SCP-1079
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1079

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie instancje SCP-1079 są obecnie przechowywane w Składzie Przechowawczym 1079 w Ośrodku 19. Ponadto, obserwowane bazy danych są aktualizowane na bieżąco informacjami na temat podmiotu, w celu przejęcia nowych dostaw mogących pojawić się w przyszłości.

Opis: Identyfikator SCP-1079 został przydzielony cukierkom oznaczonym jako "Cukierki Bąbelkowej Kąpieli Dr. Wondertainmenta!®". Obecnie Fundacja przechowuje █ skrzyń zawierających SCP-1079, oryginalnie 64 paczki w każdej. Naklejka na każdej paczce zawiera nazwę produktu i dwa ostrzeżenia: "Nieodpowiednie dla dzieci poniżej 3 roku życia." oraz "Można spożyć tylko jeden cukierek na raz." Dodatkowo opakowanie zawiera fałszywe informacje o procentowym udziale w codziennej diecie poszczególnych składników odżywczych, witamin i minerałów, przy czym żadne z wymienionych nie wchodzą w skład SCP-1079.

Ludzcy testerzy zgłaszali uczucie mrowienia natychmiast po spożyciu podmiotu. W ciągu 10 do 15 [s] po spożyciu, krew obiektu zaczyna być wydzielana w postaci różowej piany przez pory na skórze w rejonie brzucha, podbrzusza, ramion i pleców. Łączna ilość krwi wydzielonej w ten sposób zawiera się zwykle w przedziale od 30 do 50 [ml] i nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Ilość wydzielanej krwi rośnie eksponencjalnie wraz z przyjmowaniem większej liczby cukierków; w krwi obiektu formują się bąbelki, jako konsekwencja zamierzonego działania podmiotu, powodując zagotowanie się krwi obiektu. Spożycie czterech (4) lub więcej cukierków na raz kończy się śmiercią przez wykrwawienie w 95% przypadków. Zabójczy efekt jest spotęgowany przez pianę zbierającą się w płucach spożywającego. Po przeprowadzeniu serii standardowych testów na zwierzętach, odkryto, że efekt, jaki powoduje SCP-1079, jest proporcjonalny do masy ciała organizmu spożywającego podmiot.

Dodatek: Od czasu odkrycia w ██.██.1990 roku, ██ dostaw zostało dostarczonych do różnych supermarketów na całym świecie. Próby namierzenia centrum dystrybucji poprzez dostawy były przeprowadzane nieskutecznie od ██.██.2005 roku.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported