SCP-1007
ocena: +6+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1007

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Kiedy nie jest aktywny, SCP-1007 ma być przechowywany w standardowej trumnie razem z SCP-1007-1. Obiekt może być aktywowany tylko podczas rutynowych testów. Ze względu na aktualny przepis dotyczący "Panów", SCP-1007 ma być przechowywany w Sali 8 w Ośrodku 13.

Opis: SCP-1007 zdaje się być mężczyzną o nieokreślonej grupie etnicznej, który przechodzi cały cykl życia człowieka w ciągu 75 minut. Obiekt starzeje się z prędkością około roku na minutę. Po upływie 75 minut obiekt natychmiastowo umrze z powodu spontanicznego przerwania aktywności metabolicznej bez wyraźnej przyczyny. Obiekt zgłasza uczucie rozrywającego bólu przez pierwsze 16 minut, kiedy jego kości i mięśnie gwałtowne zmieniają kształt. Proces ten narusza Pierwsze Prawo Termodynamiki, ponieważ obiekt nie wymaga żadnego wkładu energii, aby napędzić ogromną ilość wzrostu komórkowego.

SCP-1007-1 jest kluczem pasującym do małej metalowej dziurki od klucza znajdującej się na plecach obiektu między łopatkami. Zdjęcia rentgenowskie ujawniły, że za dziurką od klucza jest pusta przestrzeń bez żadnego wewnętrznego mechanizmu. Kiedy SCP-1007-1 zostanie przekręcony, fizyczny wiek obiektu zostanie cofnięty o jeden rok z każdym kolejnym przekręceniem, dopóki obiekt nie ulegnie zmianie w postać noworodka. Nie wiadomo gdzie znika usunięta podczas zmniejszania ciała obiektu masa. Jeśli zostanie to zrobione po upływie 75-minutowej żywotności obiektu, zostanie on "reaktywowany". Jeżeli obiekt był "martwy" wystarczająco długo, aby nastąpiły degradacje, wszelki rozkład (niezależnie od nasilenia) również zostanie wycofany.

SCP-1007 został pozyskany wraz z SCP-████, SCP-████ i SCP-████ przez Mobilną Formację Operacyjną Tau-6 podczas nalotu na Kalifornijską posiadłość [ZMIENIONO], znanego klienta Marshall, Carter and Dark Ltd. [ZMIENIONO] wyznał, że otrzymał SCP-1007 na aukcji sponsorowanej przez MCD, a także, że na aukcji było jeszcze co najmniej czterech innych "Panów" na sprzedaż, lecz nie pamięta, komu zostali sprzedani.

Dodatek-1: Słowa "Pan Życie i Pan Śmierć, z Małych Panów ® od Dr. Wondertainment" są wytatuowane na prawej łydce SCP-1007. Jest on desygnowany jako "11" w Dokumencie SCP-909-a.

Dodatek-2: Fakt, że jego nazwa odnosi się do pary, spowodował teorię, jako iż SCP-1007 posiada jeszcze niepozyskanego odpowiednika. SCP-1007 oświadczył, że nie jest świadomy istnienia takiego odpowiednika i uważa, że ​​jego nazwa odnosi się do faktu, że występuje on na przemian między życiem a śmiercią. Jednakże, biorąc pod uwagę fakt, że był on również nieświadomy istnienia kilku innych "Panów" znanych Fundacji, istnienie tego hipotetycznego odpowiednika pozostaje możliwe i podejmowane są obecnie wysiłki w celu ustalenia możliwego miejsca jego pobytu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported