Identyfikator podmiotu: SCP-1356
Klasa podmiotu: Bezpieczne
Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1356 jest przechowywany w małym pudełku w Magazynach Badań Sektorowych 09, jeżeli nie jest wyznaczony do usunięcia bądź transportu.
Opis: SCP-1356 to mała zabawka do kąpieli, przypominający jeden z wielu wzorów "Gumowej Kaczki". Badania wskazują, że obiekt jest wykonany z uplastycznionego PCW. Przeznaczony jest do emitowania piszczącego dźwięku podczas ściskania.
Podczas trzymania przez człowieka, obiekt wydaje się przemieszczać w stronę wody w stanie ciekłym. Jeżeli osoba trzymająca zabawkę wejdzie do zbiornika wodnego, np. jeziora lub basenu, woda w odległości 152,4 x 81,3 x 45,7 cm od trzymającego zniknie.
Próby prowadzone w małym krytym zbiorniku wykazały, że przybliżona objętość wody przed i po ekspozycji na działanie SCP-1356 była stała. Jednakże, osoby posiadające anomalną kaczkę nie obserwują zmiany poziomu wody. To sugeruje, że obiekt przemieszcza płyn do nieznanego miejsca, z którego ostatecznie "wraca". W wodzie, która wróciła, nie stwierdzono obecności żadnych obcych substancji, lecz wartość pH wskazuje niewielki wzrost kwasowości.
Ponieważ głębokość wody wypartej przez obiekt nigdy nie przekracza średnio 46 cm, podczas chodzenia w głębokim basenie stopy oraz nogi mogą być pod wodą, jednak górna część ciała jest sucha. Nawet energiczne ruchy i skoki nie są w stanie zamoczyć suchych części ciała; prostokątne "suche miejsca" przemieszczają się płynnie nawet podczas bardzo gwałtownych ruchów. Testy mające odkryć parametry tego zjawiska, jak również potencjalne zastosowania praktyczne, są w toku.
Dokumenty dotyczące testów oraz ich wyników:
Cel: określenie parametrów "suchego miejsca".
Procedura: Osoby o różnym wzroście zostały poinstruowane, aby wejść do wody z SCP-1365 na głębokość nie przekraczającą wysokość ramion. Testerzy zachęcani byli do podjęcia wszelkich starań, by ręce i twarz weszły w kontakt z wodą wokół "suchego miejsca" obiektu.
Wyniki: Tak długo, jak obiekt znajduje się na stałej głębokości wody, "suche miejsca"
tworzą przesuwającą się wraz z obiektem prostokątną przestrzeń. Zjawisko, z nieznanych powodów, nie stosuje się do kończyn dolnych będących na głębokości większej niż 46 cm.
Podczas ruchów testera, woda cofa się, zamiast wejść w kontakt z dłońmi lub górnymi częściami ciała; obiekt tworzy nowe "suche miejsca", aby utrzymać kształt i objętość powstałego prostokąta. Jeżeli osoba na odpowiedniej głębokości przykucnie, "suche miejsca" zostaną zakryte wodą; testerzy nie zgłaszają żadnych zmian ciśnienia powietrza, jednak możliwość oddychania jest ograniczona.
Największą głębokość, z której można by osiągnąć całkowite zanurzenie obiektu i "suchej przestrzeni" wynosi około 1,5 m, w zależności od wysokości testera.
Cel: Ustalenie, czy "suche miejsca" mogą być wykorzystywane do utrzymania obiektu na powierzchni w głębokiej wodzie.
Procedura: Cztery osoby z podobną sprawnością fizyczną weszły z SCP-1356 do wody o głębokości 2,5 m, po czym otrzymały polecenie wyciągnąć nogi poza "suchą przestrzeń".
Wyniki: Wszyscy testerzy zgłosili takie same wyniki, o różnym stopniu trudności i czasu, który upłynął przed wyczerpaniem. Następujące wynik konsekwentnie wykazały:
1) Gdy obiekt jest na stałej głębokości, "suchy obszar" SCP-1356 tworzy wokół osoby przestrzeń utrzymującą swój kształt, wielkość i położenie na powierzchni wody.
2) Na stałej głębokości, poziom wody wokół testera wewnątrz "suchego miejsca" utrzymuje się na wysokości talii. Tester będzie teraz w stanie zanurzyć dłonie i przedramiona w wodzie poniżej poziomu pasa, ale każda próba podniesienia wody w garści jest niemożliwa.
3) Próby ponownego wynurzenia górnej lub dolnej części ciała wewnątrz "suchego miejsca" są męczące dla testera, oraz okazują się bezowocne; dodatkowo, pozostanie w tym stanie zawieszenia dłużej niż dziesięć minut ujemnie wpływa na krążenie krwi od talii w dół, w końcu doprowadza do intensywnych skurczów i omdlenia.
Cel: Ustalenie anomalnych właściwości obiektu podczas, gdy nie jest w kontakcie z człowiekiem.
Procedura 1: SCP-1356 umieszczono w małym basenie.
Wyniki: Obiekt nie usuwa żadnej ilości wody, ani nie wpływa na poziom pH w znaczący sposób; Obiekt pływa.
Procedura 2: SCP-1356 umieszczono w małym basenie, po czym rozpoczęto bombardowanie obiektu strumieniami wody oraz różnymi przedmiotami.
Wyniki: Mimo wykonania obiektu z miękkich materiałów PCW, SCP-1356 można łatwo uszkodzić poza wodą; po umieszczeniu w dowolnej ilości wody wystarczającej utrzymać obiekt na powierzchni wody, opiera się wszystkim próbom uszkodzenia— kołysze się pozostając w pozycji pionowej na wodzie.
"Cóż, z uwagi na właściwości obiektu, wyniki skłaniają do bardziej ścisłego zbadania Incydentu F-1992; zawsze wydawało mi się to podstawą naszej działalności." - Dr. Dhruva
Dodatek 1: Długotrwałe narażenie na SCP-1356 (o czasie przekraczającym dwie godziny na każdej głębokości wody) wydaje się wpływać na skórę osoby, której tekstura zaczyna się intensywnie marszczyć oraz kurczyć, co jest związane z autonomicznymi reakcjami nerwowymi spowodowanymi długotrwałym brakiem kontaktu z wodą; mówiąc potocznie skóra swoim wyglądem przypomina ''suszoną śliwkę''.
Po 2,5 godzinach ekspozycji testerzy wykazują oznaki znacznego odwodnienia, mimo otrzymania płynów przed narażeniem na SCP-1356 oraz minimalnym poceniem się.
Dodatek 2:
Oczywiście, wydaje mi się, że nie został zbadany przeznaczony cel obiektu; W moim przekonaniu, jakby powiedział to mój siostrzeniec, działa dość dobrze. - Dr. C