SCP-1055
ocena: +12+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1055

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze:

SCP-1055 jest zagrożeniem informacyjnym. Informacje zawarte w tym dokumencie są przeznaczone bezpośrednio dla osób wymagającego tej wiedzy personelu przechowawczego. Uzyskanie dostępu do dodatkowych informacji wymaga zgody personelu z 5 poziomem i zgodę na poniesienie możliwych konsekwencji spowodowania przełamania zabezpieczeń.

Dostęp do kwater mieszkalnych SCP-1055 jest możliwy poprzez podziemną kolejkę jednoszynową z Ośrodka 77. Dwóch członków personelu odpowiedzialnych za zapewnianie opieki SCP-1055 należy co każde osiem godzin sprowadzać na 24 godzinną obserwację. Kwatery mieszkalne SCP-1055 wyposażone są w pokój zabaw z telewizją, materac futonowy i system dźwiękowy, łazienkę, biblioteczkę z książkami dziecięcymi i kuchnię. Pracownicy są zachęcani, by zapewnić SCP-1055 każdy posiłek, o jaki poprosi w zakresie odpowiednich wytycznych żywieniowych. Jeżeli aktualne zasoby nie spełniają wymogów, substytuty pod postacią makaronu lub słodkich zbóż są powszechnie akceptowalne.

SCP-1055 przywiąże się do losowego obiektu (aktualnie jest to pluszowy miś nazwany "Bugsy") i będzie go trzymał przez cały czas. Pracownicy muszą pozwalać i pochwalać to zachowanie, nawet podczas kąpieli i karmienia. SCP-1055 może wyrazić niezadowolenie lub zgłaszać ostrzeżenia w imieniu obiektu; wszelkie prośby dotyczące tego obiektu muszą być spełniane wszelkimi możliwymi sposobami.

Zabezpieczenie SCP-1055 zależy w głównej mierze od jego izolacji i pozytywnej postawy społecznej.
W przypadku katastrofy pracownicy mają za zadanie ewakuować się i zalać kwatery mieszkalne podtlenkiem azotu. Niezależnie od okoliczności, SCP-1055 nie może zostać zadana żadna fizyczna krzywda, nawet, i w szczególności, jeżeli stanie się agresywny.

Personel poziomu 4, który nadzoruje zabezpieczenie SCP-1055 nie może znaleźć się w pobliżu 50 km od Ośrodka 77 ani wchodzić w bezpośredni kontakt z personelem przydzielonym do opieki nad obiektem.

Opis: SCP-1055 to formalnie Michael Schroder z Douglas, WY. Jest on mężczyzną rasy kaukaskiej, wysoki na 6 stóp i 4 cale, ważący 280 funtów, mający 29 lat i cierpiący na schorzenie spektrum autystycznego i zespół Downa. Do SCP-1055 można się zwracać 1055, "Mikey" lub po każdym innym pseudonimie, który zasugeruje. Mimo klasyfikacji jako anomalii pracownicy są zachęcani do zwracania się do SCP-1055 za pomocą normalnych zaimków społecznych, zarówno w komunikacji, jak i w dokumentacji.

[USUNIĘTO]

Dodatek: Procedury przechowawcze przygotowane zgodnie z przejętymi materiałami od wywiadu GOI. GOI bezskutecznie poszukiwało sposobu na zniszczenie SCP-1055 co doprowadziło do jego ucieczki, a w następstwie [USUNIĘTO].

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported