SCP-1600
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1600

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Próbki SCP-1600-1 przechowywane są w Skrzydle Substancji Niebezpiecznych Ośrodka 197, w komorze stworzonej ze stopu mosiądzu z 42% zawartością cynku. Wszelki personel mający kontakt z SCP-1600-1 musi mieć założony kombinezon ochronny (hazmat) poziomu C przygotowany z materiałów odpornych na działanie podmiotu w celu uniemożliwienia przypadkowego kontaktu.

Próbki SCP-1600-2 nie wymagają specjalnych czynności przechowawczych i sposoby ich przechowywania leżą w gestii przydzielonych pracowników badawczych.

Opis: SCP-1600-1 to bezwonny, ciemno żółty płyn przechwycony w 1998 roku z placówki Marshall, Carter, and Dark Ltd. w Bostonie, MA. Analiza chemiczna wykazała, iż podmiot jest mieszanką siarki, rtęci i kilku niezidentyfikowanych pierwiastków. Obecnie Fundacja jest w posiadaniu pięćdziesięciu trzech (53) litrów SCP-1600-1. Żadne próby wytworzenia dodatkowych ilości podmiotu nie powiodły się.

Kiedy dochodzi do kontaktu SCP-1600-1 z ciałem stałym, zostanie ono przetransformowane w próbkę SCP-1600-2. Przemiana trwa od 2 do 37 minut na kilogram materii i zwykle towarzyszy jej ciężkie uszkodzenie struktury próbki wywołane różnicami w gęstościach między SCP-1600-2 a początkowym materiałem.

Odkryto niewielką ilość materiałów odpornych na działanie podmiotu. Spośród nich, mosiądz jest obecnie wykorzystywany w przechowywaniu SCP-1600-1, jako najtańsza i najbardziej praktyczna opcja. Dla pełnej listy odkrytych dotychczas materiałów odpornych na anomalne właściwości podmiotu, patrz dokument 1600-M4.

SCP-1600-2 to jadalny produkt bardzo podobny do sera. Kolor, faktura i smak próbek SCP-1600-2 waha się znacznie i zależy od materiału użytego do ich powstania. Spożycie SCP-1600-2 jest bezpieczne i nie wywołuje żadnych trwałych efektów chorobowych, nawet jeżeli materiał użyty do wytworzenia próbki był sam w sobie trujący bądź niejadalny.

Dodatek: Część Dziennika Testów

Oryginalna materia Cechy fizyczne próbki Notatki
Surowa wieprzowina Żółty, średnio twardy. Tester klasy D opisał próbkę jako posiadającą delikatny posmak bekonu.
Zgniłe mięso Kolory różne, od zieleni do purpury, niezwykle miękki. Tester niechętnie skonsumował próbkę, opisał smak jako "wstrętny". Nie odnotowano żadnych symptomów zatrucia pokarmowego.
Drewno Quercus robur, angielskiego dębu Ciemno żółty, twardy. Tester opisał próbkę jako suchą i "chrupiącą".
98% czyste złoto Żółty, miękki. Tester nie był w stanie opisać smaku próbki poza stwierdzeniem, iż była ona niesamowicie satysfakcjonująca. Tester zażądał dostępu do kolejnych próbek i wpadł w depresję oraz przestał współpracować gdy mu odmówiono.
Rtęć Czarny, miękki i elastyczny. Tester opisał próbkę jako lepką i bez smaku. Nie odnotowano żadnych symptomów zatrucia rtęcią.
SCP-████ Ciemno niebieski, średnio twardy. Podczas zbliżenia się do próbki, tester oznajmił, że SCP-1600-2 komunikuje się z nim, zachęcając go do jej spożycia i zachwalając swoje gastronomiczne zalety. Tester oznajmił, iż próbka poradziła aby spożyć ją z dodatkiem trunku. Nie dostarczono wymienionego trunku do testera. Po spożyciu, próbka została opisana jako słona. Nie stwierdzono żadnych trwających efektów wpływających na psychikę i rozum testera.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported