SCP-142
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-142

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-142 musi być przechowywany w pokoju z dostępem, który wyposażony został w:

  • 1 stół, którego wymiary nie są mniejsze niż 75 [cm] × 75 [cm];
  • 1 taboret z regulowaną wysokością;
  • 1 elektryczny zegar ścienny, który musi być widoczny i funkcjonujący podczas używania SCP-142.

Dostępu do SCP-142 udziela się wyłącznie osobom z pisemną zgodą od dr. ████ bądź dowolnego innego pracownika z upoważnieniem poziomu 4. Pracownicy przydzieleni do SCP-142 ani ich rodziny nie mogli, ani nie mogą być hazardzistami. Pracownicy przydzieleni do SCP-142 pod żadnym pozorem nie mogą wchodzić w kontakt fizyczny z urządzeniem.

Opis: SCP-142 przypomina automat do gry z lat 40 XX wieku o nazwie "Czarna piękność", który był produkowany w tamtych czasach przez korporację Mill. Wyłączną zaobserwowaną różnicą w konstrukcji zewnętrznej SCP-142 jest wejście na żetony w urządzeniu, które zostało zmodyfikowane, by akceptować wszelkie przedmioty, które zmieszczą się w przestrzeni cylindrycznej o długości 5,00 [cm] i średnicy 2,45 [cm].

Po włożeniu przedmiotu o odpowiednim rozmiarze (odtąd określanego jako "zakład") do wejścia żetonów SCP-142, urządzenie zacznie funkcjonować jak zwyczajny automat do gry tego modelu. Jeśli bębny obrotowe ustawią się w konfiguracji przegrywającej, zakład zostanie przegrany i nie będzie mógł już zostać odzyskany. Jednakże, jeśli owe bębny ustawią się w konfiguracji wygrywającej, z wyjścia żetonów maszyny zostanie wydane od 2 do 200 nieodróżnialnych od oryginału kopii zakładu. W razie, gdyby zakład składał się z wielu przedmiotów, maszyna wyda (w razie wygranej) losową ilość duplikatów zakładu. Dane testowe wykazują, że mediana wypłaty w razie uzyskania konfiguracji wygrywającej to 10 egzemplarzy, bez względu na liczbę włożonych do maszyny przedmiotów.

Osoby, którym udzielono zgody na wchodzenie w interakcje z SCP-142, są przedmiotem wpływu obiektu w trzech unikalnych fazach. Faza 1. rozpoczyna się w momencie wejścia w bezpośredni lub pośredni kontakt z dźwignią urządzenia. Testerzy odczuwają wówczas silne zawroty głowy i demonstrują znacznie pogorszone poczucie upływu czasu. Jeśli tester nie wyczerpie zapasu przedmiotów zakładowych do 28 — 34 minut gry, stopniowo osiągnie następną fazę. Testerzy w fazie 2. wydają się przymuszeni do stawiania coraz większych ilości przedmiotów zakładowych (od 5% do 20% pozostałych im przedmiotów), dopóki ich nie wyczerpią. Testerzy w tej fazie wyrażają również wrażenie, że wygrywają częściej, co powodowane jest ich polepszoną strategią stawiania zakładów. Jednakże, w istocie, frekwencja wypłat z automatu wydaje się w tej fazie zredukowana.

Faza 3. rozpoczyna się w momencie, kiedy przedmioty zakładowe testera się wyczerpały, co ma miejsce zazwyczaj 10 — 12 minut po osiągnięciu przez testera fazy 2., o ile nie otrzymał on dodatkowych przedmiotów do stawiania zakładów. Testerzy w tej fazie okazują silną awersją w stosunku do SCP-142, wobec czego nie będą używać urządzenia, chyba że zostaną do tego fizyczni zmuszeni. Testerzy wykazują także średniej intensywności awersję w stosunku do każdego działania, której doprowadziłoby do przejścia dowolnego przedmiotu przez dowolną dziurę, a ponadto okazują silny, irracjonalny lęk przed "zmarnowaniem" lub "utraceniem" czegoś, gdyby zaczęli okazywać nieuprzejmość. Dokładniejsze przykłady są zależne od poszczególnych osób, ale można za nie uznać: przechodzenie przez drzwi; umieszczanie przedmiotów w szafach, workach lub innych środkach do przechowywania; korzystanie ze zlewów, pryszniców lub innych instalacji hydraulicznych, z których odprowadza się wodę; zdejmowanie lub zakładanie ubrań; uprawianie seksu; oraz, najczęściej, jedzenie. Około 62% testerów, którzy osiągnęli fazę 3., dozna śmierci wskutek zagłodzenia lub nieprawidłowego żywienia, chyba że będą aktywnie przymuszani do jedzenia bądź składniki odżywcze zostaną im zapewnione innymi środkami.

Testerzy ubezwłasnowolnieni lub w inny sposób powstrzymani od wchodzenia w interakcje z SCP-142 w fazie 1. ulegną pełnej regeneracji w ciągu godziny. Jednakże testerzy w fazie 2., którzy zostaną od SCP-142 oddzieleni, osiągną fazę 3., a efekty tej fazy, jak dotąd, zawsze okazują się permanentne. Testerzy w fazie 3. powinni zostać poddani terminacji po zakończeniu eksperymentu.

SCP-142 został pozyskany ██.██.████ r. z porzuconego sklepu z antykami, w ████████, w amerykańskim stanie Ohio, po otrzymaniu przez Fundację informacji od ████ ██████. Zapisy dotyczące tamtego rejonu wskazują, iż właściciel sklepu zmarł z powodu zagłodzenia około pięć lat przed pozyskaniem przez Fundację obiektu.

Dodatek 142-1: ██.██.████ r., w czasie zatwierdzonego eksperymentu, SCP-142 uległ tymczasowemu demontażowi, a wszystkie jego części zostały skatalogowane. Konstrukcja SCP-142 okazała się typowa dla automatów do gier tej produkcji oraz tego modelu, z wyjątkiem dwóch elementów. Komponent 142-0046, dźwignia urządzenia, zawiera kilka nieoczekiwanych stopów, w tym [USUNIĘTO]. Używanie dźwigni nie przynosi efektów, jeśli nie jest ona połączona z resztą automatu. Ponadto, jak już wspomniano, wejście na żetony zostało ciężko zmodyfikowane, by mogło akceptować przedmioty większe niż żetony. Najistotniejszym elementem wejścia na żetony jest komponent 142-0525, czyli niewielki bęben złożony z cienkich płyt cynowych. 142-0524 najwyraźniej jest mechanizmem zarówno podtrzymującym przedmioty zakładowe, jak i wydającym wypłaty. Sposób, w jaki ten komponent wpływa na resztę SCP-142, nie jest jasny; jednakże, w związku z wysoce delikatną konstrukcją 142-0524 i jego prawdopodobnym związkiem z właściwościami multiplikacji SCP-142, dalsze jego badania, bez zgody O5, są zakazane.

Dodatek 142-2: Za zgodą O5-█ pracownicy mogą teraz dostarczać przedmioty do wykorzystania w charakterze zakładu w SCP-142 celem poddania ich możliwej multiplikacji. Wnioski powinny być składane pisemnie do Dr. ████.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported