SCP-1360
ocena: +5+x
SCP-1360.jpg

SCP-1360 w przechowalni.

Identyfikator podmiotu: SCP-1360

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1360 musi być przechowywany w celi przechowawczej dla humanoidów w Ośrodku 19. Przed wejściem wymagana jest obecność czterech pracowników ochrony. Ograniczenia nie mogą zostać usunięte, chyba że jest to wymagane do przeprowadzenia testu. W celu komunikacji z SCP-1360 ma on zostać zaopatrzony w długopis oraz notatnik.

Opis: SCP-1360 jest ożywionym, w pełni wyartykułowany androidem. SCP-1360 ma 1,83 m wysokości i waży 100 kg. Dwa białe koła PMMA, o średnicy około 3 cm reprezentują oczy androida. Ciało SCP-1360 jest zbudowane z uformowanych, poliwęglanowych osłon nad aluminiową ramą. Osłony te są pokryte czarnym materiałem o nieznanej kompozycji określanym, jako SCP-1360-1. Osłona działa jak skóra i ma uniwersalną grubość 1 cm. Numer seryjny 031 jest wpleciony w lewe ramie SCP-1360, w czerwonym wariancie SCP-1360-1.

Testy mające na celu zidentyfikowanie SCP-1360-1 spotkały się z ograniczonym sukcesem. Materiał jest rodzajem włókna aramidowego o sile rozciągania około 4000 MPa, wraz z grawitacją równą 1.1, czyniąc materiał lżejszym i trwalszym od Kevlaru. Materiał jest samonaprawiający się, a przylegające do niego uszkodzone włókna SCP-1360-1 przeplatają się i łączą się ponownie razem. SCP-1360-1 jest także zdolny do naprawiania uszkodzeń poliwęglanowych osłonek SCP-1360, ponieważ włókna SCP-1360-1 wypełnią uszkodzone obszary w trakcie naprawy zewnętrznej osłony. Wszystkie próbki SCP-1360-1 dezintegrują się po 48 godzinnej separacji z SCP-1360.

SCP-1360-1.jpg

Wycinek SCP-1360-1 zebrany z dolnej części pleców SCP-1360 w dniu 08.09.2009.

Palce SCP-1360 zawierają szereg narzędzi, do których można uzyskać dostęp odkręcając końcówkę palca i zawierają:

  • Stalowa igła połączona z rolką czerwonej nici zrobionej z tego samego materiału, z którego wykonany jest SCP-1360-1. (Lewy kciuk)
  • Rolka łat zrobiona z tego samego materiału co SCP-1360-1: 5.1 cm szerokości. (Lewy palec wskazujący)
  • Para miniaturowych, stalowych nożyczek do tkanin. (Prawy kciuk)
  • Stalowy skalpel (Prawy palec wskazujący)

Palce środkowe i serdeczne są puste i służą jako miejsce do przechowywania.

SCP-1360 jest inteligentny i wykazuje szeroką wiedzę w zakresie walki bez broni i użyciu broni palnej. Ma obsesje na punkcie ucieczki i późniejszego powrotu do jednostki, do której odnosi się "Anderson."

SCP-1360 twierdzi, że czuje ból pomimo widocznego braku układu nerwowego. Twierdzi, że ten ból jest spowodowany usunięciem pewnego elementu przed jego zabezpieczeniem, przez co ten twierdzi, że jest niekompletny.

Pomimo bycia niezdolnym do mowy, SCP-1360 potrafi płynnie czytać i pisać po Angielsku, Japońsku i Niemiecku. Przesłuchania były umiarkowanie udanie, choć ucieczka i naprawa to ulubione tematy rozmów podmiotu.

Dodatek: 1360-A: Następująca wiadomość została znaleziona na pamięci przenośnej wewnątrz prawego środkowego palca SCP-1360, podczas wstępnego zabezpieczenia.

WAŻNE: NIE ODRZUCAĆ

Drogi Jamesie,

Gratulujemy zakupu nowego Humanoidalnego Droida Użytkowego z Serii Peregrine (Model Cywilny). Jednostka nr. 31 została zaopatrzona w następujące, standardowe funkcje:

  • Wstępnie zaprogramowana Osobowość nr. 4 (Hector).
  • Pełne rozumienie do trzech języków (Angielski, Japoński i Niemiecki).
  • Nasze standardowe pokrycie aramidowe oraz pełna funkcjonalność samonaprawy.

Tak jak dyskutowałeś z P. Sakerem podczas twojego spotkania konsultacyjnego, nr. 31 został przerobiony aby posiadać modyfikacje, o które poprosiłeś, w tym:

  • Usunięcie Możliwości Wokalizacji.
  • Nasz Zaawansowany Zestaw Walki Bronią Palną.
  • Nasz Zaawansowany Zestaw Umiejętności Walki bez Broni.

Tak jak jednostki Kestrel i Merlin, które zakupiłeś, nr. 31 został zaprogramowany, aby przyjmować polecenia tylko od ciebie i twojej córki. W dodatku może również służyć, jako jednostka dowodzenia. Za twoim pozwoleniem, nr. 31 jest zdolny do wydawania poleceń twoim innym droidom podczas twojej nieobecności.

Ważne jest aby pamiętać, jednak, że w przeciwieństwie do twoich wcześniejszych nabytków, nr. 31 posiada wysoce adaptacyjną sztuczną inteligencję, aby interakcje jednostki były bardziej ludzkie i osobiste. Osobowość numeru 31 będzie z czasem ewoluować na podstawie jego interakcji z tobą, oraz twoim użyciem jednostki. W ciągu kilku dni nr. 31 może zostać jednocześnie najlepszym przyjacielem twojej córki i twoim najlojalniejszym sługą.

Tak jak w przypadku innych jednostek, proszę nie próbować naprawiać numeru 31, jeżeli źle działa. W przypadku kiedy będziesz niezadowolony z pracy jednostki, proszę zamknąć ten dysk przenośny z powrotem do schowka w prawym, środkowym palcu i wypowiedzieć frazę powrotu. Nr. 31 automatycznie powróci do jednej z naszych placówek, oraz skontaktujemy się z tobą w celu udzielenia dalszych informacji na temat wymiany lub zwrotu twojego zakupu.

Jak zawsze, robienie z tobą interesów to przyjemność.

Anderson

Dodatek: 1360-B: Dnia 17.11.2009, po czwartej nieudanej próbie ucieczki, następująca notatka została znaleziona w celi SCP-1360:

Sygnał powrotny zakończony. Lepiej, żebyśmy trzymali cię tam, gdzie jesteś.
Przepraszamy, 31.
Anderson

Od tego momentu SCP-1360 zaprzestał komunikacji z personelem Fundacji. Oprócz tego SCP-1360 zaprzestał opierać się przechowywaniu i pobieraniu próbek SCP-1360-1.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported