SCP-153
ocena: +1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-153

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: W celu zapewnienia izolacji, osobniki SCP-153 przechowywane są w pojemnikach odpornych na działanie kwasów, o rozmiarach nie mniejszych niż 10 m x 10 m x 5 m. Pojemniki są częściowo wypełnione wodą ściekową i materiałem organicznym; znajdują się w Biostrefie Badawczej 12. Co 4 godziny, zarówno poziom zawartości organicznej, jak i integralność strukturalna każdego z pojemników musi zostać sprawdzona. Pod żadnym pozorem nie wolno podłączyć pojemników do wewnętrznego lub zewnętrznego systemu odprowadzania ścieków.

Osobniki SCP-153 najprawdopodobniej nadal żyją w stanie dzikim. Wszelkie doniesienia o ludziach, którzy w tajemniczy sposób zniknęli z kabiny prysznicowej lub wanny muszą zostać natychmiastowo zbadane. Agentów należy wyposażyć w detektory na podczerwień i ultrafiolet, co pozwoli na zdemaskowanie zakamuflowanych osobników SCP-153. Osobniki te powinny zostać sprowadzone w stanie żywym do Strefy 12, jeżeli jest to możliwe.

Opis: SCP-153 przypomina gatunek z typu nicieni (nematoda), mogący osiągać do ██ m długości i ██ cm w średnicy. Osobniki SCP-153 zamieszkują kanały i rury odprowadzające wodę; pomimo, iż osobniki te mogą przeżyć utylizując niemalże każdy materiał organiczny, preferują konsumować tkankę zwierzęcą.

Osobniki SCP-153 wydzielają ze swoich otworów gębowych i gardeł wysoce kwasową substancję podobną do [USUNIĘTO], ponadto posiadają one zdolność do osiągania stanu zakamuflowanego zarówno po stronie zewnętrznej jak i wewnętrznej. SCP-153 rozwinęły technikę polowania polegającą na podpłynięciu osobnika do rury odprowadzającej wodę z kabiny prysznicowej lub wanny, a następnie rozpuszczeniu przykrywki rury przy użyciu swojej kwasowej śliny. Kolejnym etapem jest wykorzystanie przez osobnika jego formy zakamuflowanej, aby przybrać postać standardowej przykrywki rury. Niedługo po wejściu człowieka do prysznica lub wanny, osobnik [USUNIĘTO] z powrotem w dół rury, nie zostawiając za sobą prawie niczego. Cały proces zajmuje zwykle mniej niż █████ sekund.

Dodatek 153-01: Osobniki muszą być od siebie odizolowane, poza kontrolowanymi sytuacjami rozrodczymi. — Dr Kovalanskaya

Dodatek 153-02: Incydenty w █████████████, wskazują iż osobniki SCP-153 zaczęły atakować ludzi z rur zlewozmywakowych, toalet, [USUNIĘTO]. Naukowcy badają kwestię rozwinięcia opisanych wyżej wyrafinowanych technik polowania przez tak proste zwierzęta.

Dodatek 153-03: Dr Kovalanskaya otrzymała zgodę na rozpoczęcie programu badań rozrodczych nad SCP-153, z naciskiem na inżynierię genetyczną. Program [USUNIĘTO] oraz potencjalne metody organicznego pozbywania się odpadów.

Dodatek 153-04: Kontrolowane uwolnienie instancji SCP-153 zostało zaproponowane jako potencjalna metoda zabezpieczenia rozpowszechniania się SCP-2717. Oczekuje na zgodę.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported