SCP-115
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-115

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-115-1 zamknięty jest w Zabezpieczonym Magazynie Pojazdów w Ośrodku ██. Dostępu do obiektu udziela się jedynie personelowi z upoważnieniem poziomu 3 i wyższego. SCP-115-2 jest aktualnie zamknięty w zabezpieczonej szufladzie biurka Dr. ██████. SCP-115 nie wolno używać, jeżeli nie otrzyma się uprzedniego upoważnienia od Dr. ██████. Wszelki personel, używający SCP-115-2, musi zwrócić obiekt w odpowiednim czasie, inaczej pracowników spotka odpowiednia kara. Nie wymaga się implementacji żadnych innych specjalnych czynności przechowawczych.

Opis: SCP-115-1 to zabawkowa wywrotka, nie posiada ona żadnych oznaczeń identyfikujących, ani wskazujących na jej producenta. W przeciwieństwie do typowych zabawkowych wywrotek SCP-115-1 posiada masę równą masie pojazdu, który reprezentuje (prawie 90 ton). Nie wiadomo, w jaki sposób zabawka może tyle ważyć, szczególnie iż analiza składu SCP-115-1 wykazała, iż zabawka wykonana jest z takiego samego rodzaju plastiku, z jakiego tworzone są podobne, tanie zabawki.

SCP-115-1 jest również w stanie dokonywać motorycznych ruchów i funkcjonować jak normalna wywrotka, za wyjątkiem tego, iż jest od takowej mniejsza. Obiekt jest kontrolowany za pomocą SCP-115-2, który przypomina mocno zmodyfikowany kontroler zabawek, aut RC. SCP-115-2 jest w stanie kontrolować ruchy SCP-115, pomimo iż SCP-115-1 nie posiada żadnych części mechanicznych ani odbiornika radiowego. SCP-115-2 nie współpracuje z żadnymi innymi urządzeniami kontrolowanymi drogą radiową, ale poza tym funkcjonuje jak zwyczajny kontroler radiowy; nawet wymaga baterii do poprawnego funkcjonowania.

Testy wykazały, iż poza swoją anormalną wagą, SCP-115-1 jest równie ładowny, jak jego większy odpowiednik: zabawka jest w stanie pomieścić i przenieść niemalże 120 ton załadunku. Ponadto, SCP-115-1 najwyraźniej również potrzebuje paliwa diesel, aby poprawnie działać. Po lewej stronie obiektu znajduje się niewielki otwór, w który można dokonywać tankowania; jednakże ilość paliwa, jakie artefakt może pomieścić i wykorzystać jest taka sama, jak w zwyczajnych wywrotkach. Kwestie dotyczące sposobu utylizacji paliwa diesel oraz przechowywania jego zasobów, są aktualnie podmiotem badań.

SCP-115-1 został pozyskany z placu budowy w ████████, gdzie pracownicy starali się obiekt przenieść, co było niemożliwe w związku z jego 90-tonową wagą. Budowlańcy zdołali przemieścić obiekt za pomocą ciężkiej maszynerii, SCP-115-1 został przeniesiony do pobliskiego miasteczka, gdzie został uznany za lokalną ciekawostkę. Agenci ████████ i ████ odkryli SCP-115-1 i SCP-115-2 na tym samym placu budowy. Preparaty amnezyjne klasy A zostały podane mieszkańcom miasteczka, co pomogło ukryć istnienie SCP-115-1.

Do osób używających SCP-115-1 w celach testowych, przypominam wam o Prawach Newtona! Nieuważne rozpędzanie SCP-115-1 do wysokich prędkości może być katastroficzne w skutkach, a już kilka razy musieliśmy radzić sobie ze zdemolowanymi ścianami i sprzętem, co spowodowane było nieuwagą! - Dr. ██████.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported