SCP-1510
ocena: +6+x
romart-orig-helmet%20%281%29.jpg

SCP-1510

Identyfikator podmiotu: SCP-1510

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1510 musi być przechowywany w standardowej komorze przechowawczej w Przechowalni Artefaktów w Ośrodku-19, utrzymywany suchy i zimny w celu zapobiegnięcia wszelkim uszkodzeniom delikatnego metalu. Podmiot musi być polerowany i sprawdzany pod kątem pojawienia się rdzy co dwa tygodnie. Personel Klasy-D zakłada SCP-1510 na dwie (2) godziny każdego dnia w celu umożliwienia przeprowadzenia rozmów i sprawdzenia stanu psychicznego SCP-1510-1. Jeżeli SCP-1510-1 będzie przejawiał agresywne zachowanie powyższe procedury mogą zostać odwołane lub zmienione przez dr. Stevensona, nadzorującego projekt Resurgum.

Opis: SCP-1510 to standardowy hełm rzymskiej piechoty wykonany z brązu, datowany na Reformy Gajusza Mariusza, rok 107 p.n.e. Hełm nie posiada żadnych znaków szczególnych odróżniających go od innych tego typu hełmów, wykazuje także odpowiednie oznaki starzenia się. Podmiot nie wykazuje żadnych anomalnych właściwości, dopóki nie zostanie założony przez mężczyznę w wieku od 28 do 35 lat, prawdopodobnie ze względu na naturę bytu związanego z hełmem (dalej SCP-1510-1). Kiedy zostanie założony przez mężczyznę w odpowiednim wieku, nastąpi manifestacja SCP-1510-1, który przejmie całkowitą kontrolę nad użytkownikiem podmiotu dopóki ten nie zostanie zdjęty, wtenczas stan testera wróci do normy. Tester nie będzie pamiętał nic z okresu, gdy byt przejął kontrolę nad jego ciałem. Późniejsze skany i badania nie wykazały żadnego długotrwałego wpływu na pracę mózgu testera ani też przejmowania części osobowości SCP-1510-1.

Gdy zapytany, SCP-1510-1 przedstawi się, używając klasycznej Łaciny z środkowo-włoskim dialektem, jako Publiusz Carthephilus Aetius, żołnierz rzymski służący pod dowództwem Konsula Gajusza Mariusza, który walczył w Wojnie Jugurtyńskiej i zginął w niejasnych okolicznościach w dniu poprzedzającym triumf tej wojny (zobacz dziennik przesłuchania).

SCP-1510 został odzyskany po tym, jak Fundacja przechwyciła raporty dotyczące mężczyzny noszącego antyczny rzymski hełm, szalejącego po ulicach ██████, Włochy. Mężczyzna wykrzykiwał przekleństwa po łacinie i atakował mijających go ludzi łopatą, a po aresztowaniu przez policję i zdjęciu hełmu wykazał, że nie pamięta nic z tych wydarzeń, nie wykazał również znajomości łaciny. Fundacja przejęła hełm a mężczyznę, znanego złodzieja grobów, wysłała do szpitala dla chorych psychicznie po uprzednim przesłuchaniu i podaniu środków amnezyjnych klasy-C. Wstępne testy SCP-1510 okazały się bezowocne, dopóki nie wybrano personelu Klasy-D w odpowiednim wieku. Z początku testerzy noszący hełm okazywali agresję i dezorientację, odmawiali też komunikacji z personelem badawczym, jednak po kilku dalszych próbach SCP-1510-1 uspokoił się i stał się bardziej chętny do współpracy, co pozwoliło na przeprowadzanie z nim regularnych rozmów.

Dodatek SCP-1510-1-1: Poniżej znajdują się przetłumaczone zapisy szóstej i siódmej próby komunikacji z SCP-1510-1. Są to pierwsze udane rozmowy z podmiotem.

Dodatek SCP-1510-1-2: SCP-1510-1 dalej wykazuje chęć współpracy i dzięki niemu nasi pracownicy dowiedzieli się wartościowych informacji na temat położenia i natury kilku możliwych obiektów SCP na które podmiot natknął się w czasie wojny, na terenie obecnej Algerii. Dochodzenie w toku. Nie zdobyto żadnych nowych informacji tłumaczących powód powstania/istnienia SCP-1510-1.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported