SCP-1000-KOocena: +6+x

Order Gwiazdy Fundacji

W imię najwyższego honoru całej ludzkości.

Historia ludzkości stanowi nieustanną walkę z niekończącymi się zagrożeniami.

Dręczyły nas one, miażdżyły i dewastowały.

Jednakże nasza wola dalszej walki stanowi to, czym jesteśmy jako gatunek.

Poświeciłeś się temu na froncie służby Fundacji.

Wszyscy jesteśmy wdzięczni za twoje niezwykłe oddanie.

Chwalimy twój ogromny wkład w ochronę ludzkości i normalności,

I w imieniu całego gatunku ludzkiego, będziemy pamiętać o twoim honorze.

Więc jako hołd przyznajemy ci to odznaczenie.


Informacja od Departamentu Spraw Weteranów dla osoby wyróżnionej "Gwiazdą Fundacji"

Ogólny Poradnik SCP-1000-KO


Mamy zaszczyt nadać "Gwiazdę Fundacji" bohaterom naszej organizacji. Jeśli jesteś członkiem rodziny odznaczonego, składamy najszczersze kondolencje i wyrazy szacunku z powodu straty. Fundacja zobowiązuje się do niesienia pomocy w każdym zakresie dla odznaczonego i jego rodziny.

Jestem Dyrektor Kim Jeonghoe z Departamentu Spraw Weteranów Rady Nadzorczej Fundacji. Rada O5 oraz członkowie Departamentu Spraw Weteranów jeszcze raz pragną wyrazić wdzięczność za wkład i bohaterskie poświęcenie odznaczonego.

Niniejszy dokument został napisany w celu wyjaśnienia znaczenia odznaczenia, jakim jest "Gwiazda Fundacji" i poinformowanie o istotnych szczegółach dotyczących SCP-1000-KO. Z zasady treść tego dokumentu ma zostać bezpośrednio przedstawiona przez wysłannika Departamentu Spraw Weteranów, jeżeli takowy nie dotarł, zachęcamy do kontaktu z Departamentem Spraw Weteranów poprzez numer załączony na dole dokumentu, a my postaramy się, jak tylko możemy, zająć się tą sytuacją.


"Gwiazda Fundacji" to najwyższy order przyznawany w imieniu wszystkich członków Rady O5. Gwiazda Fundacji została ustanowiona w 1944 roku, celem godnego upamiętnienia bohaterów Fundacji, którzy pozostawili po sobie wielkie dokonania związane z ich służbą, uratowali niezliczone liczby cywilów lub towarzyszy lub dokonali osiągnięć dorównującym tym czynom.

Ze względu na tajny charakter Fundacji, odznaczeni nie mogą otrzymać takiego honoru i szacunku, na jaki zasługują. Celem zajęcia się tym problemem zostaliśmy powołani my, Departament Spraw Weteranów, aby opracowywać różne środki rekompensujące.

Odznaczeni i ich najbliższe rodziny mogą liczyć na szeroki koszyk świadczeń z naszej strony, wliczając w to m.in. renty, fundacyjne upamiętnienia oraz pochówek na cmentarzu narodowym państw wyrażających na to zgodę. Informacje o dalszych świadczeniach i ich szczegóły są dostępne w dodatkowych dokumentach.


Osobą wyróżnionym "Gwiazdą Fundacji" przyznawane są dwa przedmioty: odznaka i plakietka. Poniżej znajduje się opis obu obiektów.

Order "Gwiazdy Fundacji" to specjalnie zaprojektowane i wykonane narzędzie będące anomalią klasy Thaumiel, oznaczoną jako SCP-1000-KO, mające na celu zapewnienie ochrony odznaczonemu i jego bliskim. Obiekty zostały stworzone w astrologicznie pomyślnym dniu z meteorytowego żelaza, platyny i irydu. Znajdujące się na nim grawerowania powodują lokalny odpływ rzeczywistości. Odpływ ten nie jest silny, ale wystarczający, aby niwelować niektóre próby ataków ontokinetycznych, które mogłyby zaszkodzić odznaczonemu.

Osoba odznaczona musi mieć SCP-1000-KO cały czas przy sobie. Plakietka powinna być przechowywana w domu, a odznakę należy mieć przy sobie, wychodząc z domu. Nie trzeba jej nosić na sobie. Noszenie jej w torbie jest wystarczające. Rozumiemy kłopotliwość takich działań, dlatego chcielibyśmy krótko wyjaśnić, dlaczego jest to wymagane.

Historia SCP-1000-KO


Order "Gwiazdy Fundacji" istniał nieprzerwanie od momentu powstania w 1944 roku, ale dopiero w 1999 roku otrzymał specjalne przeznaczenie i funkcję.

Wiosną 1999 roku, Mobilna Formacja Operacyjna Fundacji pojmała wrogą Osobistość, która następnie zmarła z powodu krwotoku podczas transportu. Było to samobójstwo. Ontokinetyk rzucił na nas jednak klątwę przy użyciu swojej krwi i śmierci. Klątwa ta dotyka ludzi, których Fundacja uważa za bohaterów. Była to jawna próba zemsty na jednym z naszych agentów, który dzięki pojmaniu tej osoby, stał się kandydatem do otrzymania Gwiazdy Fundacji.

Był to drobny incydent, ale mający poważne konsekwencje. W niecały tydzień po śmierci PoI, zmarło czternastu z żyjących wówczas piętnastu osób odznaczonych "Gwiazdą Fundacji". Morale wśród personelu drastycznie spadły. Natychmiast zorganizowano zespół na rozkaz Rady Nadzorczej, celem ochrony ocalałego odznaczonego i jak najszybszego zatrzymania klątwy.

Na szczęście nie było żadnych problemów ze zdrowiem ocalałego. Badania przyczyny śmierci tych, których klątwa dotknęła, nie były jednak optymistyczne. Potwierdziły one wystąpienie anomalnych efektów manipulacji rzeczywistością na poziomie praw fizyki. Podjęto liczne próby powstrzymania tej klątwy, bezskutecznie.


Powołany zespół rozpoczął badania nad dwoma głównymi zagadnieniami. Pierwszym było przeanalizowanie mechanizmu działania klątwy i skrupulatne opracowanie na nie obrony, a drugim zbadanie osobliwości ocalałego odznaczonego. O dziwo, oba te zagadnienia szybko się spotkały w pewnym specyficznym obiekcie — relikwii, którą ocalały dostał jako pamiątkę podczas wojny koreańskiej, zdolnej do skutecznego blokowania działania klątwy. Nadal funkcjonalny miecz, wykonany przez instytucję zajmującą się zjawiskami paranormalnymi starożytnej dynastii, był odkryciem zaskakującym pod każdym względem.

Po miesiącach analiz, eksperymentów i badań, odkryliśmy skład i dokładny sposób działania obiektu. Relikt był osobliwym tworem, wyposażonym w bardziej skomplikowany mechanizm obronny niż inne miecze Sa-in, zaprojektowany tak, aby gromadzić jang i odpychać to, co nieczyste, zgodnie z zasadą jin i jang oraz pięciu elementów. Czysty jang był magazynowany w mieczu, poprzez stworzenie go w ważnym astrologicznie terminie co sprawiało, że miecz był silnym odpychaczem magii. W połączeniu z czystym jin meteorytowego żelaza użytego do wykonania obiektu powodowało to, że wewnętrzne jin i jang odpychały się wzajemnie, generując wokół siebie aktywne pole negujące poprzez stworzenie zamkniętego obwodu. Współczesna paranauka nazywa to lokalnym odpływem rzeczywistości, a techniki sztucznego wywołania tego zjawiska były niezwykle rzadkie.

Po niezliczonych próbach i wysiłkach, Fundacji ostatecznie udało się znaleźć wykwalifikowanego mistrza zdolnego do odtworzenia budowy miecza. Dzięki temu SCP-1000-KO stał się jednym z dość rzadkich obiektów klasy Thaumiel, który Fundacja jest w stanie stale produkować. Produkcja jest jednak znacząco ograniczona przez rzadkość żelaza meteorytowego i wąskie okno czasowe pozwalające na wytworzenie obiektu wynoszące jedynie 2 godziny co 12 lat.

SCP-1000-KO w plakietce i odznace są wykonane poprzez wykucie meteorytowego żelaza w okrągły krążek z grawerem, następnie pokrycie go stopem platyny i irydu i wyrzeźbione w ośmiokątny kształt. Jest to narzędzie ochronne, które nie tylko spełnia swój pierwotny cel obrony przed klątwą z 1999 roku, ale także neguje większość innych niefizycznych zagrożeń anomalnych, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo odznaczonemu i jego rodzinie.

Użycie SCP-1000-KO


Efekty SCP-1000-KO znajdującego się w plakietce sięgają do 500 metrów, z najbardziej skutecznym obszarem działania wynoszącym 200-300 metrów, zdolnym zapewnić ci bezpieczeństwo. Departament Spraw Weteranów na życzenie będzie w stanie pomóc ustalić najbardziej efektywne miejsce jej umieszczenia w twoim gospodarstwie domowym.

Efekt odznaki SCP-1000-KO ma skuteczny zasięg około 50 metrów. Dla wygody posiada znacznie mniejszy rozmiar i dołączoną szpilkę z tyłu, umożliwiającą noszenie jej na piersi. W przypadku jej zgubienia, Departament Spraw Weteranów postara się wydać zamiennik, choć może to być utrudnione przez ograniczenia produkcyjne. Należy również w takim przypadku najszybciej jak to możliwe wrócić i pozostać w domu, gdyż brak posiadania odznaki przy sobie stwarza aktywne zagrożenie dla twojego życia i zdrowia. Prosimy więc o zachowanie szczególnej ostrożności i pilnowanie swojej odznaki.

Jak wspomniano powyżej, SCP-1000-KO to przedmioty, które powinny zawsze znajdować się w pobliżu odznaczonego. Dlatego też w obu z nich zamontowano funkcję zgłaszania sytuacji awaryjnych. W przypadku tabliczki wystarczy nacisnąć przycisk znajdujący się z tyłu, a w przypadku odznaki, należy ją siłą oderwać z ubrania. Nie wahaj się jej użyć, w przypadku napotkania zagrożenia anomalnego, członków wrogiego GoI lub innego zagrożenia dla swojego bezpieczeństwa. Pobliskie placówki Fundacji i rządowe agencje bezpieczeństwa zostały z wyprzedzeniem poinformowane o tej funkcji. Oddział szybkiego reagowania zostanie natychmiastowo wysłany na miejsce sygnału niezależnie od czasu i sytuacji.

Departament Spraw Weteranów co roku wysyła zespół, mający na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania SCP-1000-KO. Sprawdza on działanie odpływu rzeczywistości oraz pozostałego czasu działania EVATTRY, źródła zasilania dla systemu zgłaszania sytuacji awaryjnych. Przeglądy mogą być przekładane w ciągu roku bądź nawet pomijane, ale stanowczo zalecamy przeprowadzenie corocznej kontroli dla własnego bezpieczeństwa. Ponadto przeglądy mogą zostać opóźnione do nawet sześciu lat z powodu braków w zapasowych obiektach. Z góry przepraszamy za to.

"Gwiazda Fundacji" jest przyznawana niezależnie od śmierci odznaczonego, w akcji bądź poza. Rodzina może jednak zdecydować o zwrocie przedmiotów. W takim przypadku wydawana jest jej identyczna replika. W celu złożenia takowego wniosku należy skontaktować się z Departamentem Spraw Weteranów. Zwrócone instancje SCP-1000-KO są pozbawione dekoracji i ponownie wykorzystywane w postaci taktycznego środka ochronnego przez Mobilne Formacje Operacyjne Fundacji.

Podsumowanie


Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy wystarczająco temat "Gwiazdy Fundacji" i orderu SCP-1000-KO. Gwiazda Fundacji stanowi najwyższy zaszczyt, jaki można otrzymać, a SCP-1000-KO jest największą formą szacunku, jaką możemy dać odznaczonemu.


Kiedy order "Gwiazdy Fundacji" zostało dotknięte klątwą, pojawiły się sugestie, aby zupełnie znieść politykę odznaczeń lub wydawać je jedynie po śmierci osoby, celem ominięcia efektów klątwy. Kto jednak chciałby poświęcać swoje życie za Zasłoną, jeśli Fundacja nie chciałaby ich nawet upamiętnić? To był decydujący problem dla naszej organizacji. Czy Fundacja podda się paranormalnemu zagrożeniu i poświeci zasłużony honor swoich bohaterów, czy też będzie dumnie szła naprzód, trzymając się swojego etosu bez względu na koszty?

Wybraliśmy oczywistą drogę. SCP-1000-KO jest zarezerwowany przede wszystkim dla tabliczek i odznak osób odznaczonych "Gwiazdy Fundacji". Jest to najmniejsza rzecz, jaką my, Fundacja i cała ludzkość, możemy zrobić, aby odwdzięczyć się za bohaterskie poświęcenie odznaczonych.


Fundacja okazuje najgłębsze wyrazy wdzięczności odznaczonemu i jego rodzinie oraz zapewnia państwu najwspanialsze traktowanie, niezależnie od tego, czy odznaczony zdecyduje się pozostać w Fundacji czy nie. Jeśli pojawią się dodatkowe pytania bądź problemy podczas korzystania z obiektów, prosimy o kontakt z Departamentem Spraw Weteranów poprzez poniższy numer.
logo_white.png


Departament Spraw Weteranów Fundacji

Rozszerzenie Telefoniczne: 0038
+1-000-001-0038
#interwiki a,
#side-bar a:visited, #interwiki a:visited,
#interwiki a.newpage {
  color: #000;
}
#interwiki .menu-item img {
  filter: brightness(0);
}
 
#interwiki .side-block {
  border: none;
  box-shadow: none;
}

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported