SCP-1080
ocena: +3+x
scp-1080.jpg

Budynek przechowujący SCP-1080, przed zniknięciem.

Identyfikator podmiotu: SCP-1080

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze SCP-1080 i dołączona dokumentacja mają być przechowywane w zamkniętym pokoju przechowawczym w Ośrodku 38. Na teren SCP-1080 nie można wpuszczać dzieci poniżej 13 roku życia z wyjątkiem celów eksperymentalnych. Wszelkie doniesienia o zachowaniu podobnym do tego SCP-1080-1 wymagają natychmiastowego zbadania i zabezpieczenia potencjalnych obiektów.

Opis: SCP-1080 to duża, czarna prostokątna komora, szeroka na 2 metry, długa na 3 metry, oraz głęboka na 1,5 metra, kształtem i rozmiarem przypominającą komorę do deprywacji sensorycznej. Pomimo podobieństw w zbiorniku nie ma ani wody, ani okien. Zbiornik nie ma elementów sterujących; jej magnetyczny mechanizm blokujący aktywuje się, gdy w komorze znajduje się dziecko. Fundacja nie dysponuje środkami, które są w stanie określić co się dzieje, gdy komora jest zamknięta.

Eksperymenty przeprowadzone po incydencie 1080-Alfa ujawniają, że dzieci, które wchodzą do komory pojawiają się od trzech do pięciu dni później, w wieku około dwudziestu lat. Czas, jaki minął zależy od wieku dziecka podczas wejścia do komory; niezależnie od wieku osoby dorosłej jest stały. SCP-1080 nie ma wpływu na ludzi w wieku powyżej 13 lat, a dzieci w wieku od dziewięciu do dwunastu lat zazwyczaj wyłania się z ogromną niepełnosprawnością fizyczną i psychozami.

Ludzie wystawieni na działanie SCP-1080 są oznaczani jako SCP-1080-1. Nie będą mieli wyraźnej osobowości, nie będą mówić w żadnych okolicznościach, i będą reagować tylko na numer identyfikacyjny wytatuowany na grzbiecie lewej dłoni pod kodem kreskowym. Wtedy podmiot zareaguje tylko na polecenia "Chodź tutaj." "Wyjdź." i "Napraw to.". Ostatnia komenda zadziała tylko wtedy gdy SCP-1080-1 znajduje się przy pojeździe silnikowym. Osobniki SCP-1080-1 napotykające mały pojazd silnikowy (samochody, motocykle itd.) z systemem działającym z jakością niższą od optymalnej naprawi w ciągu kilku minut, używając wszelkich dostępnych materiałów. Szybkość, wydajność i jakość napraw będą daleko poza możliwościami jakiegokolwiek innego mechanika.

Dodatek 1080-A: Raport z odzyskiwania: Zbiornik został odkryty dnia ██ października 20██ w niezidentyfikowanym budynku z cegły, znalezionym w gęsto zalesionym obszarze poza ████, Tennessee. Obecność budynku została uznana za anomalną ze względu na zeznania ludzi, którzy często wędrowali po tym obszarze, z których wszyscy twierdzili, że go tam wcześniej nie było. Zanim naukowcy Fundacji dotarli do budynku, jedynym obiektem pozostającym w środku był SCP-1080. Analiza rentgenowska obiektu wykryła szereg nietypowych elementów mechanicznych osadzonych w ścianach komory (późniejsze eksperymenty wykazały, że taka analiza niemożliwa jest przy zamkniętej komorze); nie udało się jednak określić funkcji zbiornika - nie znaleziono żadnej formalnej dokumentacji z obiektem a obiekt nie posiadał oznaczeń wskazujących na jego przeznaczenie lub możliwości. Obiekt został sklasyfikowany jako SCP-1080. Dwa dni po usunięciu zbiornika z budynku, budynek zniknął i nie można go było zlokalizować w żadnym miejscu w lesie.

Podejrzewa się, że istnieją inne obiekty podobne do SCP-1080 prawdopodobnie zdolne do wytwarzania ludzi o większym stopniu rozumu. Dodatek 1080-B służy wyjaśnieniu.

Dodatek 1080-B: Z budynku zawierającego SCP-1080 odzyskano pojedynczy skrawek papieru. Papier, który wydawał się być fragmentem jakiejś faktury wyglądał następująco:

PRZEDSIĘBIORSTWA SOLON CRECHE
TRZECI KRĄG MMXV
NOVO ACTIUM LASÓW

PRZEKAŻ ZAMÓWIENIE DO:
UNIWERSYTET ALEXYLVA
FIZYCZNE OPERACJE ROŚLIN
DZIAŁ TRANSPORTU ZMOTORYZOWANEGO
DRUGI KRĄG CXI
ALEXANDRIA LASÓW

NUMER PRZEDMIOTU ILOŚĆ KLASYFIKACJA SPECJALIZACJA CENA
XXI X PRACOWNIK RĘCZNY KLASY III AUTOMOBILOWY LXXV AUR.

KOMENTARZE: TWOJA FIRMA POWIĄZANA Z NAMI PRZEZ ZEWNĘTRZNE ŹRÓDŁO. MOŻEMY ROZWAŻYĆ ZAKUP WYDZIAŁU JEŚLI PRACOWNICY KLASY III BĘDĄ ZADOWALAJĄCY. ~~ VICE CHANCELLOR ALLGRASS

Reszty faktury brakuje.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported