SCP-1548-EX
ocena: +6+x

> WITAJ, O5-6.

otwórz plik: scp-1548

> OTWIERANIE PLIKU: SCP-1548…
> PLIK NIEZNALEZIONY.
> BRAK DOKUMENTU POD NUMEREM SCP-1548.
> PODOBNE WYNIKI: SCP-4548, SCP-1548-EX.

otwórz plik: scp-1548-ex

> OTWIERANIE PLIKU: SCP-1548-EX…
> PLIK ZNALEZIONY
> WYŚWIETLANIE PLIKU…


medium.jpg
Zdjęcie SCP-1548 podczas rozbłysku

Identyfikator podmiotu: SCP-1548

Klasa podmiotu: Euclid Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Należy uniemożliwić obserwatoriom będącym w stanie zaobserwować SCP-1548 zrobienie tego. Zdjęcia i odczyty SCP-1548 mają być prywatne i do wyłącznej dyspozycji Fundacji.

W przypadku gdy wymagane będzie użycie istniejących obserwatoriów zostaną one tymczasowo oddane pod kontrolę Fundacji.

Obecnie trwają badania w celu ustalenia możliwości neutralizacji SCP-1548. Po ukończeniu konstrukcji Księżycowej Strefy 32 (Przewidywana data: 1959), główne badania nad tym jak działa SCP-1548 i nad możliwościami terminacji zostaną przeniesione do tej placówki.

Opis: SCP-1548 to niezidentyfikowany obiekt, znajdujący się około 24 lat świetlnych od Ziemi. Obiekt, wpierw uważany za gwiazdę, jest znacznie jaśniejszy niż jakiekolwiek zarejestrowane do tej pory i okresowo emituje impulsy promieniowania jonizującego.

Obiekt został odkryty w roku 1949 w Obserwatorium Yerkes w Chicago, Illinois, po tym jak Agent M███████ zauważył, że wiele zarejestrowanych impulsów formuje się w kod morse'a. Pierwsza zapisana wiadomość to "Śmierć niezsługjącym[sic]." Wszystkie otrzymane do tej pory wiadomości były agresywne, poruszające śmierć, destrukcję i upokorzenie rasy ludzkiej.

Odczyty i pomiary obiektu wykazały, że jest niezwykle niestabilny. SCP-1548 ma wysoce nieregularną oś, a jej położenie zmienia się bez ostrzeżenia. Z tego powodu badacze twierdzą, że podmiot obraca się bardzo szybko i losowo. Z osi w pozornie losowych odstępach emitowane są dwa strumienie promieniowania jonizującego. Promieniowanie z tych strumienie jest o wiele bardziej skoncentrowane niż promieniowanie emitowane przez resztę SCP-1548.

SCP-1548 komunikuje się w kodzie morse'a używając tych pulsów promieniowania. Wiadomości wysyłane przez SCP-1548 są niezwykle losowe. Mimo że zarejestrowano wiele różnorakich wiadomości, te pulsy stanowią <1% całości pulsów emitowanych przez SCP-1548. Nie odkryto wzoru w tym, gdy SCP-1548 pulsuje losowo, a gdy próbuje się komunikować.

Dodatek.1 — Obserwacje Głównego Badacza Natalie:

Po skończeniu i zakwaterowaniu Księżycowej Strefy 32, mój zespół przeprowadził bardziej szczegółowe pomiary SCP-1548.

Wynika z nich, że SCP-1548 stanowi wysokie i bezpośrednie zagrożenie dla planety. Ze względu na bliskość i intensywność rozbłysków, jeśli któryś ze strumieni byłby nakierowany dokładnie w naszą stronę podczas rozbłysku, promieniowanie miałoby wystarczająco energii, by przebić się przez heliosferę, a potem zdewastować części naszej atmosfery, głównie warstwę ozonową i magnetosferę.

Całe życie na Ziemi (razem z nami) byłoby na łasce promieniowania jonizującego pochodzącego i od Słońca i z kosmosu.

Obecne szacunki wskazują, że takie wydarzenie skutkowałoby całkowitym zawaleniem się większości ziemskich ekosystemów. Wątpię byśmy sobie z tym poradzili.

W związku z tym, proszę o więcej budżetu, by lepiej zrozumieć i, miejmy nadzieję, kiedyś zneutralizować SCP-1548.


> UWAGA: O5-3 ZOSTAWIŁ PLIK TEKSTOWY. CZY CHCIAŁBYŚ OTWORZYĆ TEN PLIK?

tak

> OTWIERANIE MATERIAŁÓW…

> WYŚWIETLANIE PLIKU 1/1

> UWAGA: TERMINAL BYŁ BEZCZYNNY PRZEZ CZTERY MINUTY. TERMINAL WYŁĄCZY SIĘ ZA MINUTĘ.

wyloguj

> ŻEGNAJ O5-6.
> WYLOGOWYWANIE…

wyłącz

> WYŁĄCZANIE…

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported