SCP-097
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-097

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-097 przechowywany jest na terenie, na którym został znaleziony, w Obszarze SCP-097. Obszar jest ogrodzony betonowym murem wysokim na 8 [m], na którego górze przebiega drut kolczasty oraz zainstalowane są elementy systemu monitoringu bezpieczeństwa. Satelitarne zdjęcia Obszaru SCP-097 muszą zostać sprawdzone oraz poddane moderacji celem usunięcia szczegółów dotyczących obszaru.

Wszelkie nowe formy roślinności poza obszarem przechowawczym, które mogą pochodzić od obiektu SCP, muszą zostać wysterylizowane zagotowaną, słoną wodą lub spalone. Wszelkie anormalne zjawiska muszą zostać przedstawione w raporcie doktorowi Bridge'owi w ciągu dziesięciu minut od ich wystąpienia. Jeżeli personel lub jego rodzina doświadczy halucynacji bądź tematycznie adekwatnych snów poza zabezpieczeniem, muszą się zgłosić do doktora Bridge'a celem zaplanowania kuracji.

Lokacje otaczające SCP-097, czyli [ZMIENIONO], muszą być monitorowane od 1 kwietnia do 1 listopada rokrocznie celem znalezienia ewentualnych narażonych na działanie obiektu cywilów. Szczególnie monitorowane muszą być kliniki oraz szpitale, a zwłaszcza te, w których leczy się nieprawidłowości związane ze snem. Jeżeli w polu 1 kilometra kwadratowego wokół Obszaru SCP-097 znaleziona zostanie małoletnia osoba w wieku poniżej 16 lat, zostanie przetransportowana do tymczasowego aresztu Fundacji, a potem — zwrócona do domu. Pracownicy Fundacji, którzy zobligowani są do zwracania cywili do bezpiecznych miejsc, muszą unikać wystawiania się na widok publiczny. Każdemu agentowi przydziela się "wymyśloną historię", której ci używać będą, jeżeli napotkają cywilów w drodze do swoich celów. Należy skonsultować się z pracownikami z upoważnieniami poziomu 3., by uzyskać więcej szczegółów.

Rankiem, po pierwszych przymrozkach roku, zespół dwudziestu pięciu agentów uzbrojonych w narzędzia ogrodnicze wejdzie na Obszar SCP-097 i uprzątnie zewnętrzną materię pochodzenia roślinnego. Działania te nie mogą trwać dłużej niż do zmroku.

Opis: SCP-097 to obszar o polu dziesięciu akrów w stanie [ZMIENIONO], na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Są to porzucone szczątki jarmarku hrabstwa [ZMIENIONO] z roku 1969. Obszar ma wielkość około 5,4 [km2]. Struktury wewnątrz obszaru SCP-097 są średnio podniszczone, zgodnie z latami, w których zostały zbudowane, i otoczeniem.

W centrum SCP-097 spoczywają szczątki Pickupa Buick z roku 1956; większość samochodu przygnieciona jest gigantyczną dynią nieznanego podtypu, odtąd w dokumencie nazywana SCP-097-01. SCP-097-01 mierzy około 7,4 [m] wysokości i 8,1 [m] średnicy w najszerszym przekroju. Według naszych aktualnych obliczeń SCP-097-01 waży około 15 000 [kg]. Dynia nie jest bynajmniej kulista, ale "rozlewa się" pod swoim ciężarem, tak jak naturalnie stałoby się z większością zbyt wielkich roślin.

Pozostały obszar SCP-097 (około 2 [km2]) jest przerośnięty kilkunastoma odmianami dyń, z których naliczono ponad 70 podgatunków; wiele z dyniowatych nie zostało wcześniej zidentyfikowanych. Dynie wykazały wręcz nadnaturalną zdolność do uzyskiwania ogromnych rozmiarów. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż średnia waga dyni wynosi około 250 [kg]. Te dynie wraz z innymi roślinami przerośniętymi przez szczątki jarmarku z roku 1969 roku aranżują swoisty labirynt. Średnia wysokość "ściany" tej nadzwyczajnej konstrukcji wynosi 1,6 [m]; wartość ta może ulegać zmianom wraz z upływem lat.

Pomiędzy kwietniem a listopadem każdego roku obszar SCP-097 wytwarza różnego rodzaju zjawiska, poczynając od tych z życzliwym i miłym nastawieniem po takie, które wykazują aktywną i brutalną agresję. Do dzisiaj siedemnastu agentów zostało poważnie okaleczonych w obszarze, a ośmiu zginęło. Prosimy odwołać się do Dziennika Zdarzeń SCP-097, by uzyskać więcej informacji o tych zjawiskach.

Dodatek- Notatka historyczna: Od czasu konstrukcji ściany zabezpieczającej SCP-097, instancje znane jako SCP-2171-1 były zauważalne formować częściowe "ściany", a w jednym przypadku niemal kompletny okrąg 2171 dookoła obszaru aktywnego SCP-097. Zachowanie to zaniknęło po ukończeniu budowy muru zabezpieczającego. Przeznaczenie i implikacje za tą interakcją są nieznane.

Oddziaływanie na dzieci: Poza efektami natychmiastowymi, opisanymi w Dzienniku Zdarzeń SCP-097, SCP-097-01 wydaje się wpływać na dzieci za pomocą nieznanego nam sygnału, którego zasięg pozostaje nieznany. Definicja "dziecka" w przypadku tego raportu to osoba do lat 8 10.

  • Od początku kwietnia dzieci w zasięgu SCP-097, który jest nadal nieznany, mogą zacząć odczuwać symptomy somnambulizmu w czasie spokojnych nocy. Zarażone dzieci będą poruszać się po domu, przechodząc od drzwi wejściowych do innych drzwi wejściowych, przed którymi będą przez kilkanaście sekund stać, bezczynnie wpatrując się w zamknięte wejście; po jakimś czasie dziecko wróci do łóżka. Na początku takie zachowanie będzie miało miejsce raz na tydzień i początkowo jedynie z drzwiami na parterze. Lunatykowanie to nasili się względem częstotliwości wystąpień, aż w połowie sierpnia będzie miało miejsce każdej nocy. Jeżeli podczas któregokolwiek z epizodów lunatycznych zarażony zostanie gwałtownie wybudzony, zacznie krzyczeć i będzie to robił przez kilkanaście sekund, aż ogarnie go poczucie niepewności i dezorientacji. Takie wybudzenie spowoduje absolutne zaprzestanie objawów zarażenia SCP-097.
  • Wraz z upływem od dwóch do trzech miesięcy epizody lunatyczne nasilą się do tego stopnia, że zarażony będzie wpatrywał się w każde drzwi w domu, jak i te poza domem, znajdujące się na terenie posesji: garaże, drzwi garażowe, bramki itd. Dojdzie do sytuacji, że zarażony będzie również zbliżał się do drzwi frontowych sąsiadów. Od września zarażone dzieci, które nie zostały gwałtownie wybudzone w czasie lunatykowań, o świcie będą przebywać poza domem: leżąc na ziemi blisko domu, powrócą do fazy REM snu. Ich sny koncentrować będą się na elementach związanych z jesienią.
  • Pomiędzy 1 września i 1 listopada, jeżeli zarażone dziecko nadal nie zostało gwałtownie przebudzone podczas lunatykowania, owo się zakończy, a w jego miejsce dzieci będą poruszać się bezpośrednio w kierunku SCP-097. Dzieci te będą poruszać się zarówno po polach, jak i wiejskich drogach, sukcesywnie zbliżając się do celu. Na lokalne zabudowania składają się głównie posiadłości należące do Fundacji; ułatwiają one nieprzerwaną podróż. Po dotarciu do SCP-097 zarażone dziecko usiądzie przed SCP-097-01 i zacznie śpiewać niezidentyfikowane słowa wraz z muzyką, która zacznie się rozlegać. Nagrano utwory, które tworzyły zróżnicowane instrumenty, jednakże najczęstszymi były bębny i fujarki.
  • Po kilkunastu minutach przypominające dzieci stworzenia zaczną wypełzać spod gąszczu roślinnego lub wyłamywać się z większych dyń na obszarze SCP-097. Dzieci będą ubrane w to, w czym ostatnio były widziane, najczęściej piżamy i inne ubrania do snu. Wiele spośród z tych stworzeń zostało poprawnie porównanych z tymi, znanymi z bycia zarażonymi przez SCP-097-01.
  • Stworzenia otoczą zarażone dziecko, będą wkoło niego śpiewać i tańczyć, a SCP-097-01 będzie emitować bladą poświatę. Zarażony się obudzi i naturalnie będzie przerażony. W momencie, kiedy z jego ust wydobędzie się jakikolwiek dźwięk, dzieciopodobne stworzenia otoczą dziecko i je zabiją. Metody egzekucji się różnią, ale zwykle zakładają duszenie albo rozczłonkowywanie. Od tego momentu niemożliwe będzie zatrzymanie lub przeszkodzenie stworzeniom w tym działaniu. Niezależnie od tego, co zostanie zniszczone, tego, czy podmiot nie ucieknie, czy tego, iż jakaś część SCP-097 zostanie uszkodzona, dziecko umrze.
  • Po śmierci zarażonego dziecka SCP-097-01 otworzy się na oścież, a dzieciopodobne stworzenia wrzucą tam szczątki denata, po czym same tam wejdą, a obiekt się zamknie wraz z ustaniem muzyki.

Nim wzniesiono odgradzającą ścianę przechowawczą, zginęło co najmniej ██ dzieci w wieku 3 — 10 lat. Aktualne przykłady zachowania podmiotu opisane są w Dzienniku Zdarzeń SCP-097.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported