SCP-124
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-124

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-124 zabezpieczony jest w kamiennej dziurze o wymiarach 4,2 [m] : 2,1 [m] w swojej celi przechowawczej. Dziura jest głęboka na 1,5 [m]. SCP-124 przykrywany jest plastikową plandeką, jeżeli nie jest aktualnie używany. W promieniu do jednego metra od SCP-124 nie może się znaleźć absolutnie żadna materia biologiczna, o ile nie służy to badaniom naukowym. Na zewnątrz celi SCP-124 musi zawsze znajdować się uzbrojony strażnik.

Opis: SCP-124 to działka ziemi o polu ok. 9 [m2] i rozmiarze ok. 14 [m3]. Obiekt został pozyskany z piwnicy w Detroit, po dojściu słuchów o dwojgu nastolatków hodujących tam większe ilości marihuany do przedstawicieli władz.

SCP-124 jest w stanie dojrzeć każdy organizm biologiczny do jego pełnego potencjału w relatywnie krótkim przedziale czasowym (którego wartość zmienia się wraz z kompleksowością organizmu). Nic, co rośnie w SCP-124 nie wymaga zewnętrznego odżywiania ani żadnych innych zasobów (przykładowo: roślina pomidorowa nie będzie wymagała dostępu do niej ani wody, ani światła). Niewymagane są także pestycydy, gdyż SCP-124 wywiera efekt odrzucający na wszelkie insekty i inne bezkręgowce, które weń nie rosną. Jedzenie zasadzone w SCP-124 będzie wysokiej jakości, smaku i odżywienia, bez względu na to, co w jakim stanie zostało zasadzone w SCP-124.

Dokument 124-1: Lista obiektów zasadzonych w SCP-124.

Poniżej znajduje się lista wybranych obiektów zasadzonych w SCP-124 w czasie trwania eksperymentów.

Wkład - Produkt SCP-124

Nasiono pomidora - W pełni wyrośnięta roślina pomidorowa. Wszystkie pomidory (12 na każdej roślinie) były dojrzałe i soczyste. Stwierdzono, że również "bardzo smakowite".

Niewielki arbuz (0,8 [kg]) - Arbuz o wadze 11,1 [kg] (24.5 [funtów]). Stwierdzono, że był "bardzo słodki i smakowity".

Nasiono trawy (1) - SCP-124 w ciągu kilku sekund zamienił się w bujny, zielony trawnik. Trawa nieco zroszona.

Niewielki, przerośnięty żywopłot - Żywopłot, przycięty i ukształtowany na delfina.

Niewielki, przerośnięty żywopłot - Żywopłot, przycięty i ukształtowany na czaszkę.

Niewielki szczeniak Labradora Retrievera (piaskowy brąz) - W pełni wyrośnięty, brązowawy Labrador Retriever w szczytowej kondycji. Obecnie żyje wraz z dr. Churchem.

Niewielki płód o rysach kaukaskich (mężczyzna) - [USUNIĘTO] Po zabiciu sześciu pracowników, obiekt został zneutralizowany przez Zespół Przechowawczy SCP.

Kawałek landrynki - Humanoidalny twór stworzony z landrynek. Znaczenie tego jest nieznane.

Larwa muchy - [USUNIĘTO] Dokonano blokady poziomu 5.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported