SCP-1296
ocena: +10+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1296

Klasa podmiotu: Zjawisko Anomalne

Klasa przechowawcza: Aktywny

Poziom zagrożenia: Zielony

Specjalne Wytyczne Przechowawcze:

  • Informacje kontaktowe w pliku wewnątrz Bezpiecznego Archiwum 11

Specjalne Czynności Przechowawcze:

  • Rozkład eksperymentów według Harmonogramu C (Ośrodek Testowania Zdalnego 3).
  • Okazy pozyskane poprzez SCP-1296 należy przechowywać w schowku biologicznym w OTZ-3 oraz zbyć po odzyskaniu i badaniu zgodnie z wymaganiami protokołu zatwierdzania próbek biologicznych, nakreślonym w dokumencie CDP-BIO-EN-1.
  • Przypadki kontaktu z SCP-1296 poza jurysdykcją Fundacji muszą zostać zbadane i przechwycone natychmiast po wystąpieniu.

Opis: SCP-1296 to pojazd marki GAZ-Wołga, model M24, należący do firmy usługowej określającej się jako Dial-a-Llama (pol. Zadzwoń-po-Lamę). Sam pojazd wykazuje pewne fizyczne odstępstwa od normalnego modelu: na dachu zamontowana jest krata i pasy bagażowe, tylne siedzenia zostały usunięte, a pojazd jest błędnie oznaczony jako produkt firmy Toyota. Informacje dotyczące kontaktu z firmą Dial-a-Llama jak również slogany reklamowe namalowane są na bokach pojazdu.

Po zadzwonieniu pod wskazany numer, dzwoniący zostanie przekierowany do przedstawiciela handlowego Dial-a-Llama, dalej SCP-1296-a. Próby określenia lokalizacji SCP-1296-a bądź zdobycie informacji nie dotyczących zamówienia zakończyły się porażką.

Manifestacja SCP-1296 następuje w ciągu dwóch godzin od złożenia zamówienia, w otoczeniu zamawiającego bez względu na zmiany lokalizacji dokonane w czasie pomiędzy wykonaniem telefonu a faktyczną dostawą. Nie ustalono maksymalnego zasięgu manifestacji SCP-1296, jednak wymaga ona odpowiedniej ilości miejsca dla pojazdu. Próby namierzania podmiotu nie powiodły się: urządzenia GPS przytwierdzone do pojazdu przestają funkcjonować jak tylko SCP-1296 zniknie z widoku, a jak dotąd zawsze udawało mu się zgubić pościg. SCP-1296 zawsze dokona manifestacji z jednym prowadzącym o zróżnicowanym wyglądzie, oraz lamami w ilości od dwóch do ośmiu w dodatku do dowolnego zamówionego okazu. Koszt dostawy będzie różnił się bez żadnego wykrywalnego wzorca.

Dziennik Przesłuchań-01

Poniższy dziennik został zarejestrowany podczas testu wykonanego dnia 07-09-2012.

SCP-1296-A: Witamy w Dial-a-Llama, w czym mogę pomóc?
Dr █████████: Oh, tak, mógłby Pan opisać czym dokładnie zajmuje się Wasza firma?
SCP-1296-A: Potrzebujesz lamy? Dial-a-Llama dostarczy Ci lamy. Kiedy chcesz, gdzie chcesz. Tak właściwie to mamy w nazwie.
Dr █████████: Tak, wiem, ale-
SCP-1296-A: To tak, Ty dzwonisz, zamawiasz lamę, my Ci ją dostarczamy. Nie takie trudne.
Dr █████████: Skąd bierzecie te lamy?
SCP-1296-A: Posłuchaj człowieku, chcesz tą lamę czy nie? To nie jest gorąca linia "Dwadzieścia pytań". To jest gorąca linia DWA PYTANIA: Pytanie numer jeden: Chcesz lamę? Pytanie numer dwa: Jaką lamę chcesz? Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi "Nie", to po co w ogóle dzwonisz?.
Dr █████████: Chciałbym rozmawiać z Pańskim przełożonym.
SCP-1296-A: Nie ma mowy, zapomnij. Nie tolerujemy tutaj takiego nękania. Życzę Panu miłego dnia.
Dr █████████: [wzdycha] Dobra, dobra, kupię lamę. Tylko jedną lamę, nic niezwykłego.
SCP-1296-A: No i super, to będzie czterdzieści pięć. Gotówka czy karta?
Dr █████████: Gotówka.
SCP-1296-A: Llamamobile będzie u Ciebie w ciągu dwóch godzin. Miłego dnia, dupku.

Dziennik Przesłuchań-01

Poniższy dziennik został zarejestrowany podczas dostawy dnia 07-09-2012. Kierowca podmiotu został oznaczony jako SCP-1296-B.

SCP-1296-B: Hej, to Ty zamawiałeś lamę?
Dr █████████: Tak, to ja.
SCP-1296-B: Czterdzieści pięć proszę.
Dr █████████: [płaci] Jeżeli to możliwe, chciałbym zadać kilka pytań odnoście Pańskiej…
SCP-1296-B: Tylko nie to znowu. Po prostu się nie poddajesz, nie? Zamawiasz lamę. Dostajesz lamę. Od szczytu Mount Everest do dna Rowu Mariańskiego, jeżeli potrzebujesz lamy, dostarczymy ją. A teraz przestań być wścibski. Twoja jest ta szara z tyłu.

Dziennik Testów:

Zamówiono: Trzy (3) lamy.
Czas dostawy Trzy (3) minuty.
Koszt: 33$ [USD].
Rezultat: Dwie samice i jeden samiec lamy. Nie wykryto żadnych nieprawidłowości u okazów.

Zamówiono: Jedna (1) ciężarna samica lamy, z brązową łatą na lewym boku.
Czas dostawy Siedemnaście (17) minut.
Koszt: 50$ [USD].
Rezultat: Jedna lama pasująca do zamówienia. Nie wykryto żadnych nieprawidłowości u okazu.

Zamówiono: Jedna (1) alpaka.
Czas dostawy Jedna (1) godzina i czterdzieści trzy (43) minuty.
Koszt: 17$ [USD].
Rezultat: Jedna lama płci męskiej. Okaz był oklejony skórą alpaki. Bliższa analiza wykazała, że skóra została odcięta dość niedawno.

Zamówiono: Jeden lama.
Czas dostawy Jedna (1) godzina i dwadzieścia siedem (27) minut.
Koszt: 200,02$ [USD].
Rezultat: ███ ██████, buddyjski mnich. Obiekt nie posiada wspomnień dotyczących wydarzeń sprzed dostawy. Podano środki amnezyjne i wypuszczono bez incydentu.

Zamówiono: Jedna mechaniczna lama.
Czas dostawy Jedna (1) godzina i trzynaście (13) minut.
Koszt: 3561,87$ [USD].
Rezultat: Maszyna w kształcie lamy. Zachowanie identyczne jak w przypadku żywych osobników.

Zamówiono: SCP-1545
Czas dostawy Piętnaście (15) sekund.
Koszt: Brak.
Rezultat: Zaobserwowano zniknięcie SCP-1545 z jego szafki przechowawczej tuż po złożeniu zamówienia. SCP-1545 został dostarczony piętnaście (15) sekund później, zawierając zwłoki dwóch niezidentyfikowanych osobników: autopsja wykazała, iż byli martwi od przynajmniej dwudziestu czterech (24) godzin. Dostawa różniła się od poprzednich: SCP-1296 przejechał przez obszar dostawy z prędkością około 150 [km/h], SCP-1545 został wyrzucony z dachu pojazdu przez drugą instancję SCP-1296-B, który zdążył wykrzyczeć "Po prostu to zabierzcie!" zanim podmiot zniknął.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported