SCP-111
ocena: +7+x
GardenpestSCP-new-new.png

Dwa (2) okazy SCP-111 w przechowalni, "Mułosmok" na lewo i "Mazibrzuch" na prawo.

Identyfikator podmiotu: SCP-111

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie pozyskane osobniki SCP-111 przechowywane są w Ośrodku 19, w skrzydle ██████████, wewnątrz pleksiglasowego wybiegu o wymiarach 5 [m] × 5 [m] × 5 [m]. W wybiegu znajdować mają się elementy leśne pozyskane z naturalnego środowiska życia obiektów. Temperatura habitatu oscyluje na 30°C. Karmienie odbywa się w odstępach tygodniowych; podczas karmienia personel umieszcza trzy (3) [kg] sałaty lodowej (Lactuca sativa) wewnątrz komory przechowawczej. Wodę zapewnia automatyczny system mglistości, który utrzymuje poziomy wilgotności na 50%: zarówno wody wymaganej przez SCP-111, jak i koniecznej do przeciwdziałania pożarom. Jeżeli osobniki SCP-111 się rozmnożą, personel musi zebrać wszystkie jaja i przenieść je do skrzydła badań biologicznych w celu zamrożenia.

Opis: SCP-111 to prawdopodobnie sztuczny gatunek bezkręgowców powierzchownie przypominających ślimaki. Dorosłe osobniki SCP-111 mierzą około dwadzieścia (20) centymetrów długości, dwanaście (12) centymetrów szerokości oraz piętnaście (15) centymetrów wysokości, jednakże dokładne pomiary są różne pomiędzy osobnikami. Osobniki SCP-111 różnią się od zwyczajnych ślimaków tym, że ich metabolizm jest ciepłokrwisty, mają złożone oczy, niewielkie "rogi" składające się chrząstkowych łapek, wyraźnie wyższy iloraz inteligencji (pracownicy mogą zapoznać się z logiem testów ██████ w celu poznania przykładów) oraz złożoną, kręgową strukturą szczękową; ponadto jaja składane przez osobniki mają wzmocnione osłonki.

Najbardziej anormalną właściwością SCP-111 jest to, iż obiekty posiadają małe, puste torebki pod dolnymi szczękami, w których gromadzony jest metan pochodzenia trawiennego. Szereg [USUNIĘTO] wzdłuż tchawicy służy jako "zapalnik" dla gromadzonego metanu podczas wydechu; podczas wydechu z pysku osobnika wyłania się niewielki płomień. "Oddychanie ogniem" ma zwykle miejsce podczas zaniepokojenia lub zdenerwowania, jednakże nie jest używane w celu niszczenia, lecz jedynie jako ostrzeżenie. Ma to związek prawdopodobnie z ograniczonym rozmiarem torebek metanowych, które nakładają limit na możliwości wydechu ognia osobników, który wymaga zarówno czasu, jak i produktów skrobiowych, by móc wytworzyć płomień.

Zachowanie SCP-111 jest różne od zwyczajnych ślimaków; osobniki mogą m.in. wokalizować gwizdy i wycia słyszalne przez ludzi, wysoki poziom intelektualny dostrzeżony w testach, takich jak [USUNIĘTO], a rodzice dbają o młode. Młode zbliżają się do swoich rodziców, innych przedstawicieli swojego gatunku, a nawet naukowców. Zakłada się, że jest to przemyślana cecha opisana w dokumencie 111-a; jako że oznacza ona, iż młode zbliżają się do swoich właścicieli.

Historia: Dnia ██.██.████ r. do organizacji-przykrywki Fundacji dotarła paczka zawierająca dwanaście (12) jaj SCP-111, a dokument 111-a został wysłany wiadomością elektroniczną na [USUNIĘTO] organizacji-przykrywki dla Fundacji. Mobilna Formacja Operacyjna Alfa-4 nie była w stanie zlokalizować nadawcy.

Dokument 111-a:

Nowość od dr. Wondertainmenta, SMOCZE ŚLIMAKI™!

Idealni podopieczni dla dzieci kochających fantasy.

Instrukcja opieki i wykluwania:

1. Po przeczytaniu tego dokumentu wyjmij jaja z pudełka. Ostrożnie! Jaja Smoczych Ślimaków™ są delikatne!
2. Włóż jaja do ciepłego, bezpiecznego miejsca i odczekaj 7-10 dni.
3. Trzymaj swoje nowo wyklute Smocze Ślimaki™, by mogły się Tobie dobrze przyjrzeć i pomyśleć, że jesteś ich mamusią.
4. Raduj się swoimi nowymi podopiecznymi, Smoczymi Ślimakami™!

Aby nakarmić swoje Smocze Ślimaki™, podawaj swoim nowym, małym przyjaciołom surowe warzywka: sałatę, kiełki brukselek, fasolki i wszelkie sałatki, których nie chcesz! Pamiętaj, by podawać im wodę — przynajmniej szklaneczkę dziennie.

Ku twojemu zadowoleniu Smocze Ślimaki™ istnieją w sześciu rodzajach! Hoduj unikalnych podopiecznych!

Rodzaje:

1. Mazibrzuchy®: Kochani i muliści mali goście z ekstra czerwoną skórą, małymi czarnymi rogami i brzuszkami, a także cętkowanymi muszelkami! Piękne, drozdopodobne, niebieskie jaja!
2. Mułosmoki®: Dociekliwe, małe istotki, z eleganckim, bananowym odcieniem skóry, zakręconymi rogami i paskowanymi muszelkami! Bladawe jaja jak u kurczaków!
3. Klejowiwerny®: Ciemna, szaroniebieska skóra, spłaszczone muszelki i rogi do zderzania sprawiają, że Klejowiwerny® wyglądają jak maciupeńkie wodne monstra! Jaja mają fantastyczny, szklanozielony kolor!
4. Kluchorobale®: Zielone i złote paski, szpiczaste muszelki oraz pojedyncze rogi, a nawet mętne ogony. To wszystko sprawia, że Kluchorobale® są wspaniałymi podopiecznymi! Jaja są blade, nieco srebrzyste!
5. Świecosmoki®: Nowość od doktora Wondertainmenta. Ci mali goście mogą wyglądać jak niebieskoczarne Mazibrzuchy®… dopóki się nie zaświecą! Tak jest, Świecosmoki® świecą w ciemności! Jaja są złote i mają małe, czerwone kropki!
6. Maziowiwerny®: Pucołowate, zielonoskóre i kopuło-muszelkowate Maziowiwerny® to świetni podopieczni! Jaja są przezroczyste, więc możesz ujrzeć małe Smocze Ślimaki® w środku!

Dla rodziców: Jako że Smocze Ślimaki™ dr. Wondertainmenta zioną ogniem, często wywołują domowe pożary. Maksymalną dawkę zabawy i bezpieczeństwa da trzymanie gaśnic w łatwo dostępnym miejscu. Pomimo tego dr Wondertainment nie jest prawnie, moralnie ani finansowo odpowiedzialny za żadne powstałe zranienia, zgony czy uszkodzenie mienia w rezultacie niebezpiecznego użytkowania Smoczych Ślimaków™ lub innych produktów dr. Wondertainmenta.

Czytając ten dokument i inkubując swoje jaja Smoczych Ślimaków™, wyrażasz zgodę na wszystkie powyższe regulacje i rezygnujesz ze swoich praw do pozwów sądowych, organizowanych bojkotów, protestów, pojedynków honorowych itd.

Miłego użytkowania!

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported