SCP-149
ocena: +1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-149

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-149 w każdej postaci musi być trzymany w zapieczętowanym, pleksiglasowym pojemniku i obserwowany. Tlen i mgiełka odżywcza muszą być dostarczane do pojemnika co dwie godziny. Jeśli jakaś forma SCP-149 wydostanie się z niego, należy zastosować protokół 42-Charlie wobec całego obecnego personelu. Mówi o tym rozkaz O5-12, wydany po Incydencie 149-1.

Opis: SCP-149 jest gatunkiem moskita, który przenosi zakaźnego retrowirusa (nazywanego odtąd SCP-149-A), który może przeistaczać ludzkie komórki w zapłodnione jaja moskita. SCP-149-A jest w trakcie ukąszenia przez SCP-149 wstrzykiwany bezpośrednio do krwiobiegu. SCP-149-A szybko dostaje się do jąder komórkowych i zmienia ich DNA. Pierwszy zestaw komórek obciążonych tą mutacją przypomina zwykłe cysty i koncentruje się w błonie śluzowej przełyku i zatok. Po wypreparowaniu okazuje się jednak, że są wypełnione larwami SCP-149, zaś otoczki spełniają jedynie funkcje ochronne. Cykl życiowy SCP-149 trwa zaledwie kilka godzin; przez ten czas zarażony nie odczuwa żadnych objawów, a pierwsza generacja SCP-149 rozwija się w jego ciele. SCP-149 opuszcza organizm nosiciela przez usta i nozdrza, czasami jednak, kierując się przez zatoki klinowe, opuszcza organizm oczodołami. Infekcja SCP-149 jest śmiertelna, a szansa na zarażenie wynosi 50% dla każdego ugryzienia.

Dodatek: Incydent 149-1: W trakcie tego incydentu SCP-149 wydostał się i zainfekował kilku członków personelu D, z czego większość nie zgłosiła tego, że obiekt miał z nimi kontakt. W ciągu 5 godzin SCP-149 dojrzał w tych nosicielach i wydostał się z nich, infekując ███ pracowników. Cały budynek uniknął infekcji tylko dzięki szybkiej reakcji Doktora ██████, który odizolował podpoziomy od 12 do 15. Po tym wydarzeniu kierownictwo Fundacji opracowało protokół 42-Charlie do użytku w przypadku ucieczki SCP-149.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported