SCP-1357
ocena: +7+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1357

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obszar SCP-1357 ma być pod stałym nadzorem personelu Fundacji, z przynajmniej dwoma ochroniarzami przy każdym wejściu i wyjściu. Każda osoba, która zbliży się do SCP-1357 ma zostać zatrzymana przez personel Fundacji i poddana działaniu preparatu amnezyjnego klasy B. Jeśli osoby posiadają instancje SCP-1357-B, należy je skonfiskować i zarejestrować w Pokoju Zapisów Ośrodka 45 (Schowek-74) w celu ewentualnych późniejszych badań. Trzynastego dnia każdego miesiąca agenci Fundacji mają zidentyfikować osoby otrzymujące nowe instancje SCP-1357-B, pozyskać instancje i poddać osoby zaangażowane działaniu preparatów amnezyjnych klasy B.

Z powodu specyficznej natury personelu wymaganego do aktywacji anormalnych właściwości SCP-1357, badanie tej anomalii za pomocą personelu klasy D jest zasadniczo niemożliwe. Badania mogą być dokonane za pomocą grup personelu Fundacji zdolnych do dostarczenia podmiotów koniecznych do wystąpienia SCP-1357-A. Jakiekolwiek osoby zamieszane w badania, o ile nie są bezpośrednio związane z Fundacją, muszą być poddane działaniu preparatów amnezyjnych klasy A po testach i monitorowane przez dwa miesiące pod kątem wystąpienia szczątkowych wspomnień. Wszelcy testerzy wykazujący szczątkowe wspomnienia mają ponownie być poddane działaniu środków amnezyjnych klasy A i monitorowane przez kolejne dwa miesiące. Ze względu na te ograniczenia całość testów musi być ograniczona do minimum i zatwierdzona przez nie mniej niż trzech pracowników poziomu 4. i pięć pracowników poziomu 3.

Opis: SCP-1357 jest parkiem rozrywki w ██████, Polska, o powierzchni ok. 4 km2. Cztery budki z biletami, umożliwiające wstęp na teren parku, znajdują się na północnym, wschodnim, południowym i zachodnim krańcu obszaru. SCP-1357 posiada wiele atrakcji spotykanych normalnie w parkach rozrywki, takie jak kolejki, samochodziki, jak również rozmaite budki i sklepy. Żadne przedmioty, towary ani przekąski nie wymagają jakiejkolwiek waluty do działania ani nabycia. Typy kolejek i atrakcji zdają się zależeć od preferencji najmłodszego podmiotu z grupy aktywującej anormalny efekt SCP-1357; zaobserwowano przejażdżki znajdywane w nie-anormalnych parkach rozrywki, wraz z atrakcjami takimi jak rozumne artykuły spożywcze i zwierzęta, przemieszczenia czasowe oraz portale międzywymiarowe.

Anormalne efekty SCP-1357 zostają aktywowane, kiedy określona grupa osób wchodzi do parku. Wymagania dla grupy są następujące:

  • Przynajmniej dwa podmioty pozostające ze sobą w związku romantycznym
  • Przynajmniej jeden podmiot poniżej 18 roku życia, który uważa powyższe podmioty za swoich opiekunów
  • Wszystkie podmioty muszą mieć przy sobie instancje SCP-1357-B

Kiedy te wymagania zostaną spełnione grupa istot ludzkich, oznaczona jako SCP-1357-A, zaczyna pojawiać się na obszarze anomalii. Manifestacje SCP-1357-A różnią się pod względem wieku, przynależności etnicznej i płci. Wszystkie instancje noszą jednakowe kostiumy; kostiumy są zazwyczaj oparte na postaciach z różnych mediów1. Wygląd SCP-1357-A wydają się być pod silnym wpływem osobistych przeżyć najmłodszego podmiotu w grupie. Instancje SCP-1357-A pojawiają się w parku zarówno jako klienci, jak i pracownicy, wydają się też być niezwykle sympatyczni.

SCP-1357-B to bilety z napisem "Playland: Wstęp dla jednej osoby. Magiczna zabawa dla całej rodziny!" w ojczystym języku osoby, do której są dostarczone. Instancje SCP-1357-B znaleziono dostarczone do rozmaitych rodzin w okolicy, wraz z opisem dojazdu oraz krótką ulotką opisującą SCP-13572.Instancje SCP-1357-B są stale dostarczane 13 dnia każdego miesiąca. Fundacja nie odkryła jeszcze źródła biletów ani żadnego wzorca wśród odbiorców SCP-1357-B. W raportach odnotowano, że rodziny dostawały od trzech do sześciu instancji SCP-1357-B na raz. Jeśli bilet nie zostanie wykorzystany do wejścia do parku przed 13 dniem kolejnego miesiąca, zniknie. SCP-1357-B pozwala na wejście do parku każdej osobie, niezależnie od tego, czy była zamierzonym adresatem czy nie. Personel nieposiadający instancji SCP-1357-B, który spróbuje wejść do parku, zostanie powstrzymany przez kilka instancji SCP-1357-A.

SCP-1357 zostało odkryte, kiedy Fundacja dostała zawiadomienie o "stale zmieniającym się, kosmicznym parku rozrywki" w miasteczku █████ w Polsce. Doniesienia zostały zbadane i doprowadziły do SCP-1357, który był aktywny w momencie odkrycia. Wszyscy mieszkańcy miasteczka zostali przesłuchani i poddani działaniu preparatów amnezyjnych klasy B.

Dodatek-1357-Gamma:

Gratulacje! Twoja rodzina została wybrana, aby wziąć udział w starej dobrej zabawie dla całej rodziny w Playlandzie! Rodzice, zabierzcie dzieci a dzieci, zabierzcie rodziców! Zrób sobie wolne od pracy i przeznacz ten czas na zabawę! Mamy wszystko, czego możesz chcieć, od kolejek górskich przez parady, fajerwerki i wszystko, co jesteś w stanie sobie wyobrazić, o ile grzecznie poprosisz! Jeśli chcesz porozmawiać z naszym przedstawicielem, zadzwoń pod (███)███-████3 lub odwiedź nas na ██████████.com.

Dziennik Przesłuchania-1357-Lambda-1: Dnia 08.04.2005 Agent Fredricks wraz z najbliższą rodziną został wyposażony w sprzęt do nagrywania, który transmitował bezpośrednio do konsoli w Fundacji. Weszli na teren SCP-1357 używając trzech skonfiskowanych instancji SCP-1357-B. Fredricks następnie próbował przesłuchać instancję SCP-1357-A.

Przesłuchiwany: SCP-1357-A-4878, ubrane podobnie jak "Steve" z programu dla dzieci pt. "Śladami Blue"

Przesłuchujący: Agent Fredricks

Przedsłowie: Agent Fredricks wyizolował pojedynczy podmiot SCP-1357-A z populacji przemierzającej park w celu przeprowadzenia tego przesłuchania.

<Początek dziennika>

Agent Fredricks: Czy możesz opowiedzieć mi o tym miejscu?

SCP-1357-A: Pewnie! Playland to wszystko, czego trzeba do rodzinnej zabawy! Dostosowujemy się specjalnie do potrzeb twojej rodziny za każdym razem i robimy wszystko, aby zapewnić wam satysfakcję!

Agent Fredricks: Kto was stworzył?

SCP-1357-A: Panie Fredricks, to z pewnością nie jest istotne! [Żaden z członków rodziny Fredricks nie ujawnił wcześniej swojego nazwiska żadnej instancji SCP-1357-A.]

Agent Fredricks: To jest ważne. Proszę po prostu odpowiedzieć na pytanie. [na boku do córki] Nie teraz słoneczko, próbuję pracować.

SCP-1357-A: Praca? Ależ panie Fredricks! Nie ma po co przejmować się czymś tak bzdurnym jak praca! Niech się pan bawi! Zobacz, pańska córka chce, żeby się pan bawił!

Agent Fredricks: [na boku do córki] Hailey, będę za minutkę, obiecuję. Nie, nie jestem niemiły dla Steve'a. Pójdź z mamą, dobrze? [do SCP-1357-A] Obawiam się, że muszę teraz pracować. Właśnie przez was mam tę robotę.

SCP-1357-A: [wzdychając] Przykro mi, ale jeśli nie może się pan rozluźnić to obawiam się, że zepsuje pan wszystkim zabawę jeśli pan nie przestanie.

Agent Fredricks: Proszę odpowiadać na pytania. Jak długo ten park był otwarty?

SCP-1357-A: Strasznie mi przykro, że muszę to zrobić, ale najwyraźniej niepokoi pan swoją córkę.

<Koniec Dziennika>

Oświadczenie Zamykające: Agent Fredricks został siłą usunięty z SCP-1357 przez trzy instancje SCP-1357-A. Żona Agenta Fredricks'a usiłowała opuścić park, pomimo głośnego protestu córki. W czasie kiedy Adelaide Fredricks usiłowała opuścić park, kilka instancji SCP-1357-A rozdzieliło podmioty, uniemożliwiając pani Fredricks ponowne wejście do parku i prowadząc ich córkę za rękę z powrotem. Zauważono jedną z istot mówiącą "Nie martw się słoneczko, nie musisz iść, skoro nie chcesz! Wrócą po ciebie później, jak już będziesz gotowa".

Po wydarzeniach z Dziennika Przesłuchania-1357-Lambda-1, MFO-Delta-2 (aka "Rescue Rangers") została wysłana w celu odzyskania Hailey Fredricks z SCP-1357. Pomimo przewagi siły uzbrojenia i wyszkolenia, MFO-Delta-2 została przewyższona liczebnie i zmiażdżona przez instancje SCP-1357-A, przez co nie była w stanie odzyskać podmiotu. Trwają kolejne próby odzyskania.

Dziennik Przesłuchania-1357-Lambda-2: Sprzęt do nagrywania należący do Hailey Fredricks kontynuował transmisję po wydarzeniach z Dziennika Przesłuchań-1357-Lambda-1. Poniżej znajdują się wycinki z uzyskanego dźwięku. Wszystkie głosy, które nie zostały bezsprzecznie zidentyfikowane jako należące do Hailey Fredricks, zostały uznane za należące do rozmaitych instancji SCP-1357-A.

Hailey: Powiedz, czemu jesteś dziewczynką Steve?

SCP-1357-A: Cóż, bo wszyscy chłopcy Steve są zajęci szykowaniem parku dla ciebie!

Notatka: To zostało uzyskane w czasie nieudanej próby odzyskania przez MFO.

Hailey: Tu jest bardzo bardzo bardzo fajnie! Nigdy przenigdy nie chcę iść! Kocham cię, panie Steve!

SCP-1357-A: Haha, też cię kocham Hailey! Bardzo się cieszę, że przyszłaś do nas!

SCP-1357-A: Zobacz co tu mam, Hailey!

Hailey: Co to, co to?!

SCP-1357-A: Gdy przychodzi do mnie poczta, kichać mi się mocno chce, poczta nie zawiedzie mnie, o NIEEE!

Hailey: Nie, to szło tak, em, w piosence było "śpiewać mi się głośno chce", a nie "kichać mi się głośno chce!"

SCP-1357-A: Haha, ale ze mnie gapa, zapomniałem! W każdym razie tu są twoje listy. Masz jeden od twojej mamy i twojego taty. Hurraa!4

Hailey: Dziękuję! Em, Steve? Nie umiem czytać, powiesz mi, co tam jest napisane?

SCP-1357-A: Oczywiście kochanie! "Droga Hailey, mamy nadzieję że dobrze się bawisz! Bardzo chcielibyśmy cię odwiedzić, ale mamy tyle roboty i jesteśmy zmęczeni. Wyślij nam list kiedy będziesz chciała wrócić i zaraz po ciebie przyjedziemy! P.S. Tatuś mówi, żebyś myła zęby!"

SCP-1357-A: …a tu jest naaaaajwiększa sypialnia jaką mamy. Jest cała dla ciebie, Hailey! Mam nadzieję, że ci się podoba, zrobiliśmy ten wielki fotel do myślenia specjalnie dla ciebie! Upewniliśmy się, że jest odpowiednio duże i odpowiednio przytulne, żebyś mogła na nim spać co noc.

Hailey: [piszczy] Ooo, uwielbiam je! Dziękuje, panie Stevie!

Hailey: Czemu mamusia i tatuś jeszcze nie przyjechali? Myślałam, że udało mi się ten list tak ładnie napisać…

SCP-1357-A: Och Hailey, może są po prostu zajęci. Jestem pewna, że przyjadą jak tylko przeczytają list.

Hailey: Panie Steve, kiedy mamusia i tatuś wrócą?

SCP-1357-A: Co się stało skarbeńku? Nie chcesz się już bawić?

Hailey: Oj, chcę! Ale chce wiedzieć kiedy muszę iść do domu.

SCP-1357-A: [śmiech] Och Hailey, zawsze możesz zostać tutaj!

Hailey: Hurra! Tak się cieszę że tu jesteś, panie Steve.

Hailey: Nogi mnie boooolą i czekamy już dłuuuugo. Jesteś pewien że w liście było napisane, że przyjadą dzisiaj?

SCP-1357-A: Hm, sprawdzę jeszcze raz… "Dostaliśmy twój cudowny list… znaleźliśmy wolny dzień… przyjedziemy w sobotę… główne wejście." Mhm, tak jest w liście.

Hailey: Hmph. Możemy iść do środka? Chcę slushie.

SCP-1357-A: Oczywiście, Hailey. A jak wrócimy to możemy napisać kolejny list i zapytać czemu nie przyjechali, kiedy ich o to prosiłaś.

SCP-1357-A: "Mówiliśmy wczoraj? Przepraszamy kochanie, zapomnieliśmy. Byliśmy bardzo zajęci robieniem naszych dorosłych rzeczy i nie pamiętaliśmy żeby cię odebrać. Bardzo nam przykro. Mamy chyba kolejny dzień wolny w przyszłym miesiącu, wtedy cię odbierzemy. Całuski, mamusia i tatuś."

Hailey: [pociąga nosem]

Hailey: Steve, czy mamusie i tatusie mogą przestać kochać swoje dzidziusie?

SCP-1357-A: Hm, czasem chyba tak. Czemu pytasz?

Hailey: Myślę, że mamusia i tatuś przestali mnie kochać. [szloch]

SCP-1357-A: Och, och, och, kochana przyjaciółko, nie martw się! Będziemy cię kochać nawet jeśli twoi źli starzy rodzice przestaną.

Hailey: [pociąga nosem] Zawsze?

SCP-1357-A: Zawsze!

Hailey: Obiecujesz?

SCP-1357-A: Obiecuję. Zawsze będziemy tu z tobą, nawet jeśli oni nie będą.

Hailey: Pani Steve, chcę mamusię i tatusia.

SCP-1357-A: Hailey, nie myśl takich niemądrych rzeczy o tych złych ludziach! Chodź, zjedz jeszcze trochę faworków i przejedziemy się znowu na karuzeli!

Hailey: Nie! Nie, nie, nie! Chcę mamusię i tatusia!

SCP-1357-A: [śmiech] Oj złotko, z nimi nie ma zabawy. Ja jestem teraz z tobą! Jesteśmy twoją rodziną! Chodź, pobawimy się!

Hailey: [dźwięk spadających przedmiotów] Nie chcę już się bawić pani Steve.

SCP-1357-A: Jasne że chcesz, głuptasie! No chodź, tu jest zupełnie nowy plac zabaw tylko dla ciebie!

Hailey: Możesz mnie do nich zabrać?

SCP-1357-A: Czemu? Źle się tu bawisz?

Hailey: Tęsknię za mamusią i tatusiem tak bardzo, bardzo dużo.

SCP-1357-A: Ale my jesteśmy twoją rodziną!

Hailey: M-m! Jesteście przyjaciółmi. Chcę moją rodzinę.

SCP-1357-A: Czyli już nas nie kochasz?

Hailey: Jasne że kocham, ale moją rodzinę kocham bardziej!

[Na dłuższy moment zapada cisza.]

SCP-1357-A: [wzdycha] No cóż, ten moment zawsze w końcu nadchodzi. Chodź, zabierzemy cię do twojej rodziny.

[trwające około 5 minut odgłosy kroków]

Hailey: Steve? Steve, chyba się zgubiliśmy…

SCP-1357-A: Wiem złotko, wiem.

Hailey: Co to jest? Wygląda strasznie…

SCP-1357-A: Mówiłaś, że chcesz swoją rodzinę, prawda Hailey? No to chodź! To cię zabierze prosto do nich!

Hailey: Obiecuuujesz?

SCP-1357-A: Oczywiście, Hailey! Nigdy bym cię nie okłamała!

Hailey: No… okej.

[Słychać syczenie oraz różne piszczenie i warczenie.]

SCP-1357-A: Do zobaczenia, siostro.

Hailey: [krzyk]

Notka: w tym momencie odbiornik przestał nadawać

Raport Powypadkowy-1357-Zeta: Agent Fredricks powrócił do SCP-1357 bez pozwolenia dzień po opisanych wcześniej wydarzeniach, po czym zabił około 30 instancji SCP-1357-A, wykrzykując przekleństwa. Fredricks wstrzymał ogień, kiedy zobaczył podmiot, który wydawał się być Hailey Fredricks, która podeszła do głównego wejścia SCP-1357. Podmiot przytulił Agenta Fredricksa i powiedział: "Mówiłam ci, że nie chcę jeszcze iść." Następnie dwie instancje SCP-1357-A podeszły do Agenta i pozbawiły go przytomności ciosami w tył głowy. Agent Fredricks otrzymał ostrzeżenie za nieprofesjonalne zachowanie i uszkodzenie anomalii.

Raport Powypadkowy-1357-Eta: Agent Fredricks uzyskał pozwolenie na nadzorowanie badań SCP-1357 dnia 16.10.2005. Podczas eksperymentów Agent Fredricks użył zapasowej instancji SCP-1357-B i wszedł na teren niezależnie od obiektów testowych. Fredricks odszukał podmiot przypominający Hailey Fredricks i podobno usiłował nawiązać rozmowę. Podmiot nie odpowiadał i Fredricks zaprzestał prób po około 15 minutach, po czym opuścił park.

Notatka Dyrektora Ośrodka: Od 16.10.2005, Agent Fredricks ma odbyć przynajmniej osiem sesji doradczych z obecnym w ośrodku psychologiem, Dr Yeats. Ponadto Fredricks zostaje oficjalnie przeniesiony do SCP-████ i ma zakaz pracy przy SCP-1357. - Dyrektor Ośrodka Langley

Zapis Audio-1357-Psi: Poniższy zapis jest transkrypcją przechwyconego połączenia z SCP-1357 za pomocą numeru z ulotki dołączonej do każdej dostawy SCP-1357-B. Jeden z głosów został bezsprzecznie zidentyfikowany jako należący do Hailey Fredricks.

Hailey: Halo, dodzwoniłeś się do Playlandu, idealnego miejsca na rodzinną zabawę! W czym mogę pomóc?

Niezidentyfikowany Męski Głos: Chcę moją córkę.

Hailey: Przykro mi, proszę pana, ale obawiam się, że pańska córka chciała z nami zostać. Jednak może pan zawsze przyjść z wizytą. Wystarczy dać znać, a przyślemy panu dwa darmowe bilety! Jednak myślę, że ona chce zostać.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported