SCP-1424
ocena: +6+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1424

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalnie czynności przechowawcze: SCP-1424 jest umieszczony w hermetycznym kojcu o wymiarach: 2 x 2 x 2 m. Przechowalnia jest monitorowana co dwa tygodnie, aby sprawdzać stan fizyczny obiektu. Personel wkraczający do strefy przechowaczej musi założyć maski przeciwgazowe. Przechowalnia codziennie musi być filtrowana z gazu.

Opis: SCP-1424 wygląda jak szczenię rasy Malamut Alaskański. Na obroży podmiotu widnieje napis "Łatek (ang. "Patches"), dla mojej drugiej połówki". Zachowanie SCP-1424 jest typowe dla szczeniaka.

Temperatura ciała SCP-1424 wynosi od -23 do -18 °C, na łapach oraz języku cały czas wydalają się znaczne ilości amoniaku, może to spowodować duże zagrożenie dla personelu przybywającego przez dłuższy czas w okolicach obiektu. Nie wiadomo, w jaki sposób SCP-1424 wytwarza ten związek.

SCP-1424 wykazuje inne liczne anomalie fizyczne:

  • Nie wykazuje funkcji życiowych. Organy SCP-1424 nie pracują oraz nie są uszkodzone.
  • SCP-1424 nie reaguje na bodźce, które normalnie powodują ból.
  • Ciało SCP-1424 nie goi się po ranach fizycznych.
  • SCP-1424 nie reaguje na dźwięk, światło oraz zapach. Jednakże jego zdolności motoryczne i głosowe nie wydają się być powstrzymywane.
  • Oczy SCP-1424 wydają się nie funkcjonować, gdyż podmiot okazjonalnie uderza o ściany podczas przechadzek po przechowalni.
  • Nie można ustalić czy podmiot śpi, czy po prostu się nie porusza.

Podczas spacerów SCP-1424 kieruje się przewidywalnym wzorem. Byt przestaje kierować się tym wzorem wtedy, gdy zostanie on przerwany. Kiedy podmiot zostanie przeniesiony do innej przechowalni SCP-1424 będzie kierował się wzorem, który zostanie wykonany pierwszego dnia w nowym otoczeniu.

Podczas przenoszenia i testowania SCP-1424 należy zachować szczególne środki ostrożności.

SCP-1424 został znaleziony w schronisku znajdującym się w Los Angeles, Kalifornii, po wielu próbach uśpienia. Świadkom podano środki amnezyjne a SCP pozyskano bez incydentów. Pracownicy schroniska twierdzą, że właściciel był bardzo przygnębiony podczas przekazywania bytu do schroniska. Położył podmiot na ladzie i natychmiast odszedł. Więcej informacji na temat poprzedniego właściciela nie jest znane.

Raport autopsji 1424-A:

Podczas ekstrakcji zawartości żołądka i jelita podjęto specjalne środki ostrożności, aby zapobiec niepotrzebnym fizycznym uszkodzeniom SCP-1424. Tak jak przewidywano, SCP-1424 po zabiegu nie wykazywał żadnych oznak stresu lub zakłóceń ruchu bądź zdolności głosowych. Zawartość żołądka podmiotu została zidentyfikowana jako pogryziony, lecz niestrawiony stek, różnorodne materiały papiernicze oraz jeden (1) pierścień inkrustowany 2.41 karatowym diamentem w 14-karatowym białym złocie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported