SCP-1002-RU
ocena: +14+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1002-RU

Klasa obiektu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: W strefie nadawania SCP-1002 powinny zawsze znajdować się co najmniej 3 grupy agentów, wyposażone w sprzęt do zakłócania aktywnego. Jedna z grup musi nieustannie tłumić sygnał, dwie pozostałe – skanować częstotliwości, na których wcześniej było obserwowane nadawanie. Co dziesięć minut należy przerwać zakłócanie i upewnić się, czy SCP-1002 ciągle nadaje na tłumionej częstotliwości. W przypadku ciszy w eterze, należy sprawdzić wszystkie wcześniej oznaczone częstotliwości, a jeżeli i to nie przyniesie żadnych rezultatów - rozpocząć wyszukiwanie w całym spektrum częstotliwości radiowych.

Opis: SCP-1002 to sygnał radiowy nieznanego pochodzenia, odkryty na terytorium miasta ██████ i w jego okolicach. Próba znalezienia jego źródła zakończyła się niepowodzeniem, odłączenie energii elektrycznej na terenie całej ██████████ także nie odniosło rezultatu.

Częstotliwość nadawania SCP-1002 zmienia się w sposób losowy, najczęściej między ██ znanymi częstotliwościami. Nie znaleziono żadnych praw rządzących zmianami częstotliwości i długością transmisji.

SCP-1002 przekazuje informacje należące w różnych krajach do kategorii ,,Ściśle tajne”, dotyczące materiałów Fundacji, tajemnic handlowych itd. Językiem nadawania zazwyczaj jest rosyjski, angielski lub chiński, chociaż niektórych narzeczy nie udało się zidentyfikować. Tekst jest czytany monotonnym, niskim, męskim głosem. Często audycje prowadzone są w tempie przyśpieszonym kilkadziesiąt razy.

Informacje przekazywane przez SCP-1002 mogą być zarówno aktualne, jak i przestarzałe. Nie odnotowano ani jednego przypadku przekazywania informacji o przyszłych wydarzeniach. W przerwach między czytaniami różnych dokumentów można usłyszeć ,,slogan” SCP-1002: ,,Radio Prawda. Każdy powinien to wiedzieć!”

Dodatek 1: SCP-1002 został odkryty przez agenta [USUNIĘTO], który w drodze na służbę przypadkowo dostroił się do aktywnej częstotliwości nadawania. W danym momencie lektor odczytywał spis przedmiotów uzyskanych za pomocą SCP-1180-RU, z którym agent [USUNIĘTO] był zaznajomiony.

Dodatek 2:
Dane pozyskane dzięki SCP-1002:
- dokładne rozmieszczenie wojsk Napoleona w bitwie pod Borodino
- kody startowe chińskich rakiet nuklearnych na ██:██ █.██.199█
- tajny przepis na Coca-Colę
- protokół badania SCP-1245-RU
- nazwisko zabójcy Johna F. Kennedy'ego, 35. prezydenta USA
- [USUNIĘTO]

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported