SCP-1305
ocena: +4+x
1305

SCP-1305 podczas pozyskania.

Identyfikator podmiotu: SCP-1305

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1305 zabezpieczony jest w obserwacyjnym habitacie zwierzęcym, w Ośrodku 77. Habitat powinien być podzielony na komorę wypoczynkową i żywieniową. Raz na tydzień, świnia lub inne zwierze o podobnych rozmiarach należy wpuścić do komory żywieniowej SCP-1305 w celach żywieniowych SCP-1035. SCP-1305 należy następnie skłonić do wycofania się do swojej komory wypoczynkowej poprzez skierowanie nań mocnego światła.

Po karmieniu komora żywieniowa ma zostać wyczyszczona przez 2 członków personelu klasy D pod nadzorem ochrony.

Opis: SCP-1305 jest ssaczym organizmem o jajowatym ciele i sześciu wielostawowych odnóżach. Posiada on jedną dużą, plastyczną szczękę na przodzie ciała z długim językiem i przynętą SCP-1305. Waży on 150 kilogramów i mierzy 2 metry wysokości, jednakże wiadomo, że jest w stanie skurczyć swoje ciało do 1/16 swoich rozmiarów.

Podczas swojej aktywności SCP-1305 podejmie próbę schowania się w ciasnym i ciemnym obszarze, jak szuflada czy szafa. Po udanym schowaniu się obiekt uwolni "przynętę" na końcu swojego języka, najczęściej przypominającą domowe zwierzę jak np. kota domowego1. Przynęta ta zazwyczaj wykazuje zachowanie pasujące do imitowanego organizmu i podejmować będzie próby zwabienia jednostek ludzkich to SCP-1305.

W większości przypadków, gdy ofiara zbliży się do źródła, przynęta ta powróci do kształtu chwytliwego języka i owinie się wokół ofiary. SCP-1305 następnie rozpocznie próbę zbliżenia ofiary do swojej paszczy i skonsumowania jej. Konsumpcja trwa zazwyczaj od 16 do 24 godzin, podczas których SCP-1305 korzystać będzie z przynęty do zwabienia kolejnych ofiar. Testy wykazały, że nie ma ograniczeń co do ilości osób, jakie SCP-1305 może spożywać w danym momencie.

Wraz z konsumpcją dodatkowej materii przez SCP-1305, tworzy on kolejne przynęty, które będą wysyłane dalej do struktury, w której się znajduje. Przynęty te będą dość hałaśliwe, szczególnie jeśli w strukturze znajdują się ludzie. Ponadto, przynęty te mogą przybrać formę osób skonsumowanych przez SCP-1305, szczególnie w wypadku wabienia osób z nimi związanych. Proces ten będzie kontynuowany aż do momentu, w którym w pobliżu nie zostaną żadne organizmy możliwe do upolowania, kiedy to SCP-1305 oddzieli się od dodanej masy i zmieni swoją lokalizację.

SCP-1305 został odzyskany z bloku mieszkalnego dnia 19.07.1953, po dotarciu zgłoszeń o zaginięciach do personelu Fundacji w [ZMIENIONO]. Od dnia 11.08.1953, SCP-1305 został sklasyfikowany jako Euclid.

Dodatek: Dokument pozyskany razem z SCP-1305.

Miałem dzisiaj kiepski dzień. Pan Shaw był naprawdę wredny, przerywając mi podczas mojej prezentacji. Pracowałem nad tym od miesięcy, on musiał otworzyć swoją tłustą japę, żeby to zniszczyć. Kretyn. Reszta dnia była dość przeciętna. Myślę, że ten kot wrócił, bo Jimmy słyszał drapanie w okno jego pokoju. Trochę się wystraszył, ale położyłem go do łóżka po godzinie.

Jimmy był dzisiaj ze swoją matką, więc miałem trochę czasu dla siebie. Jedzenie, które zostawiłem dla kota, zniknęło, co jest dobrym znakiem. Położę trochę bliżej drzwi i zostawię je uchylone. Zobaczę, czy wejdzie do środka.

Widziałem dzisiaj kota! Był na parapecie, zobaczyłem go, kiedy Jimmy powiedział, że znowu słyszy drapanie.

Policja powiedziała, że nie znaleźli żadnych śladów porwania. Mój boże… boli mnie przez to brzuch. Jimmy zniknął. Ktoś porwał mojego syna. Proszę, boże, niech wszystko będzie z nim okej…

Dzisiaj jestem sam. Jima wciąż nie ma, a jego cholerna matka wyjechała z miasta. Jestem pewien, że ma z tym coś wspólnego. Nie obchodzi mnie, co mówi Bannister, on gdzieś tam jest. Dzisiaj znowu słyszałem drapanie kota.

Jimmy bardzo to lubił.

Dzisiaj go widziałem, on żyje, BYŁ TAM za oknem i machał do mnie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported