SCP-1049
ocena: +1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1049

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1049 należy przechowywać w ptaszarni o wymiarach 1 x 1 x 3m. Poza grzędą dwa metry nad ziemią, podajnikiem żywności i zbiornikiem wody żadne przedmioty nie mogą znaleźć się w przechowalni SCP-1049. SCP-1049 musi być przywiązany do grzędy przez cały czas. W sytuacji, w której wkroczenie do przechowalni SCP-1049 jest wymagane, wchodzący personel ma za zadanie nieustannie nosić ochronne odzienie, a łączny czas spędzony w przechowalni powinien zostać ograniczony do minimum.

SCP-1049 należy karmić dietą uwzględniającą głównie chrząszcze, świerszcze i szarańcze. Małe nietoperze czy myszy są dozwolone raz na tydzień. Nie ma potrzeby, by personel wkraczał do przechowalni SCP-1049 na czas karmienia; podajnik dołączony do ptaszarni umożliwia dokonanie tego procesu z zewnątrz.

Opis: SCP-1049 to dorosły samiec sowy (Strix nigrolineata), o czarno-białym opierzeniu. Jest on fizycznie identyczny do innych osobników z tego gatunku, z wyjątkiem dla oczu, które posiadają czerwonawo-różowe zabarwienie. Żywieniowe potrzeby oraz zachowania drapieżne są u obiektu takie same jak u pozostałych sów, jednakże SCP-1049 wykazuje umiejętność usuwania ludzkich szkieletów nieznanymi sposobami. Przypuszcza się, że obiekt używa tej umiejętności tylko na ludziach, gdyż od czasu zabezpieczenia nie wykorzystał jej na żadnym innym stworzeniu.

SCP-1049 został odnaleziony po tym, jak policja w ██████, Meksyk, złożyła raporty o odnalezieniu pozbawionych kości zwłok w pobliżu dżungli, bez żadnych innych ran na ciele czy śladów sprawcy. Jednakże jedna z ofiar została odnaleziona z kilkoma piórami spoczywającymi na klatce piersiowej ciała, które zidentyfikowano później jako pochodzące od sowy. Miejscowi zgłosili obserwacje czerwono-okiego osobnika w pobliżu miejsca, w którym odnaleziono zwłoki, oraz oskarżyli zwierze o bycie sprawcą zgonów. Policja natychmiastowo odrzuciła te oskarżenia.

Przedstawiciele Fundacji otrzymali raporty podczas rutynowego przeglądu i przeszukali teren, w wyniku czego znajdując SCP-1049. Zanim udało się im zabezpieczyć SCP-1049 usiadł na ramieniu Agenta █████. SCP-1049 ugryzł Agenta █████ w twarz, jednakże ten nie doznał żadnych obrażeń. Po kilku sekundach Agent █████ upadł i zwinął się na podłodze. Ciało Agenta █████ zdawało się zapaść pod sobą. Szczątki Agenta █████ zostały znalezione w pełni pozbawione kości. Przyczyną zgonu prawdopodobnie był nacisk i szok, z którym spotkał się mózg po stracie czaszki.

SCP-1049 wydalił w następstwie małe kawałki kości, w tym części paliczków i ślimaka. Badania potwierdziły, że należą one do Agenta █████.

SCP-1049 będzie atakować w ten sposób wszystkich ludzi, skutkując utratą tkanki kostnej i śmiercią.

Dodatek: Badania SCP-1049 nie wykazały żadnych wewnętrznych anomalii ani oznak tego, co spowodowało reakcje widzianą u Agenta █████. Nie wiadomo także jak SCP-1049 spożywa kości, gdyż nie podejmuje on prób konsumpcji swoich ofiar.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported