SCP-1192
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1192

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1192 jest zabezpieczony w dedykowanej wolierii i musi mieć zapewnioną dietę złożoną z owoców wzbogaconych witaminami i białkami, ze względu na to, że obiekt odmawia jedzenia nasion i owadów, które są częścią zwykłej diety dla jego gatunku. SCP-1192 Musi mieć zapewnione kilka ołówków i kartek papieru, aby umożliwić mu komunikacje.

W przypadku kiedy SCP-1192 zacznie zachowywać się agresywnie, niewielkie ilości środków uspokajających mogą zostać dodane do pożywienia i wody pitnej pod nadzorem weterynaryjnym.

Opis: SCP-1192 jest męskim przedstawicielem gatunku: Kakadu krasnogłowa (Callocephalon fimbriatum) zamieszkujących południowo-wschodnią część Australii, mający około 33.5 cm długości.

SCP-1192 zdaje się być rozumny i posiadać inteligencję oraz wiedzę na poziomie dziecka od sześciu (6) do ośmiu (8) lat. SCP-1192 jest rzadko rozczochrany i wydaje się niezdolny lub niechętny do lotu mimo faktu, że podmiot jest zdrowy. Bliskie oględziny wykazały małą zagojoną ranę z tyłu głowy SCP-1192, lecz brak ran wewnętrznych i uszkodzeń.

SCP-1192 został znaleziony i zabezpieczony przez Agenta ████ █████, ██.██.██, który w tym czasie stacjonował pod przykrywką policjanta pracującego w departamencie policji w Newark w New Jersey. SCP-1192 zaczął podążać za Agentem █████, próbując zwrócić na siebie uwagę przez percepcję postaci władzy w uniformie policyjnym. Agent █████ zaczął być podejrzliwy ze względu na nieregularne zachowanie SCP-1192. Wezwał on zespół zabezpieczający, który był w stanie przetransportować SCP-1192 do Ośrodka ██ na badania.

Dodatek 1192-01: Log eksperymentu 1192-01

Krótko po zabezpieczeniu przeprowadzono eksperyment, w którym SCP-1192 został zapoznany z wieloma obiektami w kontrolowanym środowisku, aby stwierdzono jego zdolności. Po wpuszczeniu do komory testowej SCP-1192 natychmiastowo podniósł ołówek i zaczął próbować pisać małoczytelne zdania. W tym momencie został wprowadzony Dr █████████ i rozpoczął on próby komunikacji z SCP-1192.

SCP-1192: (pisze "kim jestes" [sic])

Dr █████████: Nazywam się Dr █████████. Jestem tutaj aby z tobą porozmawiać. Kim jesteś?

SCP-1192: (pisze "timmi", poprzedzone przez "gdzie jestem")

Dr █████████: Jesteś w centrum medycznym Timmy. W szpitalu. Czy wiesz co ci się stało?

SCP-1192: (pisze "nie", następnie " chce do domu")

Dr █████████: Gdzie mieszkasz, Timmy?

Po paru minutach i trudnościach, SCP-1192 zdołał napisać adres domu w ██████████, Montana. Agenci wysłani do rezydencji stwierdzili, że jest ona zamieszkiwana przez państwo ███████ oraz ich syna, Timothyego ███████, w wieku 7 lat. Agenci monitorujący rodzinę dotąd nie zaobserwowali nic nadzwyczajnego.

Dodatek 1192-02: Notatka naukowa

SCP-1192 nie jest w stanie manipulować obiektami z koordynacją wymaganą do grania w gry komputerowe o które prosiło i pokazuje niskie zainteresowanie innymi zaoferowanymi zabawkami, byt zajmuje się skrobaniem i robieniem dziwnych rysunków. Lista ważniejszych materiałów podana niżej:

  • Parę stron losowych słów, prawdopodobnie ćwiczenie pisarskie.
  • Kilkanaście kartek rysunków zawierających samochody wyścigowe, samoloty, fikcyjne zwierzęta i potwory.
  • Kartka ze słowami "czemu jestem ptakiem" oraz wiele nieczytelnych zdań.
  • Rysunek zawierający dziecko trzymających ręce dwóch dorosłych. Dziecko jest wymazane z rysunku, a papier rozerwany. Na odwrocie kartki jest napisane "chce do mamy".
  • Kartka z 126 instancjami słowa "mama" i 76 instancjami słowa "dom".

Dr █████████
Starszy obserwator

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported