SCP-128
ocena: +1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-128

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-128 musi być zabezpieczony w pozbawionej okien komorze przechowawczej o wzmocnionych, odpornych na wybuchy drzwiach i ścianach, wyposażonej w system wentylacji spełniający normy Klasy 100 i utrzymujący warunki środowiskowe tej klasy wewnątrz komory. Wnętrze komory musi być zdalnie monitorowane przez kamery przyspawane do ścian oraz zabezpieczone ochronnymi kratami. Wejście do komory SCP-128 musi zawierać dodatkowe pomieszczenie z drugą parę zabezpieczonych drzwi, które nie są widoczne z drzwi właściwych komory przechowawczej.

Wszelki personel wchodzący do przechowalni musi być ubrany w pełne, ciężkie kombinezony ochronne wzmocnione płytami balistycznymi. Wnoszenie do przechowalni jakichkolwiek luźnych przedmiotów jest surowo wzbronione. Wszelki niezbędny ekwipunek musi być sztywno przymocowany do pancerza. Kontakt z laserowym systemem monitorującym lub centralnym kołem jest zakazany, chyba że jest niezbędny w celach techniczno-konserwacyjnych.

Na środku komory przechowawczej, na betonowym piedestale musi być zamontowane koło w taki sposób, by mogło się swobodnie obracać. W przypadku wykrycia prędkości obrotu powyżej 4000 obr/min cały personel musi zostać ewakuowany z komory przechowawczej, do której następnie zostaną wprowadzone dysze piankowe.

Opis: SCP-128 jest niematerialnym źródłem energii kinetycznej, która może być przekazana każdemu nieżywemu stałemu obiektowi w zasięgu wzroku źródła. Samo źródło jest ruchome, z tendencją do pozostawania wewnątrz ścian lub centralnego koła komory przechowawczej. Linia wzroku jest blokowana przez nieprzezroczysty materiał, w tym ołów, stal lub nawet pojedyncze arkusze papieru, ale nie przezroczyste, takie jak szkło balistyczne. Nieprzezroczyste materiały przezierne (przepuszczające promieniowanie) będą ograniczać zakres efektu SCP-128, co sugeruje, że przesyłanie energii odbywa się za pomocą widzialnych długości fal elektromagnetycznych (światła), ale ciemność nie zapobiega transmisji energii kinetycznej.

Wszelkie luźne materiały nieżywe znajdujące się w zasięgu wzroku SCP-128 są narażone na anomalne przyspieszanie do niebezpiecznych prędkości. Zaobserwowano, że przedmioty o masie poniżej 100 g przyspieszają do prędkości do 900 m/s w ciągu 0,1 sekundy, podobnie do wystrzału z pistoletu maszynowego. Analiza masy i prędkości każdego obiektu przyspieszanego wskazuje, że układ obiektów dotkniętych efektem zawiera stały dynamiczny moment obrotowy o wartości 2500 kg*m/s, anomalnie nieograniczony kierunkowo. W związku z tym zaleca się, aby zamiast kilku lżejszych przedmiotów, w układzie znajdowało się wiele cięższych.

Pomimo niewidocznej, niematerialnej formy SCP-128, zostało ustalone, że byt nie może być sprasowany do przestrzeni mniejszej niż sfera o promieniu 2 cm. Nie zaleca się takiego zmniejszania objętości przy użyciu nieprzezroczystych materiałów, gdyż cząsteczki pyłu wewnątrz kompresowanej przestrzeni otrzymają dużą dawkę energii, powodując ich ogromne rozgrzanie, co może skutkować wybuchem.

SCP-128 dowolnie wybiera elementy, które przyspiesza, przy niewielkim statystycznym uprzywilejowaniu nowych obiektów nad starszymi. Pomimo istnienia jakiejś formy wyboru przyspieszania, testy nie wskazują na aktywną świadomość kierującą wyborem, z jednym wyjątkiem. Obiekt nie przyspiesza "żywych" materiałów, z własnymi parametrami dotyczącymi tego, co uważa się za "żywe". Ludzie lub roboty poruszające się z własnej woli nie są przyspieszone, ani też żadna ich część, która jest sztywno przymocowana. Umarli lub nieprzytomni ludzie i zwierzęta również nie są przyspieszane. Nieruchomi, ale świadomi testerzy zgłaszają "szarpanie" w obecności SCP-128, które natychmiast zatrzymuje się przy pierwszej oznace ruchu lub cech charakterystycznych dla zwierząt. Rośliny i grzyby, żywe lub martwe, podobnie nie są przyspieszane. Roboty pozbawione zasilania są jednak podatne na przyspieszanie.

Dodatek 128-1: Dziennik Pozyskania

SCP-128 został pozyskany z prywatnego domu w ███████, ██. Raporty o telekinezie i losowej anomalnej aktywności kinetycznej zostały wcześniej potwierdzone przez agentów polowych, a MFO Mu-13 ("Ghostbusters") została wezwana do odizolowania i przejęcia anomalii.

Baza: Dobra, kontrola ekwipunku. Pistolety ze środkami usypiającymi?

Dowódca Mu-13: Wszystkie pistolety załadowane i sprawdzone.

Baza: Pancerz kuloodporny?

Dowódca: Pancerze sprawdzone.

Mu-13 Gamma: Nie jestem przyzwyczajony do noszenia takiej artylerii.

Baza: Jest to standardowa procedura dla tego rodzaju niematerialnych bytów. Musieliśmy kopać głęboko w naszych plikach, musieliśmy szukać starych odniesień. SPO w tej sprawie pochodzi z 1968 roku. Zjawisko to nazywało się wtedy poltergeist.

Delta: Poltergeist? To stare. Typ I czy II?

Baza: Może to być typ I, czyli wektor telekinetyczny związany ze zmarłą osobą, ale agenci terenowi stwierdzili, że w budynku ma miejsce znaczna przemoc domowa. Jest to najprawdopodobniej niezróżnicowana energia kinetyczna od utajonego manipulatora rzeczywistości znajdującego się w ekstremalnym stresie. Typ II.

Dowódca: Dlatego zatrzymanie obejmuje pistolety. Usypiamy wszystkich mieszkańców, powinno to wyłączyć anomalię na tyle długo, abyśmy mogli ustalić czyj to byt astralny. Standardowe narzędzia EMP służą do zabezpieczenia autonomicznych bytów niematerialnych, jeśli chodzi o typ I. Bądźcie uważni. Nie ryzykujcie. Beta, ustaw podsłuch zdalny na dom. Musimy zidentyfikować mieszkańców.

Beta: Mikrofon aktywny.

Osoba-1: Ile razy mam Ci powtarzać Britney, posprzątaj swój jebany pokój! Ależ z Ciebie pieprzona fleja!
Osoba-2: Posprzątałam! Był całkowicie czysty, zanim poszłam do szkoły! To by… o mój boże, Tyler, to byłeś Ty, prawda, Ty mały dupku!
Osoba-3: Nie-e! Dlaczego chciałbym postawić stopę w Twoim obrzydliwym chlewie?

Gamma: Znaczna przemoc domowa mówicie?

Dowódca: Tak właśnie. Po prostu tam wejdźcie i uśpijcie wszystkich. Przydałaby im się drzemka. I uważajcie na luźne i ruchome przedmioty. Potwierdzam trzy cele. Wyruszamy!

<Odgłosy opuszczania pojazdu, zbliżania się do budynku i uderzania w drzwi. Dźwięki wystrzału z pistoletów usypiających.>

Delta: Syn zdjęty.

Dowódca: Wygląda młodo. Beta, sprawdź jego stan, upewnij się że środki usypiające nie będą zbyt dużym szokiem dla jego organizmu. Strzałki są skalibrowane dla kogoś ważącego przynajmniej 40 kilo. Gamma, Delta, znajdźcie ojca i córkę!

<Odgłosy kroków poprzez dom. Dźwięki wystrzałów z pistoletów usypiających.>

**Gamma:* Ojciec zdjęty. Sięgał po strzelbę, dobrze, że dorwaliśmy go pierwszego.

Dowódca: Dobra robota Gamma. Delta, znalazłeś córkę?

Delta: Namierzyłem ją w jej pokoju. Wszędzie są porozrzucane rzeczy, jakby przeszedł huragan. Zasłony są rozciągnięte. Ma chomika, ale nie widzę jej. Sprawdzam szafę.

Dowódca: Uważaj Delta, ona jest prawdopodobnie źródłem aktywności telekinetycznej.

Delta: Przyjąłem, właśnie dostałem w twarz poduszką!

Dowódca: Gamma, szybko, Delta potrzebuje wsparcia!

<Krzyki. Odgłos pękającego drewna. Dźwięki wystrzału z pistoletów usypiających.>

Delta: Córka zdjęta! Powtarzam, córka zdjęta! Krzesło zostało właśnie rzucone o ścianę, półka z książkami spadła! Aktywność wzrasta. Korale! Ona ma korale! Auć!

Dowódca: Mamy typ I! Wynoś się z pokoju Delta! Cholera, tylko - AUĆ! Wszyscy na zewnątrz!

Delta: Złap mnie za rękę i ciągnij! To - czekaj! To chomik! To pierdolony huraganowy chomik! Usypiam chomika!

Dowódca: Delta, NIE! Strzałki nie są skalibrowane!

<Dźwięki wystrzału z pistoletu usypiającego.>

Delta: Chomik zdjęty! Czemu nie przestaje? Uśpiłem Twoją -

<Dźwięki [DANE WYMAZANO]>

Dowódca: Wszyscy na zewnątrz! Straciliśmy Deltę! Zamknąć drzwi! Przygotować się na zabezpieczenie Typu I!

<Koniec Zapisu>

Notatki Podsumowujące: Uruchomienie aparatury przechowawczej EMP dla Typu I zadziałało prawidłowo, jednak nie zabezpieczyło anomalii. Mu-13 Gamma podstawił pojazd MFO przez ścianę budynku aż do pokoju córki, po czym otworzył tylne drzwi pojazdu. Kiedy anomalia została zaobserwowana wewnątrz ciężarówki, drzwi zostały zamknięte, a następnie wezwano wsparcie w celu umieszczenia pojazdu z przyspieszającymi szczątkami w pancernej przyczepie. Opinii publicznej przekazano historię o huraganie, którzy uderzył w budynek.

Dodatek 128-2: Notatki Głównego Badacza

Główny Badacz: Dr Cordelia Argent
Obiekt: SCP-128

Mimo tego, co mówi dziennik pozyskania, to nie jest poltergeist. Poltergeisty to i tak przestarzałe określenie. To nie jest duch ani świadomość w takim sensie, w jakim my rozumiemy te określenia. Nie może przejść przez ściany i inne takie przeszkody. To źródło energii kinetycznej. Zaktualizowałam opis, żeby to pokazać. Ciężko powiedzieć czym, dokładnie, to jest, ale wydaje się, że najlepiej myśleć o tym, jak o dziurze, portalu, przez który do naszego wszechświata dostaje się stała wartość pędu. Jak to się dzieje, jest dalej obiektem badań.

Dodatkowo chomik nie miał bezpośredniej kontroli nad anomalią. Gdyby posiadał taką świadomą kontrolę, fenomen ten zanikłby w przypadku uśmiercenia zwierzęcia. Zamiast tego, jeżeli dalej będziemy posługiwać się analogią do dziury, to wtedy chomik był zaworem zakrywającym ten portal, który mógł być otwierany i zamykany w celu wpuszczania większej bądź mniejszej ilości pędu. Ten "zawór" wydaje się być teraz "otwarty na oścież".

Tak więc wszelkie opowieści na temat posiadania ducha telekinetycznego chomika w przechowalni powinny się skończyć. Są błędne.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported