SCP-1033
ocena: +10+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1033

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1033 musi być przechowywany w standardowej celi o wymiarach 15 [m] × 5 [m], wyłożonej 5 [cm] warstwą ołowiu. Pracownicy wchodzący do komory SCP-1033 muszą być ubrani w zatwierdzone kombinezony hazmat typu A. Jeżeli algorytm SCP-1033 ulegnie zmianie bądź obiekt będzie usiłował uciec, do dwóch, stacjonujących na zewnątrz przechowalni strażników musi dołączyć kolejnych ośmiu. Wszyscy z nich muszą być wyposażeni w Zestawy Przechowawcze 4-MK3 (na które składać musi się karabin SCAR-L z przymocowaną pod lufą wyrzutnią sieci, dwa (2) granaty hukowe i jeden (1) granat odłamkowy M67).

Opis: SCP-1033 to mężczyzna o rysach kaukaskich, w średnim wieku, mierzący około 193 [cm] wzrostu, czyli sześć stóp i cztery cale. SCP-1033 odkryty został w Nowym Jorku, gdzie, zgodnie z relacją kilku świadków, "dokonał materializacji na środku drogi". Przesłuchania świadków wykazały, iż doświadczyli oni białego, okrywającego całe pole widzenia błysku, któremu towarzyszył dochodzący ze wszystkich stron, dwu-sekundowy odgłos szumu statycznego. Świadkom, po przesłuchaniu, zaaplikowano preparaty amnezyjne klasy A. Usunięto również informacje o zdarzeniu ze środków masowego przekazu.

Po wstępnym dochodzeniu w sprawie materializacji, naukowcy Fundacji stwierdzili, że SCP-1033 emitował dawki promieniowania gamma, neutronowego i rentgena o skuteczności znacznie większej niż śmiercionośna — ok. 15000 v/hr. SCP-1033 został wstępnie zabezpieczony w pojemniku transportowym wyłożonym ołowiem, który umieszczono na jego ścieżce. Obiekt przeniesiono następnie do Ośrodka Magazynowego K█, w którym przebywa do tej pory.

We wszystkich aspektach fizycznych SCP-1033 jest normalnym, łysiejącym mężczyzną w średnim wieku. Ubrany jest w garnitur biznesowy i trzyma w ręce aktówkę. Zachowanie SCP-1033 jest cykliczne, a każdy przebieg rozpoczyna się po ok. 33 sekundach. Poniższy harmonogram stanowi transkrypcję cyklu:

0—10 sekund: SCP-1033 wykonuje trzydzieści kroków w przód. Co dziesięć kroków patrzy na swój zegarek.
10—15 sekund: SCP-1033 zatrzymuje się, klęka i otwiera swoją aktówkę. Wewnątrz znajduje się pojedyncza koperta, zapieczętowana nieznanym symbolem, oraz fabrycznie nowy telefon komórkowy marki █████ z kartą typu prepaid, którym można wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe oraz nawiązywać połączenia telefoniczne. SCP-1033 otwiera kopertę i wyciąga z niej arkusz papieru, na którym zapisane są słowa: "Kabel: szyfr asymetryczny, 0uuT5LmoO22 nastroszmy pióra".
15—21 sekund: SCP-1033 zapisuje wiadomość tekstową o treści: "0uuT5LmoO22", przygotowaną do wysłania pod australijski numer telefonu komórkowego: 0404 ███ ███. Dochodzenie wykazało, iż numer ten nie został jeszcze przydzielony do żadnego telefonu komórkowego. W 21 sekundzie, SCP-1033 wysyła wiadomość, a następnie odkłada zarówno telefon, jak i list z powrotem do aktówki.
21—28 sekund: SCP-1033 wpatruje się daleko, w nieznany obiekt, bez względu na to, co znajduje się przed nim. w 25 sekundzie SCP-1033 zaczyna się chichotać, zapewne odnalazłszy przedmiot poszukiwań na horyzoncie.
28—33 sekund: W 28 sekundzie SCP-1033 zostaje wyrzucony na 3 metry do tyłu. Obiekt wije się na ziemi, krzycząc zapewne w agonii. Widać części ciała, które zostają od obiektu oderwane, po czym przemieszczają się za niego. Inne fragmenty jego ciała przechodzą dezintegrację. Obrażenia SCP-1033 odpowiadają oczekiwanym szkodom, które wywołałby wybuch ładunku jądrowego o mocy 1,5 megatony.

Po zakończeniu tego cyklu, SCP-1033 natychmiast ponownie pojawia się w pozycji rozpoczynającej przebieg, w momencie wykonywania kroku. Jeżeli na ścieżce obiektu znajdzie się przedmiot, człowiek bądź zwierzę, obiekt nie dokona żadnej próby zatrzymania się. W rezultacie każdą przeszkodę zepchnie ze swojej drogi — w tym taką, która sprawi, że obiekt sam się przesunie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported