SCP-109
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-109

Klasa podmiotu: Euclid (Szczegóły w dodatku 109-1).

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-109 jest aktualnie zamknięty w niepriorytetowej komórce przechowawczej 7 i nie wymaga przeprowadzania aktywnego monitoringu. Obiekt nie powinien być usuwany z komórki, o ile nie jest transportowany do placówki badawczej. Takie działania mogą być przeprowadzane wyłącznie przez personel z upoważnieniem poziomu 3. lub wyższego. Podczas wymieniania SCP-109 personel powinien upewnić się, że artefakt jest ściśle zamknięty i umieszczony na sformowanym piedestale w pozycji pionowej.

Opis: SCP-109 to standardowa menażka armii Stanów Zjednoczonych (z roku 1899), wykonana jest ze stopu cyny i osłonięta ciężkim nakryciem bawełnianym, do tego przymocowany jest do niej czarny, skórzany pasek. Po otwarciu, w obiekcie zaobserwować można niemalże pełne wypełnienie wodą. Z pojemnika może zostać usunięta najwidoczniej nieograniczona ilość wody, co nie wpłynie na poziom płynu w artefakcie ani na jego masę, która zawsze wynosi 3,16 [kg]. Badanie wnętrza pojemnika wykazało, iż pozwala on na przechowywanie 2,8 [L] płynu, a jego kształt wewnętrzny zgodnym jest z zewnętrznym.

Woda w SCP-109 ma delikatny odcień niebiesko-szary, znajduje się w niej 20 [ppm] cyny i 170 [ppm] innych elektrolitów. Woda ma stałą temperaturę 19°C, lecz może ona zostać podniesiona lub obniżona po przeniesieniu jej do innego zbiornika.

Dodatek 109-1: Po przeniesieniu obiektu do Ośrodka 19, został on zaklasyfikowany do klasy Bezpieczne. Po przeprowadzeniu testów artefaktu niejasne rezultaty zmusiły gen. ████████ ████ do zmiany klasyfikacji podmiotu na Euclid.

Dodatek 109-2: Ostatnio wpłynął wniosek dr ████████, który sam go zatwierdził. Zapytanie wnosiło o pozwolenie na podlewanie rośliny ochra w biurze naukowca, przy użyciu SCP-109. Personel informuje się, iż dr ████████ używa SCP-109 w tym celu przez niewielki okres w każdy piątek.

Dodatek 109-3: "Dowiedziałem się, iż nowych pracowników klasy D podpuszcza się do opróżnienia pojemnika. Strażników upomina się, iż nie należy dopuszczać do takich działań oraz należy informować D, że SCP-109 jest bezdenny. Ciągłe krzyczenie "Do dna!" nie jest odpowiednie" — dr Klein.

Dodatkowe informacje: W związku z zakresem testów przeprowadzanych na SCP-109 przygotowano poniższą sekcję, w której należy prezentować wyniki eksperymentów w porządku chronologicznym. Z powodu poufności daty są usuwane.

TEST 1.: Testerzy napili się wody z SCP-109, po czym stwierdzili, iż była bardzo orzeźwiająca, a pomimo jej zawartości metali, bardzo smaczna. Próbki uryny pobrane od testerów były standardowe.

TEST 2.: Po teście 1. testerzy nie konsumowali płynów przez cały dzień, następnie napili się wody z SCP-109. Testy ciągle trwają, gdyż testerzy nie byli w stanie zapewnić próbek uryny.

TEST 3.: Tester kąpał się w wodzie z SCP-109. Tester donosił o przybytku energii i znacznie poprawionym stanie cery po kąpieli.

TEST 4.: Kultura bakteryjna paciorkowca w wodzie z SCP-109 szybko zaczęła prosperować i się mnożyć. Woda z SCP-109 zaaplikowana testerowi cierpiącemu infekcję paciorkowca zabiła niemal wszystkie bakterie i przywróciła testera do pełni zdrowia w ciągu 24 godzin.

TEST 5.: Substytut krwi stworzony przy użyciu wody z SCP-109, podany podczas transfuzji poszkodowanemu w rezultacie potrącenia przez pijanego kierowcę. Tester nie cierpiał żadnych problemów w związku z transfuzją i całkowicie wyzdrowiał. Terapia testera zakończyła się sześć tygodni wcześniej, niż sądzono.

TEST 6.: Woda z SCP-109 zaaplikowana została do różnorodnych organizmów roślinnych. Wszystkie znajdowały się w idealnym stanie zdrowotnym.

Jedną z propozycji testowych, przez dłuższy czas omawianą, była kombinacja eksperymentalna obiektów SCP-109 i SCP-402. W związku z ryzykiem utraty jednego lub dwóch obiektów oraz stworzenia sytuacji niebezpiecznej testu nigdy nie przeprowadzono.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported