SCP-1021
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1021

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Na ten moment nie wymaga się żadnych specjalnych procedur bezpieczeństwa. Wszystkie instancje SCP-1021 znajdują się obecnie w użytku w różnych strefach i placówkach. Pełna lista w dodatku.

Opis: SCP-1021 to zestaw siedmiu znaków EXIT (ang. "WYJŚCIE") zaprojektowanych w stylu Art Moderne z lat czterdziestych XX wieku. Efekt anomalny SCP-1021 pozostaje aktywny tylko w przypadku umieszczenia obiektu bezpośrednio nad drzwiami w całości zrobionymi z drewna. Ich typ i styl wykonania jest dowolny, jednak nie mogą one posiadać żadnych otworów (na przykład okienek). Dowolna osoba otwierająca drzwi z SCP-1021 po przejściu przez nie znajdzie się przy odpowiednim wejściu budynku kina ███████ w █████, Michigan. Każdy znak wchodzący w skład SCP-1021 odpowiada konkretnym drzwiom we wspomnianym kinie, jedynym wyjątkiem są drzwi wejściowe.

SCP-1021 został odkryty gdy samozwańczy pasjonat architektury odwiedził kino ███████ zaraz przed jego wyburzeniem w celu przyjrzenia się stylu budowli I odnalazł na miejscu pamiątkę. Według świadka, na miejscu pozostał już tylko znajdujący się przy głównych drzwiach karton pełen znaków “wyjście”, oznaczony jako “śmieci”. Zauroczony ich staromodną stylistyką, postanowił “ocalić” jeden egzemplarz w celu użytku prywatnego i zawieszenia go nad swoimi drzwiami łazienkowymi w ramach żartu. Po wejściu do niej, znalazł się na zewnątrz wejścia dostawczego w kinie ███████. Następujące po sobie wpisy w internecie zostały odnalezione przez algorytmy wyszukiwania Fundacji, po czym na miejsce w celu zbadania sytuacji został wysłany agent polowy. Po wysłuchaniu historii i sprawdzeniu anomalnych właściwości obiektu, agent wezwał wsparcie do kina. Zostało ono następnie zakupione przez Fundację pod przykrywką Stowarzyszenia Kulturowych Placówek Scenicznych, ogarnizacji zajmującej się wykupywaniem I renowacją starych I nietypowych budynków. Po zaaplikowaniu wszystkim świadkom preparatu amnezyjnego klasy B, wszystkie znaki zostały zabrane I drogą testów wykryto ich związek z poszczególnymi drzwiami znajdującymi się w obrębie kina ███████. Samo kino w swojej historii nie posiada wzmianek o nietypowych wydarzeniach, pomimo to na miejscu należy pozostawić na miesiąc niewielkie siły strzegące obiektu w celu zabezpieczenia go.

Ze względu na naturę obiektu i jego przydatność, wszystkie instancje SCP-1021 zostały umieszczone w różnych placówkach Fundacji w roli wyjść awaryjnych, natomiast kino ███████ zostało odremontowane w celu użycia jako centrum dowodzenia ewakuacją oraz miejsce w którym personel Fundacji mógłby się schronić. Punkty ewakuacyjne we wszystkich placówkach muszą pozostawać w czystych strefach, chronione przez strażników o trzecim poziomie upoważnienia w celu zapobiegnięcia próbom szmuglowania obiektów SCP z miejsc ich przechowywania.

Dodatek: Lista lokacji, w których umieszczone zostały obiekty SCP-1021 oraz odpowiadające im drzwi.

1021-1 Ośrodek 19 Wyjście sali numer 2
1021-2 Ośrodek 4 Wyjście sali numer 3
1021-3 Ośrodek 11 Wyjście sali numer 1
1021-4 SCPS Strażnik Wejście dostawcze
1021-5 SCPS Obrońca Wyjście ewakuacyjne lobby
1021-6 Szafa doktora Brighta Nieprzypisane, prośba złożona przez dr Khouri Boczne wejście pracownicze
1021-7 Odmowa dostępu Odmowa dostępu
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported