SCP-1057
ocena: +11+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1057

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1057 jest przetrzymywany w zbiorniku przechowawczym ze szkła pancernego o wysokości 4 [m], długości 15 [m] i szerokości 9 [m], wypełnionym wodą mającą oddawać klimat środowiska oceanu strefy umiarkowanej (patrz dokument 1057-H-22 zawierający dokładną specyfikację). Wegetacja w środowisku SCP-1057 ma być kontrolowana i podtrzymywana dwa razy w tygodniu (patrz dokument 1057-H-19 zawierający dokładną specyfikację). Zakazane jest przebywanie w zbiorniku SCP-1057 przez 30 [min] przed oraz po karmieniu.

SCP-1057 ma być karmiony pięcioma (5) [kg] surowego mięsa i ryb trzy (3) razy dziennie. Raz na cztery (4) dni, do mięsa i ryb wstrzykiwany będzie nietoksyczny, fluorescencyjny barwnik (patrz dokument 1057-G-4 zawierający dokładną specyfikację). Zbiornik ma być oświetlony lampami ultrafioletowymi.

Opis: SCP-1057 to ożywiona pusta przestrzeń, długości 5 [m], o kształcie dorosłego żarłacza tygrysiego (Galeocerdo cuvier). Nie wydaje się posiadać żadnej masy; w nieznany sposób wypiera jednak wodę. Współczynnik załamania światła SCP-1057 w przybliżeniu równy jest współczynnikowi powietrza, co czyni go częściowo widocznym w czasie zanurzenia w słonej wodzie; ponadto "anty-cień" podmiotu jest dostrzegalny po oświetleniu jasnym światłem. Eksperymenty polegające na umieszczaniu nieożywionych przedmiotów w "ciele" SCP-1057 wykazały, że jest ono puste, nie zawiera nic; jednak dalsze eksperymenty tego typu są przeciwwskazane, gdyż powodują ekstremalnie agresywne zachowanie SCP-1057.

Zachowanie SCP-1057 zostało ocenione przez ichtiologów Fundacji jako przeciętne dla dorosłego żarłacza tygrysiego. Wszelki pokarm skonsumowany przez podmiot znika, za wyjątkiem nieulegającego trawieniu, fluorescencyjnego barwnika regularnie dodawanego do pokarmu dla ułatwienia obserwacji zachowania SCP-1057. Barwniki pozostają w podmiocie od pięciu (5) do dziewięciu (9) dni, ukazując zarys układów pokarmowego i krążenia; kilka hipotez, wyjaśniających jak jest to możliwe w przypadku jawnego braku rzeczywistego zwierzęcia, zostało przedstawionych, sprawdzonych i odrzuconych (zobacz archiwum 1057-N4).

Pozyskanie: SCP-1057 został pozyskany na Basenie Publicznym █████████ w [ZMIENIONO], gdzie zabił dwóch pływaków i okaleczył ratownika; pięcioro (5) ludzi zginęło w następstwie wybuchu paniki. Pracownicy Fundacji zakamuflowani w lokalnym szpitalu zgłosili incydent; agenci przechwytujący przybyli na miejsce i SCP-1057 został zabezpieczony. W czasie badania terenu basenu, na tablicy ogłoszeń pracowników ośrodka odnaleziono Dokument 1057-K24; chociaż jest on zapisany ręcznie, nie odkryto na nim żadnych odcisków palców.

Dokument 1057-K24:

Panika oznacza, że idea rekina może być bardziej niebezpieczna od prawdziwego rekina.
Może być nawet jeszcze bardziej niebezpieczna niż brak rekina w ogóle.
Are we cool yet?

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported