SCP-098
ocena: +8+x
Crab.jpg

SCP-098-4

Identyfikator podmiotu: SCP-098

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Osobniki z SCP-098 muszą być przechowywane w pokoju o wymiarach 10 [m] × 20 [m]. W pokoju muszą znajdować się zbiorniczki z wodą, podłoże natomiast musi być piaskowe. Kamienie i przemoczone drewno muszą zostać rozrzucone w dowolnej aranżacji — tak, aby SCP-098 mogły się w nich zagnieździć.

Wybieg musi być czyszczone cotygodniowo. Podczas tych działań wszystkie osobniki SCP-098 muszą zostać policzone celem zapobiegania zranieniu lub śmierci pracownika bądź osobnika SCP-098. Wszelkie przejawy chorób lub urazów u obiektów SCP-098 prowadzą do usunięcia potencjalnie uszkodzonego osobnika z przechowalni i poddania go badaniom.

Opis: SCP-098 to gatunek nieznanych wcześniej skorupiaków. Obiekty przypominają kraby, ale, zamiast chelatu, ich odnogi zakończone są ostrymi grotami, na których końcach krzemionka formuje nadzwyczaj ostre krawędzie. Osobniki osiągają większe rozmiary niż normalne lądowe stawonogi: mogą osiągnąć wysokość 40 [cm] i szerokość 60 [cm].

SCP-098 preferują środowiska z gotowymi kryjówkami i płytkimi zbiornikami wodnymi. Osobniki zdolne są oddychać zarówno pod wodą, jak i na lądzie, przez co przebywają w obu otoczeniach. Obiekty zdolne są także do wokalizowania poprzez struktury podobne do krtani, które są przyrośnięte do ich płuc.

SCP-098 polują grupowo. Kiedy osobniki wykryją ofiarę, starają się ją otoczyć. Celem zdezorientowania lub zwabienia przyszłej zdobyczy w dane miejsce obiekty imitują dźwięki wydawane przez cel. W momencie osiągnięcia gotowości jeden osobnik zbliża się do zdobyczy. Przyszła ofiara zwróci uwagę na obiekt, który do niej podszedł, a jednocześnie inne osobniki SCP-098 zbliżą się do celu od tyłu, następnie dokonają próby przecięcia ścięgien kończyn zdobyczy. W tym samym czasie nieprzerwanie będą imitować dźwięki ofiary, aby ją dezorientować. Po dokonaniu cięcia, osobniki oplują ranę celu kleistym śluzem. Substancja momentalnie ulegnie stwardnieniu, zapobiegając utracie krwi i infekcjom. SCP-098 oprawianie zdobyczy kończą w momencie, kiedy ich ofiara jest całkowicie unieruchomiona.

Po tym osobniki rozpoczynają konsumpcję celu poprzez odcinanie niewielkich kawałków mięsa z jej truchła. Pierwsze cięcia dotykają miękkiej, łatwo dostępnej tkanki, jak ta tworząca twarz i końcówki ciała. Osobniki SCP-098 będą konsumować ofiarę dopóty, dopóki ta oddycha. Konsumpcja może trwać kilka godzin lub kilka dni, wszystko w zależności od rozmiaru zdobyczy i ilości osobników ją konsumujących.

Obiekty SCP-098 wykazują zdolność do komunikacji, przez co mogą alarmować inne osobniki o ewentualnym zagrożeniu lub dostępnym niedaleko pożywieniu. Początkowo sądzono, iż SCP-098 mogą okazywać inteligencję poziomu ludzkiego, teraz jednak uważa się, że potrafią jedynie niezgrabnie papugować ludzką mowę.

Osobniki SCP-098 stanowią niewielkie zagrożenie dla dorosłych ludzi, zdecydowanie preferują mniejszą zdobycz, jak psy, koty i małe świnie. Atakowały one jednak większe ofiary, kiedy liczba obiektów była ku temu wystarczająca lub kiedy inne źródła pożywienia nie były dostępne.

SCP-098 zostały odkryte w ██████ w Brazylii, po zaginięciu wielu dzieci.

Dodatek 098-1: SCP-098 są inteligentniejsze, niż wcześniej sądzono. Szybko przystosowują się do zmian w ich otoczeniu i wykazują zdolność do zapamiętywania wzorów (takich jak czasy czyszczenia wybiegu i ich karmienia oraz nawyki ruchowe członków przydzielonego personelu). Obsługa czyszcząca musi zadbać o zróżnicowanie ścieżek, którymi jej członkowie przechodzą przez wybieg, celem uniknięcia incydentów. Dr Mann nauczył paru osobników prostych sztuczek, wydają się rozumieć znaczenie kilku komend. Testy są kontynuowane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported