SCP-1002
ocena: +7+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1002

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie obiekty powiązane z instancjami SCP-1002 muszą być zabezpieczone w intensywnie oświetlonej komorze o wymiarach 6 [m] × 6 [m]. SCP-1002-6 musi być zabezpieczony w odpowiednio wymiarowanym hangarze. W promieniu do dziesięciu (10) metrów od komory przechowawczej lub hangaru nie mogą znaleźć się żadni pracownicy klasy D ani pracownicy związani z procedurą comiesięcznej terminacji pracowników klasy D.

Wszelkie interakcje z instancjami SCP-1002 muszą być dokonywane za pomocą zrobotyzowanego drona. Komora przechowawcza SCP-1002 musi być strzeżona przez trzech (3) pracowników ochrony, którzy nikogo jeszcze nie zabili w okolicznościach bojowych. Ta sama zasada dotyczy hangaru przechowawczego SCP-1002-6.

Opis: SCP-1002 to anormalny cień sześciu (6) obiektów obecnie przechowywanych przez Fundację. Każdy z obiektów rzuca cień humanoida ubranego w mundur stróża prawa. Obiektami powiązanymi z SCP-1002, które się obecnie przechowuje, to:

 • SCP-1002-1: Zegar stojący pozyskany z ███████, rzuca cień średniowiecznego rycerza.
 • SCP-1002-2: Niewielkich rozmiarów słupek pozyskany z ███ ████, rzuca cień funkcjonariusza ██PD.
 • SCP-1002-3: Większych rozmiarów drukarka pozyskana ███ ███████, rzuca cień rzymskiego legionisty.
 • SCP-1002-4: Gołąb pozyskany z ███████, rzuca cień funkcjonariusza policji z ██████.
 • SCP-1002-5: Nóż kuchenny pozyskany z ███ █████, rzuca cień pracownika ochrony z kasyna ██████.
 • SCP-1002-6: Boeing 737 pozyskany z ███████, rzuca cień funkcjonariusza SWAT.

Obiekty powiązane z SCP-1002 nie przejawiają innych właściwości anomalnych niż rzucanie niewłaściwego im cienia. SCP-1002 powiązane z obiektami pozostają bezczynne do momentu, aż osoba, która w ciągu ostatnich sześciu (6) miesięcy popełniła czyn społecznie uznawany za niezgodny z prawem, znajdzie się w promieniu do dziesięciu (10) metrów od obiektu, który rzuca cień. Jeżeli tak się stanie, instancja SCP-1002 osiągnie stan aktywny i dokona manifestacji w formie ciemnej sylwetki humanoida podobnego do tego ze stanu bezczynnego.

SCP-1002 będzie następnie usiłował ścigać ową osobę. Instancje SCP-1002 demonstrują wysoką sprawność i wydają się śledzić swoje cele przez ściany. Jeżeli ścigana osoba znajdzie się co najmniej dziesięć (10) metrów od instancji SCP-1002, ta ponownie osiągnie stan bezczynny przy swoim obiekcie.

Jeżeli osoba zostanie złapana przez manifestację, dozna fizycznej kary proporcjonalnej do popełnionej przez tą osobę zbrodni. Pomimo wagi fizycznej kary, ofiara pozostanie żywa i świadoma do czasu przeniesienia jej o dziesięć (10) metrów od manifestacji. Poprzez wnikliwe badania naukowcy odkryli kary połączone z następującymi zbrodniami.

 • Wykroczenie (zaśmiecanie itd.): Amputacja palców.
 • Kradzież sklepowa: Nieśmiercionośna amputacja palców, języka i oczu.
 • Włamanie: Nieśmiercionośna amputacja dłoni, uszu, języka i oczu.
 • Napad: Nieśmiercionośne ciężkie uszkodzenie nóg, amputacja dłoni, uszu, języka i oczu.
 • Morderstwo: Nieśmiercionośna amputacja rąk, nóg, uszu, języka i oczu.
 • Morderstwo masowe: Nieśmiercionośna amputacja rąk, nóg, uszu, języka i oczu. Ofiara została następnie poćwiartowana i zawieszona u sufitu komory testowej na swoich narządach wewnętrznych. Rejestrowano poruszanie się ofiary przez dwie (2) minuty, po których została usunięta z komory przez pracowników ochrony.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported