SCP-1313
ocena: +5+x

Identyfikator Podmiotu: SCP-1313

Klasa Podmiotu: Keter

Poziom Zagrożenia: Pomarańczowy

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1313 nie jest aktualnie zabezpieczony. Jako sposób zabezpieczenia anomalii, personel Fundacji ma monitorować wszystkie instytucje edukacyjne pod kątem dużego prawdopodobieństwa ataku niedźwiedzi i wysyłać MFO Delta-10 ("Answer Key") do placówek objętych incydentem najszybciej jak to możliwe. Amnestyki mają zostać podane każdemu cywilowi z wiedzą na temat SCP-1313.

Pomimo że kopie SCP-1313 są dostępne w archiwach Fundacji, pod żadnym pozorem personel Fundacji nie może mieć całkowitej wiedzy na temat zagadnienia. Każdy personel przyłapany na rozwiązywaniu SCP-1313 ma zostać upomniany (lub, jeśli wymaga tego sytuacja, poddany terminacji) natychmiastowo po schwytaniu niedźwiedzia. Nadwyżka niedźwiedzi ma zostać albo wypuszczona na wolność albo użyta w charakterze jedzenia/obiektów testowych dla odpowiednich anomalii.

roamin_numeral.jpg

Obiekt 1313-00824, krótko po manifestacji

Opis: SCP-1313 to anomalna seria procesów logicznych, możliwych do zdefiniowania jako matematyczne równanie, którego rozwiązaniem jest jeden żeński przedstawiciel Ursus arctos. Równanie samo w sobie nie wydaje się być nieodłącznie anomalne, ale raczej być dziwactwem matematycznym — zamiast dawać dowolny numer w R\A (Zbiorze wszystkich liczb rzeczywistych niebędących zwierzętami), SCP-1313 skutkuje produkcją materialnego, dorosłego i często agresywnego niedźwiedzia grizzly. Rozwiązanie nie musi być fizycznie zaprezentowane i zwyczajne rozważanie problemu dość długo, by odkryć rozwiązanie powoduje manifestację niedźwiedzia w lub w pobliżu obiektu rozwiązującego równanie.

SCP-1313 nie wymaga żadnych konkretnych zdolności matematycznych do zrozumienia, poza podstawowym pojęciem elementarnej algebry, ale wszystkie kroki w sekwencji muszą być wykonane w celu osiągnięcia poprawnej odpowiedzi. Pomijanie części procesu albo próba zaczęcia w połowie nie poskutkuje żadnym anomalnych efektem i najprawdopodobniej otrzymany wynik będzie całkowicie normalny.

Aktualnie, badanie składowych SCP-1313 ujawniło następujące informacje o anomalii:

  • Że sam SCP-1313 jest zgodny ze wszystkimi aksjomatami stosowanymi w obecnej teorii liczb (choć czasami okazuje się wyjątkowo uporczywy).
  • Że niedźwiedzie nie mogą powrócić do formy numerycznej za pomocą rozwiązania przeciwnego działania, aż do wynalazienia metody aplikowania matematycznych działań do obiektów fizycznych.
  • Że SCP-1313 może być używany jako element innych działań, aby wyprodukować pół-anomalne efekty. Dla przykładu, √SCP-1313 poskutkuje pierwiastkiem kwadratowym żywego niedźwiedzia grizzly — analogicznie, SCP-13132 to produkt dwóch żywych niedźwiedzi grizzly pomnożonych przez siebie. Nie jest rekomendowanym, by takie 'pochodne' równania były rozwiązane, jako że otrzymywane stworzenia są często słabo zintegrowane z naszą rzeczywistością i niezmiennie ekstremalnie agresywne podczas ich krótkich okresów egzystencji1.
  • Że niedźwiedzie grizzly istnieją w zbiorze liczb rzeczywistych i że nie są liczbami pierwszymi. Pierwiastek kwadratowy z niedźwiedzia grizzly jest jednakże liczbą pierwszą i jest jedyną liczbą, która a) nie jest liczbą kardynalną b) nie jest ani nieparzysta, ani parzysta i c) zawiera zwierzęcy składnik. Implikacje faktu, że pierwiastek z niedźwiedzia jest całkowity, a tym samym, że niedźwiedzie istnieją na zwykłej linii numerycznej, są aktualnie badane przez Prof. Hutchinsona.

SCP-1313 pierwszy raz przykuł uwagę Fundacji w 1967 roku, kiedy został zgłoszony atak niedźwiedzia w Whitecross High School, w Hereford, Anglia. 1724 niezależnych incydentów związanych z atakami niedźwiedzi w placówkach edukacyjnych zostało od tego czasu zaobserowanych, z około 1600 zgonami i 900 rannymi. Z 1724 niedźwiedzi i matematycznych niedźwiedzich kompozycji wygenerowanych, co najmniej 20% wciąż jest na wolności.

Uwaga: Jeśli podczas czytania tego dokumentu rozważałeś naturę SCP-1313 do tego stopnia, że czujesz, że niezależnie sformułowałeś część jego struktury, zalecane jest, byś udał się najbliższej Stacji Dystrybucji Amnestyków w twoim Ośrodku, a następnie (po zaaplikowaniu) do Kontroli Zwierzęcej. Niewykonanie może się zakończyć akcją dyscyplinarną i/lub ranami wskutek ataku niedźwiedzia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported