SCP-151
ocena: +2+x
SCP-151(1).jpg

Cyfrowe ujęcie SCP-151. Oglądanie obrazów duplikowanych nie wywiera szkodliwych efektów.

Identyfikator podmiotu: SCP-151

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-151 zabezpieczony jest wewnątrz zamkniętej przegródki przechowawczej, okrytej nieprzezroczystą tkaniną. Klucze do przegródki znajdują się w posiadaniu dowódcy placówki, o ile nad SCP-151 nie przeprowadza się, w danym momencie, badań. W czasie badań, SCP-151 może się znajdować w zamkniętym laboratorium, należy przy tym pamiętać o zakrywaniu obiektu, jeżeli nie jest używany.

Opis: SCP-151 to obraz olejny o wymiarach 1 [m] : 1,3 [m] (3 [stopy] : 4 [stopy]), perspektywa należy tutaj prawdopodobnie do obserwatora znajdującego się pod wodą. Osoby oglądające malunek początkowo nie odczuwają żadnych efektów. Jednakże, po czasie 24 godzin, respiracja u obserwatora staje się coraz bardziej wymagająca. Autopsje wykazały, iż płuca obserwatorów wypełniły się wodą morską. Próby zatrzymania procesu tonięcia, poprzez zabiegi medyczne, okazały się skuteczne w przedłużaniu życia obserwatora, jednakże nie wstrzymywały ani nie cofały anomalii.

Obraz nie jest podpisany, lecz kilka godności wypisanych jest na jego odwrocie.

Dodatek: SCP-151 został znaleziony w sklepie z antykami w █████████, ███, po tym jak Fundacja zainteresowała się serią niewyjaśnionych utonięć. Jako, że ███ znajduje się w regionie śródlądowym, Fundacja wysłała zespół agentów do przeprowadzenia śledztwa. Podstawą ku temu działaniu były informacje o wodzie w płucach ofiar, podczas gdy ci znajdowali się na suchym lądzie. Agenci odkryli na odwrocie malunku wypisane godności, należące do studentów artystycznych, spośród których wszyscy zniknęli podczas części programu nauczania w ███████. Trwa śledztwo mające wyjaśnić ich los, może ono pomóc w znalezieniu wskazówek na temat natury i pochodzenia SCP-151.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported