SCP-1068
ocena: +7+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1068

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Pudła z SCP-1068 muszą znajdować się w dużym magazynie podziemnym, pod Ośrodkiem 76. Ściany tego pomieszczenia muszą być dźwiękoszczelne i pokryte warstwą chroniąca przed promieniami elektromagnetycznymi, by uszkodzenia nie dotyczył innych sektorów. Naukowcy powinni nosić okulary cieniowane, zatyczki do uszu oraz nauszniki celem zapobiegania przed doznaniem trwałych szkód sensorycznych w czasie dotykania lub przeprowadzania eksperymentów na SCP-1068. Zapisy należy przechowywać na środkach nieelektronicznych. Wszelkie detonacje należy zaplanować z góry i ogłosić wszystkim pracownikom celem uniknięcia wątpliwości związanych z lokalnymi ładunkami jądrowymi placówki.

Wszelkie egzemplarze SCP-1068, które znalezione zostaną poza kontrolą Fundacji, należy dyskretnie zabezpieczyć i przetransportować opancerzonym konwojem do Ośrodka 76. W razie aktywacji SCP-1068 poza granicami placówki należy rozdysponować wszystkich dostępnych pracowników dyplomatycznych Fundacji celem negocjowania oraz pacyfikowania odpowiedzi zarówno rządów narodowych, jak i międzynarodowych i jeśli będzie to konieczne — ujawnienia przed nimi natury SCP-1068.

Opis: SCP-1068 to około metrowy w długości model rakiety, przypominający uproszczoną wersję modelu LGM-30 ICBM. Rakieta jest pokryta niepomalowanym, białym plastikiem; na jej bokach wygrawerowane są słowa "ROZRYWACZ ATOMÓW". Po rozebraniu obiektu można zaobserwować cylindryczny zbiornik na paliwo oraz silnik wypełniony mieszanką etanolu i [USUNIĘTO]. 30-cm lont poprowadzony jest do podstawy rakiety i stanowi główny środek zapłonowy. Po zapaleniu lontu, SCP-1068 zostanie wyniesiony w powietrze z prędkością około 45 [m/s], po czym spadnie na ziemię i eksploduje.

Po detonacji, SCP-1068 emituje intensywne, jasne światło i głośny dźwięk, podobne do tych wytwarzanych w czasie wybuchu konwencjonalnego ładunku jądrowego. Obiekt dokonuje również emisji słabej fali radiowej, podobnej do EMP, która czasowo wyłącza wszelkie elektroniczne urządzenia komunikacyjne w promieniu do █ [km] od miejsca wybuchu, a także uniemożliwia bliższą obserwację oraz komunikację przez okres do 20 [h]. Natychmiast po eksplozji z miejsca detonacji uniesie się wielki słup nietoksycznych gazów o niskiej gęstości, który ułoży się w kształt przypominający "grzyb" powstający z udziałem wysokich temperatur. Jakkolwiek by na problem nie spojrzeć, taki wybuch będzie przypominał reakcję rozszczepienia, której efekty nie będą wywoływać żadnych szkód, oprócz tych sensorycznych.

SCP-1068 istnieje w czerwonych, cylindrycznych, tekturowych pudłach, przypominających uproszczone wersje silosów rakietowych. Na przodzie pudła znajduje się czyste, plastikowe okno umożliwiające oglądanie modelu rakiety; obok okna istnieje naklejka z ceną: $19,99 (dolarów amerykańskich). Na tyle pudła znajduje się opis obiektu, kilka oznaczeń odnośnie do bezpieczeństwa użytkowania, ostrzeżenia, a także artystyczne przedstawienie eksplozji z testu nuklearnego "Trinity".

Informacje na tyle pudła SCP-1068:

Ujarzmij Raaa-kietową moc nowej linii rakiet modelowych Dr. Wondertainmenta — Rozrywacz Atomów®! Ten potwór o wielkości szklanki leci setki metrów w górę, a potem nurkuje, dokonując szczytowej eksplozji o nuklearnych proporcjach. Truman byłby dumny. Wykorzystując najnowocześniejsze systemy oświetleniowe i dźwiękowe, najpotężniejsza broń, jaka kiedykolwiek została zdetonowana, może zostać użyta ponownie… w Twoim ogródku! Możesz nawet zmodyfikować wygląd rakiety za pomocy dodawanego arkusza z naklejkami, co sprawi, że jej wystrzelenie będzie jeszcze wspanialsze.
Zakup również dopełniający tej zabawie Cudowny Zestaw Farb®, Celną-i-Śmiercionośną Centralę Artyleryjską® czy Zdalny Aktywator Wielkiego Czerwonego Przycisku® Dr. Wondertainmenta, by w pełni poważnie skompletować swój Mega Arsenał Zagłady!
Od lat 9+.
UWAGA: Konieczne jest stosowanie okularów ochronnych oraz zatyczek do uszu lub nauszników. Nie próbuj usuwać paliwa. lontu ani silnika z Rozrywacza Atomów® bez nadzoru osoby dorosłej. Zabawka nieodpowiednia dla dzieci poniżej 8. roku życia. Dr. Wondertainment nie bierze odpowiedzialności za żadne szkody wynikłe z używania Rozrywacza Atomów®.


Dodatek 1068-01

W czasie Incydentu 1068-6, w prowincji ██████, Rebelia Chaosu przechwyciła transport SCP-1068 z Ośrodka 103 i wykradła pięć egzemplarzy produktu w czasie wynikłej wymiany ognia. Wnoszę o zezwolenie na zapobiegawcze ostrzeżenie rządów wszystkich krajów posiadających broń jądrową w kwestii SCP-1068.

Dr Johnson.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported