SCP-137
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-137

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-137 zamknięty jest pokoju wyposażonym w szczotkę do włosów i plakaty przedstawiające łąki, co pomaga zachować obiekt w stanie spokojnym i uległym. SCP-137 należy karmić trzema posiłkami dziennie. Pod żadnym pozorem nie wolno wnosić zabawek na obszar do pięciuset (500) metrów od SCP-137.

Opis: SCP-137 to byt zdolny do kontrolowania zabawek, osiągając właściwości fizyczne, rozmiar oraz kształt dosłownie wszystkiego, co zabawka może przedstawiać; przykładowo, pluszowy miś stanie się prawdziwym niedźwiedziem i tak też będzie się zachowywał. SCP-137 nie może kontrolować innych obiektów niż zabawki. Zaobserwowany zasięg zdolności kontrolnych SCP-137 oscyluje na wartości dwustu pięćdziesięciu (250) metrów, lecz dopóki nieprzeprowadzone zostaną kolejne testy, za maksymalny dystans wpływu SCP-137 należy uznać promień do pięciuset metrów (500) od obiektu.

SCP-137 została zauważona przez Fundację po serii nietypowych zgonów i wypadków z udziałem dzieci. Zgony zostały uznane za zbyt losowe, by można było przypisać je działalności seryjnego mordercy. Dlatego wysłano agentów Fundacji, aby poczynili oni odpowiednie śledztwo. Obiekt został zlokalizowany po przesłuchaniu młodej dziewczyny, cierpiącej na zespół stresu pourazowego po pojawieniu się roznegliżowanego mężczyzny w jej sypialni. Manifestacja SCP-137 w formie goryla została napotkana na tym samym osiedlu. Dokonano wtedy wyśledzenia obiektu, a pozyskanie miało miejsce po wejściu podmiotu w kontrolę wypchanego kucyka w █████, ████, którego następnie zagoniono do pobliskiej dziczy. Na miejscu, SCP-137 został uśpiony i przetransportowany helikopterem na Teren 19.

Testy wykazały, iż SCP-137 przybiera charakterystykę obiektu, który kontroluje, lecz odbiera to jedynie z perspektywy dziecka. Zabawkowy żołnierz stanie się brutalnym, uzbrojonym mężczyzną. Zabawkowy pistolet będzie strzelał ostrą amunicją. Zabawkowy lew będzie atakował i zabijał ludzi. Jednakże wszystkie te manifestacje będą pozbawione prawdziwej inteligencji. Nie będą wykazywać oznak posiadania pamięci długoterminowej ani zdolności uczenia się, czy myślenia abstrakcyjnego (szczegóły w Przesłuchaniu 137-1). W celu uzyskania dalszych informacji prosimy odwołać się do Dziennika Eksperymentów 137.

Obiekt aktualnie kontroluje zabawkową księżniczkę z serii ████████ ██████.

Dodatek:
Przesłuchanie 137-1:

Przesłuchiwana: SCP-137

Przesłuchujący: Dr █████

Wstęp: Przesłuchanie miało na celu określić istotę SCP-137 i sposób, w jaki obiekt może kontrolować zabawki.

<Początek Logu>

Dr █████: Dzień dobry.

SCP-137: Witam! Jestem Księżniczka Kwiatek. Jesteś moim księciem?

Dr █████: Nie. Możesz mi powiedzieć, czym jesteś?

SCP-137: Jestem księżniczką! Jestem najpiękniejszą księżniczką na całym świecie!

Dr █████: Skąd pochodzisz?

SCP-137: Mieszkam w zamku. Jesteś moim księciem?

*Kolejne pytania skutkowały podobnymi rezultatami.*

<Koniec Logu>

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported