SCP-117
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-117

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-117 zabezpieczony jest w niewielkiej, skórzanej sakiewce, w której został znaleziony. Wyjątkiem jest użycie obiektu lub jego badanie.

Wszelki personel, który zostanie uznany za mentalnie zdolny, może wejść do celi przechowawczej podmiotu, jednakże, jeżeli dana osoba zostanie podejrzana o próbę bezprawnego usunięcia obiektu, należy ją przeszukać; jeżeli rezultat przeszukania będzie pozytywny, osobie tej należy udzielić reprymendy.

Drzwi do celi przechowawczej powinny być zamknięte, strażnika należy przydzielać jedynie na czas używania obiektu.

Opis: Obiekt wygląda jak zwyczajny multinarzędzie, nieznanego wykonania i marki. Podmiot został znaleziony w ███████████, na Florydzie. Na pierwszy rzut oka, artefakt zawiera zwyczajne narzędzia (śrubokręt, nóż, otwieracz do puszek, itd.), jednakże, jeżeli użytkownik będzie miał przed sobą zadanie - bez względu na narzędzie, które zamierza wykorzystać - obiekt idealny do wykonania ów zadania zajmie miejsce nominalnego narzędzia, będzie to miało miejsce bez względu na ograniczenia przestrzenne podmiotu, które zwyczajnie nie są przestrzegane przez narzędzia. Reszta narzędzi obiektu zawsze wydaje się znajdować w nim, jednakże po wykonaniu zadania i zamknięciu obiektu, nowe narzędzie zniknie i nie będzie dostępne, o ile podobne zadanie nie będzie postawione przed użytkownikiem podmiotu.

Dodatek: Pracownicy z upoważnieniem poziomu 2 powinny zaznajomić się z Dokumentem # 117-B.

Dokument #117-A: Skutki użytkowania.

Po niezliczonych użyciach i testach podmiotu, dowiedziono, iż obiekt wywołuje szkodę, a nawet śmierć użytkownika w wyniku absorpcji żelaza, miedzi, wapnia i cynku z ciała użytkownika, co ma miejsce przez cały czas, kiedy obiekt jest dotykany. Rękawice wydają się nie wstrzymywać tego efektu, a szybkość absorpcji zależy najprawdopodobniej od narzędzia wykorzystanego/stworzonego przez SCP-117. Zaleca się wykorzystywać jedynie personel klasy D do interakcji z artefaktem, co ma zapobiec urazom zdrowotnym i śmierci naukowców.

Dokument #117-B: Dziennik użytkowania SCP-117

{Nie wprowadzono zapisów z testów powtarzanych, o ile takowe nie skutkowały innymi rezultatami użytkowania.}

Sytuacja - Narzędzie wytworzone przez obiekt.

 • Poluzowana śruba w metalowej blaszy - Niestandardowy śrubokręt.
 • Gwóźdź ledwo trzymający się w drewnie - Standardowy młotek.
 • Fragment drzewa z zarysowanymi liniami cięcia - Piła elektryczna, która nie wymagała zewnętrznego źródła zasilania.
 • Fragment szkła kuloodpornego - Nieznane narzędzie do cięcia laserowego, które nie wymagało zewnętrznego źródła zasilania.
 • SCP-███ - Zakrwawiony nóż bojowy.
 • Agent ze złamaną kością - Niewielki przyrząd ze spustem, po ściągnięciu którego doszło do emisji nieznanych promieni, które szybko wyleczyły uraz.
 • Personel klasy D przeznaczony do egzekucji - [USUNIĘTO].
 • Potrzeba komunikacji z SCP-363 - [USUNIĘTO] (Szczegóły w Raporcie Z Incydentu #117-3f; wymagane upoważnienie O5-X).
 • Nieprzetasowana talia kart do gry - Mechaniczny tasownik średniego rozmiaru.
 • Pracownik klasy D ze śmiertelnym nowotworem - Narzędzie podobne do tego z testu szóstego.
 • Mężczyzna o rysach kaukaskich, perfekcyjnie zdrowy, bez kartoteki kryminalnej - [USUNIĘTO].
 • Hiszpan, perfekcyjnie zdrowy, bez kartoteki kryminalnej - [USUNIĘTO].
 • Srebrny widelec w idealnym stanie - W obiekcie nie znaleziono żadnych narzędzi.
 • [USUNIĘTO] - Śrubokręt.
 • Brudne okno - Dysza, która pryskała mieszaniną mydła i wody, które całkowicie wyczyściły okno.
 • Nienaładowany iPod - Końcówka kabla do ładowania iPod-a, która nie wymagała zewnętrznego źródła zasilania.
 • Pusty arkusz standardowego papieru komputerowego - Długopis wypełniony najwyraźniej nieskończoną ilością czarnego atramentu.
 • Telefon komórkowy marki Samsung - Niewielkie urządzenie, które po przyłączeniu do komórki wzmocniło siłę sygnału o ok. 250%.

Dokument #117-G: Rozwój badawczy nad SCP-117.

"Po wystawieniu obiektu na szereg różnych przedmiotów i osób wygląda na to, iż podmiot może być, w pewnym stopniu, świadomy. Z tego powodu, należy rozważyć możliwość, iż podmiot jest podatny na telepatię i nie może wejść w kontakt z żadnym obiektem SCP, u którego rozpoznano zdolności telepatycznie." - Dr. Climan.

Powyższy transkrypt stanowią prywatne notatki Dr. Climana, który najwyraźniej zainteresował się obiektem w pozytywnym znaczeniu. Testy z innymi podmiotami zawieszone zostają od dnia 16/9██.

Notatka # 117-1: 4/5/██

Zaproponowano testy z SCP-882, które oczekują na rozpatrzenie przez Dr. Climana.

Notatka # 117-2: 19/6/20██

Dalsze eksperymenty biologiczne zostają wstrzymane przez Dr. Climana po Incydencie #117-4a; obiektu można nadal używać jako narzędzia do przeprowadzania napraw w placówce, o ile podmiotowi towarzyszyć będzie co najmniej jeden uzbrojony strażnik, uprzednio zaznajomiony z informacjami dot. poprawnego użytkowania obiektu.

Notatka # 117-4: 21/6/20██

"Po dłuższym zastanowieniu, muszę odmówić testu kombinowanego SCP-117 z SCP-882. Ryzyko uszkodzenia SCP-882 jest zwyczajnie zbyt wysokie." - Dr. Climan.

Notatka # 117-26: 16/9/██

"Po Incydencie #117-3f, zmuszony jestem wstrzymać wszystkie testy kombinowane z SCP-117 i innym obiektami. Ryzyko całkowitej utraty zabezpieczeń jest zbyt wysokie. Wszystkie testy biologiczne zostają wstrzymane do odwołania, czego powodem jest zróżnicowanie ich rezultatów i limit dostępnych pracowników klasy D." - Dr. Climan.

Notatka # 117-27: 20/7/██

Eksperymenty biologiczne zostają wznowione przez Dr. Climana, co skutkuje zróżnicowanymi rezultatami. Testy kombinowane z SCP-117 i innymi podmiotami zostały ponownie wzięte pod uwagę przez O5-█, jednakże ich wznowienie wydaje się być mało prawdopodobne.

Notatka # 117-28: 20/3/██

Zaproponowano testy z SCP-682.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported