SCP-133
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-133

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie instancje SCP-133 przechowywane są w ich oryginalnych skrzyniach przewozowych, które zabezpieczone są wewnątrz standardowego pojemnika przechowawczego klasy Bezpieczne, w Ośrodku 19. Eksperymenty z SCP-133 mogą być przeprowadzane jedynie po uprzednim wydaniu pisemnego zezwolenia przez co najmniej dwóch (2) pracowników z upoważnieniem poziomu 4.

Opis: SCP-133 to zestaw sześciuset trzynastu (613) czarnych, okrągłych fragmentów woskowatego, papiero- podobnego materiału o średnicy 5 [cm]. Po przyłożeniu do stałej powierzchni i potarciu SCP-133 natychmiast "przenosi" się na ową powierzchnię i wytwarza okrągłą dziurę. Eksperymenty wykazały, iż SCP-133 jest w stanie penetrować stal o grubości do 61 [cm], jednakże stopień nasilenia penetracji jest redukowany przez skrajnie gładkie lub wysoko-gęstościowe materiały. Analiza dziur wytwarzanych przez SCP-133 wykazała, iż są one powierzchownie gładkie, lecz po przybliżeniu mikroskopowym odkryto, że zawierają również ślady użycia narzędzi o skrajnie precyzyjnych wiertłach. Dokładny mechanizm działania SCP-133 jest nadal przedmiotem badań.

SCP-133 został zauważony przez Fundację po szeregu "głośnych" włamań w ████ ████ ████, ██. Nagrania z monitoringu oraz dowody śledcze zainteresowały agentów Fundacji przydzielonych do lokalnych służb porządkowych. Podczas próby pozyskania złodzieja, położył on SCP-133 na swoją klatkę piersiową i [USUNIĘTO]. Funkcjonariusze lokalnych służb porządkowych [ZMIENIONO] i [ZMIENIONO] zostali poddani działaniu preparatów amnezyjnych klasy A, a następnie wypuszczeni.

Oryginalna skrzynia przewozowa, w której SCP-133 został znaleziony, okazała się być niewrażliwa na oddziaływanie SCP-133, pomimo iż jej tworzywem jest zwyczajne drewno. Przedmiot został uwzględniony w czynnościach przechowawczych SCP-133.

Dodatek 133-01: Oznaczenie Przewozowe Znalezione Wraz Z SCP-133

Natychmiastowe Dziury™
produkt Fabryki

800 Sztuk

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported