SCP-104
ocena: -1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-104

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-104 jest aktualnie zabezpieczony w stalowej skrzyni z elektronicznym zamkiem kodowym. Dostępu udziela się pracownikiem z upoważnieniem poziomu 3. i wyższego. SCP-104 nie może wejść w kontakt z żadną żywą tkanką. Wszelkie interakcje z SCP-104 muszą być przeprowadzane za pomocą robota lub w kompletnym kombinezonie HAZMAT wraz z rękawicami. Osoby "naznaczone" przez SCP-104 muszą zgłosić się do "usunięcia naznaczenia". Niezrobienie tego w ciągu 24 godzin od wystawienia na działanie obiektu skutkować będzie terminacją.

Opis: SCP-104 to kula o obwodzie 35,5 [cm] (14 [cali]), ważąca 2,3 [kg] (5 [funtów]). Powierzchnię zewnętrzną stanowi bardzo gładka warstwa szkła o grubości 6 [mm] (0,2 [cala]). Pod tą warstwą znajduje się skrajnie skomplikowany wzór tworzony przez bardzo cienkie czarne i białe linie. Wewnętrzny "rdzeń" to delikatna, wyrzeźbiona kula z drewna, która pokrywa się z liniowym wzorem. Sam model jest niezwykle skomplikowany i stanowi coś w rodzaju testu Rorschacha, jako że wszyscy obserwatorzy zdają się inaczej go interpretować. Donoszono o dźwiękach przemieszczeń lub tykania z wewnątrz kuli, jednakże jak dotąd nie zostało to potwierdzone.

Za każdym razem, kiedy "nienaznaczony" człowiek dotknie SCP-104, zostanie "naznaczony". Jeżeli opisany tester przemieści się na odległość większą niż 9 [m] (30 [stóp]) od SCP-104 na więcej niż pięć minut, SCP-104 pojawi się 2 [m] (7 [stóp]) od naznaczonego testera. Przemieszczenie kuli wydaje się następować w jednej chwili; zniknięcie i pojawienie się zachodzi w czasie mniejszym niż jedna nanosekunda, bez względu na odległości i ew. przeszkody. Co każdą godzinę, kiedy osoba pozostaje w odległości 9 metrów (30 stóp) od SCP-104, ten przesunie się o stopę aż do momentu dotknięcia osoby. Kiedy SCP-104 dotyka naznaczonego testera, nie będzie przesuwać się bliżej. SCP-104 nie wykaże tego zachowania wobec nienaznaczonych testerów i naznaczy tylko jednego testera w danym momencie. Cienki materiał czy metal zdaje się zatrzymywać w większości przypadków naznaczenie. Testy nad SCP-104 z wieloma instancjami SCP-1680 sugerują, jakoby naznaczanie nie bazowało na genetyce, a SCP-104 nie zmieniał zachowania podczas kontaktu z wieloma, identycznie genetycznymi, testerami.

SCP-104 wydaje się niezniszczalny. Ma to miejsce nawet po zmiażdżeniu i spopieleniu podmiotu, jako że zawsze po zniknięciu pojawia się w nienaruszonym stanie, jeżeli dotknięty tester przebywa na zewnątrz dystansu minimalnego przez więcej niż pięć minut. SCP-104 wywołuje paranoję i gniew u większości testerów, jednak nie jest to efekt kuli, gdyż niektóre osoby wydają się nie mieć absolutnie nic przeciwko stałej obecności SCP-104.

Naznaczenie SCP-104 może być "zdjęte" jedynie, kiedy tester zostanie zabity lub znajdzie się w stanie bliskim śmierci. SCP-104 wejdzie wtedy w stan nienaznaczenia, w którym przebywać będzie do momentu wejścia w kontakt dotykowy z innym człowiekiem. Grube rękawice najprawdopodobniej blokują proces, ale do tego muszą być grubsze niż 13 [mm] (0,5 [cala]). SCP-104 został pozyskany na "pchlim targu" od mężczyzny, który niósł obiekt w torbie kręglarskiej. Mężczyzna się nie przedstawił i sprzedał podmiot agentowi ███████ za ćwierć dolara, następnie mu podziękował i uciekł.


Notatki 104-1108-r:

Wysunięto teorię, iż SCP-104 może stanowić pewną formę pozawymiarowej sondy lub urządzenia nagrywającego. Jest to mało prawdopodobne, jako że obiekt wydaje się skonstruowany z ziemskich materiałów, ponadto nie ma w nim żadnych środków umożliwiających nagrywanie lub obserwowanie czegokolwiek. Jednakże, w związku z kilkoma innymi potencjalnymi wyjaśnieniami niezrozumiałego zachowania SCP-104, teoria ta jest badana — dr █████.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported