleję należy umieścić w standardowo zamykanej szafie celem uniknięcia uszkodzenia i rozkładu obiektu. Cyfrowe skany o wysokiej rozdzielczości są dostępne dla każdego pracownika z upoważnieniem poziomu 1. lub wyższego, który zainteresowany jest obejrzeniem SCP-095.

Opis: SCP-095 wydaje się zestawem trzech średnio podniszczonych z powodów czasowych, czarno-białych komiksów wydrukowanych w roku 1932. Brakuje przednich i tylnych okładek; kilka stron jest nieczytelnych z powodu kontaktu z wodą. Obiekt został znaleziony przez agenta ███████, w małym sklepie ze starociami w Denver, w stanie Colorado, a następnie został bezproblemowo zakupiony za niską cenę. Właściciel sklepu czytanie owych komiksów najwidoczniej zakończył wraz z datami wydania, widniejącymi na pierwszych stronach.

Naukowa ekspertyza wykazała, że SCP-095 jest autentyczny, ale nie wyjątkowy, pomijając kwestię zawartości merytorycznej. Komiksy są powleczone kolorami właściwymi dla czasów wydania, na tanim papierze z miazgi drzewnej. Znaczek wydawcy wskazuje na "Zabawy przyszłości", firmę działającą w miejscowości Purple Lake, w stanie Ohio. Dotychczasowe dochodzenia i badania wskazują na to, że ani firma, ani miejscowość nigdy nie istniały.

Komiks przedstawia historię popularnej fikcji naukowej zatytułowaną: "Atomowe przygody Ronniego Ray-Guna" która opowiada o pierwszoplanowym bohaterze, który jest podobny do byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych — Ronalda Reagana — na tyle, że podobieństwo nie może być rezultatem pomyłki. Każde z opowiadań rozpoczyna się przedstawieniem tablicy z napisem: "W dalekosiężnym świecie przyszłości lat osiemdziesiątych XX wieku tylko Ronnie Ray-Gun może dać nam kolejne jutro!". Wygląda na to, że publikacje sformatowane były w sposób epizodyczny tak, że jedno wydanie opowiadało jedną historię. Trzy opowieści zostały pobieżnie opisane poniżej:

 • Ronnie kontra kosmiczny Admirał Carter: Fabuła skupia się na planetarnym gubernatorze Ronnim Ray-Gunie i jego pomocniku — kosmicznym majorze Herbercie. Dwójka musi stawić czoła tytułowemu kosmicznemu admirałowi Carterowi, który będzie z nimi rywalizował o pozycję kosmicznego marszałka. Opisane wydarzenia stanowią luźne przedstawienie realnych wydarzeń, które miały miejsce po wyborach prezydenckich w USA, w roku 1980.
 • Kosmiczny zabójca!: Fabuła skupia się na postaci zwanej astronautą Hinckleyem. Astronauta przygotowuje się do przeprowadzenia zamachu na kosmicznego marszałka, Ray-Guna. Wykorzystując zasadzkę, udaje mu się złapać Ray-Guna i zranić go swoim "Dewastacyjnym promieniem", ale zaraz po tym unieszkodliwiają go żołnierze Ray-Guna. Opisane wydarzenia oczywiście wskazują na prawdziwy zamach z roku 1981, który przeprowadził John Hinckley Junior.
 • Planeta-dżungla: Fabuła skupia się na staraniach Ray-Guna, który pragnie stworzyć armię robotów na porośniętej dżunglą planecie Nica, celem ochrony jej ziem przed złymi piaskowymi bandytami. Mimo że Ray-Gun został poinformowany o tym, że straci stanowisko, jeżeli zainterweniuje w wydarzenia mające miejsce na planecie Nica, wysłał on swojego podwładnego — kosmicznego pułkownika Westa, by ten, w sekrecie, pod osłoną dżungli stworzył armię. Kiedy plan lega w gruzach, kosmiczny pułkownik West publicznie bierze na swoje barki odpowiedzialność za to działanie i tym samym ratuje swojego przełożonego. Opisane wydarzenia wydają się uproszczoną powtórką kontrowersyjnych wydarzeń afery Iran-Contra z roku 1986.

Prawdopodobnie najbardziej interesującym elementem obiektu są ostatnie strony komiksów, które stanowią reklamę innych opowieści publikowanych przez "Zabawy przyszłości". Trwające dochodzenie ma na celu zlokalizowanie wszelkich pozostałych kopii najszybciej jak to możliwe. Reklamowane opowieści są następujące:

 • Kosmiczny major Herbert Przejmuje Dowodzenie!
 • Astronauta Willy Kontra Kosmiczna Zmora
 • Obieżyświat w Podstępnym Ataku!
 • Barry Betelgeuse na Planecie Afgar
 • Sarah Sky Marm z Lodowego Świata
 • Latający Franken Kontra Rakietowy Pęd
 • Kosmiczny dowódca Proton w Przegrywanej Bitwie!
 • Nowe zagrożenie — Śmierć Ludziom!

Prywatny dziennik dr. █████████.
Data: 06.10.2004 r.:

Nie sądzę, żeby koniecznym było zaznaczenie, jak ważne jest odzyskanie każdej z osobna i wszystkich reklamowych historii w jak najszybszym czasie — dwóch ostatnich historii w szczególności.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported