SCP-1064
ocena: -4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1064

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: O ile nie jest wymagany do celów testowych, SCP-1064 powinien znajdować się w zamkniętej szafce magazynowej w Sektorze 28. Ponieważ SCP-1064 jest uważany za nieszkodliwy, o ile nie zostanie celowo aktywowany żadne inne środki ostrożności nie są aktualnie wymagane.

Opis: SCP-1064 to nowatorski pierścień wykonany z różowego tworzywa sztucznego. W pierścieniu znajduje się podstawka na małą świeczkę którą można znaleźć na tortach urodzinowych. SCP-1064 nie ma żadnych widocznych oznaczeń ani cech wyróżniających producentów i wydaje się być produkcji masowej przez standardowe techniki modelowania plastiku.

Jeżeli do podstawki nie zostanie włożona żadna świeca, SCP-1064 nie spowoduje żadnego efektu w przypadku użycia lub innego sposobu operowania nim. Obiekty testowe nie odczuwają żadnego przymusu, aby założyć SCP-1064 lub włożyć do niego świeczkę.

Jeżeli świeca zostanie umieszczona w SCP-1064 oraz będzie się świeciła podczas noszenia pierścienia, noszący doświadczy jednego z dwóch zjawisk.

Około 80% noszących stwierdzi, że świeca jest w jakiś sposób samoistnie związana z ich życiem. Osoby dotknięte w ten sposób zdają się wierzyć, że gdy świeca się topi, część ich życia zostaje im bezpowrotnie odebrana. Osoby dotknięte tym efektem spróbują zgasić świecę w jakikolwiek sposób, najczęściej przez zdmuchnięcie, ale nie spróbują usunąć SCP-1064.

Gdy świeca zostanie wygaszona, noszący będzie miał silne pragnienie, aby nadal nosić SCP-1064 i utrzymać świecę na swoim miejscu. Jeżeli nie będzie to możliwe, podejmą starania, aby utrzymać świecę w swoim posiadaniu, często upierając się, że jest to teraz ich nieodłączna część.

W pozostałych 20% przypadków użytkownik twierdzi, iż doświadczył zmieniania tempa czasu, a wydarzenia wokół niego miały miejsce znacznie szybciej niż zwykle. Obiekty testowe dotknięte w ten sposób zazwyczaj poruszają i komunikują się w sposób powolny, gdy świeca jest zapalona. Choć w zdecydowanej większości przypadków testerzy uważają to doświadczenie za dezorientujące i niechętnie by je powtórzyli, garstka wyraziła chęć używania SCP-1064 z powodu błędnego przekonania, że jest on "podróżującym w czasie pierścieniem".

Rozległe badania wykazały, że SCP-1064 nie powoduje w żaden sposób degradacji ani postarzenia tkanki, co może sugerować, że obiekt nie skraca życia testerów. Wszystkie obiekty testowe, niezależnie od doznań, wydawały się starzeć w naturalnym tempie zarówno podczas jak i po testach ani nie odnotowano na nich trwałych efektów fizycznych. Ponadto testy wykazały, że badani, którzy doświadczyli drugiego z dwóch zjawisk nie wykazali żadnych zmian w aktywności mózgu co sugeruje, że nie doświadczają czasu w zmienionej prędkości.

Badanie świec po ich użyciu w SCP-1064 nie wykazało żadnych zmian w ich właściwości oprócz tych, których można oczekiwać po ich wypaleniu.

Dodatek 1064-A: Dr ███████ - Od czasu śmierci D-████████ po całkowitym wypaleniu się świecy w SCP-1064 wszystkie testy zostają zawieszone do czasu potwierdzenia przyczyny zgonu podmiotu.

Dodatek 1064-B: Dr ███████ - Nie zaleca się wkładania świeczek zapalających się ponownie po zgaszeniu do SCP-1064. Jeśli chodzi o mnie oglądanie D-██████ usuwającej swój własny palec za pomocą [USUNIĘTO] z krawędzią stołu było dość rozstrzygającym rezultatem testu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported