SCP-127
ocena: +3+x
scp-127_1.png

SCP-127.

Identyfikator podmiotu: SCP-127

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-127 uważany jest za obiekt nie bardziej niebezpieczny niż zwyczajna broń palna tego rodzaju. Jednakże, w związku z nadzwyczajnymi właściwości artefaktu, o ile nie jest aktualnie wykorzystywany, obiekt należy przechowywać w Szafie Na Broń 7-C, w stanie zawieszenia w wodzie bogatej w wapń oraz proteiny. W tym czasie jedynie zespół badawczy przydzielony do SCP-127 posiada dostęp do obiektu.

Opis: Na pierwszy rzut oka SCP-127 wygląda jak standardowy pistolet maszynowy MP5K-PDW. Testy wykazały, iż za wyjątkiem powłoki zewnętrznej, całość pistoletu jest organiczna i żywa. Amunicja do SCP-127 początkowo przypominała ludzkie zęby, jednakże testy DNA "pocisków" nie ujawniły powiązań z żadnym znanym gatunkiem żyjącym na Ziemi.

SCP-127 posiada dwa ustawienia: półautomatyczne i automatyczne (podczas przełączania pomiędzy nimi, usłyszeć można wyraźne jęki). Kiedy "magazynek" broni zostaje opróżniony (zwykle 60 strzałów), wyrost nowego zapasu amunicji zajmuje od 3 do 5 dni. Próby usunięcia magazynka okazywały się bezskuteczne - element najprawdopodobniej jest na stałe przymocowany do pistoletu.

Aktualnie wszystko wskazuje, iż SCP-127 nie jest w stanie dokonywać replikacji (skany obiektu wykazały, iż nie zawiera on widocznych organów reprodukcyjnych) i nie wymaga niczego poza wodą, wapniem oraz proteinami.

SCP-127 został zlokalizowany w domu pana Jamesa █████████████. W nocy, 17 listopada 1991 roku pan █████████████ został znaleziony martwy na wskutek ataku serca. Raport koronera poświadcza, iż pan █████████████ umarł około rana 8 listopada, lecz jego zaginięcie zostało zauważone dopiero ponad tydzień później. Nie wykryto żadnych komplikacji ani nietypowych okoliczności prowadzących do jego zgonu. W związku z obszerną kolekcją broni pana █████████████, ATF oraz FBI zostały powiadomione o potrzebie zebrania tejże. SCP-127 został odkryty podczas przeprowadzania testów oraz katalogowania, co doprowadziło do jego zabezpieczenia przez Agentów SCP.

Dodatek: Dnia ██.██.199█, przeklasyfikowano podmiot do kategorii Bezpieczne.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported