SCP-1183
ocena: +4+x
buffalo-skulls.png

SCP-1183 w trakcie manifestacji czaszek bizona dnia ██.██.18██.

Identyfikator podmiotu: SCP-1183

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Przestrzeń powietrzna w promieniu 25 km wokół SCP-1183 została oznaczona jako strefa zakazu lotów. Wszelkie nieautoryzowane pojazdy latające i pływające obecne w niej są informowane, że znajdują się w strefie dostępnej wyłącznie dla wojska i natychmiast są przekierowywane. Wszelkie pojazdy nawodne i powietrzne, które zignorują ostrzeżenie mają zostać przechwycone i zatrzymane.

Niedozwolone jest wejście do strefy wpływu SCP-1183 do dwóch godzin przed spodziewaną manifestacją. Obserwatorzy muszą natychmiast informować o każdej kolejnej manifestacji. Jeżeli stworzone obiekty stwarzają znaczące zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa i nie mogą zostać zabezpieczone, personel strefy musi natychmiast ewakuować się do morza i pozostać tam do czasu kolejnej manifestacji. Zakazana jest konsumpcja pożywienia i napitków stworzonych przez SCP-1183.

Opis: SCP-1183 to odległa wyspa na południowym Pacyfiku, o wymiarach 18 [km] długości na 8 [km] szerokości, zlokalizowana na koordynatach ██°██.█′S ███°██.█′W. Co każde 126 godzin i 14 minut SCP-1183 manifestuje stos obiektów, zajmujących do 85% powierzchni podmiotu. Obiekty pojawiają się natychmiastowo i w ciszy, podczas gdy te powstałe podczas poprzedniej manifestacji znikają. Strefa SCP-1183 zmienia się co manifestację, a świeżo odsłonięte obszary posiadają niskie wartości wegetatywne zgodnie z lokalną ekologią.

Manifestowane obiekty zawsze należą do jednej klasy. Zakres tychże klas jest jednak zmienny, czego przykładem jest manifestacja laptopów wszelkich marek i modeli z ██.██.████, a także późniejsza manifestacja MacBook'ów Pro firmy Apple ██.██.████, jednak w żadnym wypadku klasa nie była na tyle wąska by trudnym było określenie jej tożsamości. W przypadku niewielkich klas, z kilkoma dobrze znanymi, indywidualnymi instancjami, manifestowane obiekty zawsze okazywały się zawierać każdy ze swoich kiedykolwiek istniejących typów. W razie bardziej licznych obiektów, niemożliwym jest określenie ich dokładnej ilości. Pomimo to, szacunki liczby rzeczonych obiektów pojawiających się na SCP-1183 pokrywają się z ogólną ilością ich kiedykolwiek istniejących odpowiedników.

Spośród ████ manifestacji zarejestrowanych przez Fundację do dnia dzisiejszego, 76% było obiektami stworzonymi przez człowieka, a 16% składało się ze zwierzęcych lub ludzkich części ciała. Obiekty stworzone przez SCP-1183 do momentu zniknięcia są całkowicie normalne, w czym te stworzone przez człowieka są w stanie nowości, gotowe do użycia. Zasada ta sprawdza się nawet co do obiektów, które zostały doszczętnie zniszczone, a w wypadku promu kosmicznego, wysłane do innej części Układu Słonecznego. Nie zaobserwowano manifestacji żadnych żywych stworzeń.

Wybrane obserwacje:

Data: ██.██.████
Zaobserwowane obiekty: Biblie
Notatki: W związku z dużą różnicą w rozmiarze indywidualnych kopii, szacunki w ilości manifestowanych ksiąg wahają się od 3 miliardów do 6 miliardów. Stos został przeszukany w poszukiwaniu wczesnych kopii o potencjalnym znaczeniu historycznym, jednak biorąc pod uwagę ilość kopii, gruntowne przeszukanie nie było możliwe. Najwcześniejsza zlokalizowana kopia pochodziła z roku 1607.

Data: ██.██.████
Zaobserwowane obiekty: Puszki napoju bezalkoholowego marki Coca-Cola
Notatki: Około miliard puszek napoju bezalkoholowego marki Coca-Cola, ułożone w ogromny, stożkowy stos o maksymalnej wysokości około 60 [m]. Myszy laboratoryjne napojone obiektem nie wykazywały żadnych niepokojących oznak do czasu kolejnej manifestacji, po której szybko zdechły. W oparciu o ten rezultat, spożywanie obiektów tworzonych przez SCP-1183 jest zakazane.

Data: ██.██.████
Zaobserwowane obiekty: Pojazdy startowe Saturn V
Notatki: Wszystkie 15 gotowych do lotu pojazdów Saturn V zostało zaobserwowanych obok siebie, w pełni kompletne i zatankowane. Pojazdy były ekstremalnie zimne w związku z paliwem kriogenicznym i SCP-1183 po krótkich badaniach został ewakuowany ze względu na ryzyko potencjalnej eksplozji.

Data: ██.██.████
Zaobserwowane obiekty: Ludzkie lewe uszy
Notatki: Obecne jest około 1,200,000 [kg] lewych uszu, należących do prawdopodobnie około 60 miliardów indywiduów, pokrywają one 30% wyspy do maksymalnej głębokości 12 [m]. Uszy były początkowo ciepłe i nie posiadały żadnych oznak rozkładu, jednak następnie zaczął on normalnie postępować aż do zniknięcia. Analiza DNA wykazała normalne, ludzkie DNA odpowiadające przedstawicielom różnych ras.

Data: ██.██.████
Zaobserwowane obiekty: Nieznane
Notatki: Poprzednia manifestacja zniknęła tak jak przewidziano, jednak nie dostrzeżono żadnej nowej. Pojawiły się sugestie, że mimo to nastąpiła, jednak obiekt lub obiekty były zbyt małe lub niepokaźne by zostać zauważonymi.

Data: ██.██.████
Zaobserwowane obiekty: Brytyjskie zamki
Notatki: Pojawił się każdy ze znanych brytyjskich zamków, razem z pięcioma nieznanymi, które mogą odzwierciedlać uprzednio zniszczone instancje. Zamki zostały rozmieszczone losowo w strefie wpływu, jednak były ustawione stojąco i bezpośrednio na ziemi. Meble nie pojawiły się.

Data: ██.██.████
Zaobserwowane obiekty: Rogale
Notatki: Stos rogali o wysokości 80 [m] w najwyższym punkcie, pokrywające 6 kilometrów kwadratowych SCP-1183. Oszacowanie ilości rogali zostało znacznie utrudnione z powodu mocnego spłaszczenia dolnych warstw przez górne, jednak średnia szacunkowa wyniosła 126 miliardów sztuk.

Data: ██.██.████
Zaobserwowane obiekty: Obiekty SCP posiadające lub nawiązujące do zdolności [ZMIENIONO]
Notatki: Zaobserwowano pojawienie się osiemnastu niezwiązanych ze sobą obiektów. Kilka z nich zostało natychmiast zidentyfikowanych jako obiekty SCP, wszystkie z nich były związane z [ZMIENIONO]. SCP-1183 został natychmiastowo ewakuowany. W związku z zagrożeniami, manifestowane obiekty nie zostały przetestowane pod kątem posiadania właściwości oryginałów. Korzystając ze zrobionych zdjęć, siedem obiektów zidentyfikowano jako podmioty SCP będące już w przechowaniu Fundacji. Pozostałe jedenaście obiektów może odpowiadać podmiotom SCP, do których badacze SCP-1183 nie mają dostępu bądź nie są one w posiadaniu Fundacji. Ze względu na możliwość, że rzeczone jedenaście obiektów posiada [ZMIENIONO] zdolności, co jest dużym zagrożeniem, zdjęcia tychże zostały przekazane do wglądu pracownikom o 4 poziomie upoważnienia do dalszej oceny.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported