SCP-1609
ocena: +11+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1609

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1609 jest przechowywany w Ośrodku 08, z powodu trudności przetransportowania go z tego miejsca. SCP-1609 musi być przechowywany w specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniu, na kwietniku obsadzonym miłymi dla oka kwiatami i roślinami. Mają być one rozłożone jako ściółka na powierzchni kwietnika. Kwietnik musi być pielęgnowany regularnie, a wszyscy odwiedzający muszą na głos podkreślać jego piękno, doceniając szczególnie jakość ściółki.

SCP-1609 jest regularnie zabierany z kwietnika w celu zaaplikowania środków konserwujących drewno, metal i płótno. Personel musi ogłaszać swoje intencje w obecności SCP-1609 przed próbą zabrania go na te zabiegi.

Personel przydzielony do SCP-1609 ma nosić zwyczajne ubrania, w celu uniknięcia przypadkowego wywołania agresywnej reakcji SCP-1609. Silnikowe pojazdy nie mogą znaleźć się w promieniu 200 metrów od przechowalni SCP-1609. Personel obecnie lub w przeszłości związany z Globalną Koalicją Okultystyczną, lub materiały związane z nią, nie są dozwolone w Przechowalni Ośrodka 08.

W wypadku gwałtownej reakcji SCP-1609, cały personel ma opuścić najbliższe otoczenie, a przez głośnik zostanie odtworzona wiadomość ostrzegająca personel ośrodka przed wydarzeniem. W razie pojawienia się SCP-1609 poza przechowalnią po jego gwałtownej reakcji, pracownicy muszą zachowywać się w uległy, niegroźny sposób. Służbowe ubrania, takie jak marynarki, płaszcze laboratoryjne, ubrania ochronne, kombinezony, a w szczególności pancerze muszą być zdjęte w razie takiego wydarzenia, a bronie zdolne do uszkodzenia SCP-1609 muszą być natychmiastowo odrzucone. Pracownicy mają za zadanie proszenie SCP-1609 o powrót do przechowalni, bez prób grożenia lub rozkazywania podmiotowi.

W razie opuszczenia Przechowalni Ośrodka 08 przez SCP-1609, Agenci muszą zostać natychmiastowo wysłani w celu przeszukania okolicy i odzyskania podmiotu. Obecnie nie istnieje metoda pozwalająca na całkowite uniemożliwienie przełamania zabezpieczeń przez SCP-1609; aktualne metody skupiają się na namawianiu SCP-1609 do powrotu do swej przechowalni.

Opis: SCP-1609 jest obecnie stosem drzazg, drewnianych odprysków, gwoździ meblowych i urywków wybielonej skóry i materiału, ważącym około ██.█ kilogramów. Drewniane części SCP-1609 wykonane są z dębu, a gwoździe ze stali.

SCP-1609 jest zdolny do teleportacji, będąc w stanie przemieścić momentalnie całą swoją masę między dwoma punktami, bez żadnych znanych limitów. SCP-1609 zazwyczaj używa tej zdolności w celu wrócenia do całości po tym, gdy części jego masy ulegną oddzieleniu, lecz SCP-1609 jest w stanie teleportować się cały, przynajmniej jednorazowo na dystans ████ kilometrów. SCP-1609 jest zdolny do podziału swojej masy, choć rzadko korzysta z tej zdolności. Materiały oderwane od SCP-1609 w dalszym ciągu wykazują anomalne właściwości. SCP-1609 opiera się wszelkim próbom przeniesienia go z Przechowalni Ośrodka 08, teleportując się do niego samowolnie. Pomimo tego, obiekt poprzednio teleportował się poza Przechowalnię Ośrodka 08, lecz zdarzyło się to jedynie █ razy od pozyskania podmiotu przez Fundację.

SCP-1609 zdaje się być w pewien sposób świadomy. Z badań wynika, że odbiera bodźce z otoczenia w niezrozumiały dla Fundacji sposób, a także reaguje na nie w sposób wskazujący na posiadanie przez podmiot inteligencji. Szczegóły zachowań SCP-1609 nie są dobrze zrozumiane, lecz pewnym jest, że nie unika samoobrony, reagując agresywnie na pewne bodźce, traktując je jako zagrożenie dla swego istnienia. Oprócz tego SCP-1609 zdaje się preferować sytuacje, w których jest wykorzystywany przez ludzi, aktywnie poszukując okazji, w których może być użyty. Właściwość ta jest przyczyną wykorzystania SCP-1609 jako ściółki, co zapobiega próbom opuszczenia Przechowalni Ośrodka 08. Teoretyzuje się, że SCP-1609 rozumie ludzką mowę lub jest myślący, lecz nie może to zostać udowodnione z powodu braku kompatybilności podmiotu z odpowiednimi testami.

Gdy podmiot zostanie wystawiony na jeden z licznych, specyficznych bodźców, zareaguje gwałtownie. Podczas typowej agresywnej reakcji podmiot teleportuje część swojej masy wewnątrz płuc pobliskiego personelu, powodując natychmiastowe i ciężkie rozdarcia wnętrza płuc, a także ich niedrożność, co kończy się szybką śmiercią ofiary. Bodźce mogące wywołać agresywną reakcję SCP-1609 to m.in.: personel noszący uniform lub ubrania podobne do uniformów personelu Globalnej Koalicji Okultystycznej; wymawianie słów i fraz używanych głównie lub wyłącznie przez GOC; jakiekolwiek akcje wykazujące wrogość wobec SCP-1609; dźwięk uruchomionego silnika. Agresywne reakcje SCP-1609 są rzadkie — jedynie █ takowych wystąpiło od zabezpieczenia, a SCP-1609 szybko wraca do stanu pasywnego gdy przestanie czuć się zagrożony.

SCP-1609 znalazł się w posiadaniu Fundacji dnia ██.██.████, po teleportowaniu się do nieużywanej celi przechowawczej Ośrodka 08 w swym obecnym stanie. Ostrożne badania wyjawiły, iż SCP-1609 był pierwotnie dużym krzesłem wykonanym z lakierowanego dębu i wybielonej skóry, wyrzeźbiony na wzór pochylonej kobiety podczas odpoczynku. Zdaje się, iż SCP-1609 posiadał swoje anomalne właściwości w tym stanie, lecz z pewnymi limitami, mianowicie obiekt mógł się teleportować jedynie, gdy osoba w pewnym promieniu (obecnie nieznanym) miała potrzebę usiąść, nie mając dostępu do wygodnego siedzenia lub krzesła. W takiej sytuacji SCP-1609 teleportował się do takowej osoby i pozostawał w miejscu, dopóki inna osoba nie odczuła podobnej potrzeby.

Dnia ██.██.████, zarówno pracownicy Fundacji, jak i członkowie Globalnej Koalicji Okultystycznej stali się świadomi istnienia SCP-1609, któremu przydzielono tymczasową nazwę E-622. Z powodu trudności przy zabezpieczeniu SCP-1609 i możliwości przełamania globalnej świadomości o nadnaturalnych fenomenach, siły GOC rozpoczęły małą operację w celu zabezpieczenia podmiotu.

Obecnie nie jest wiadome jak dokładnie siły GOC przejęły SCP-1609, lecz udało im się zredukować obiekt do jego obecnej formy przy użyciu rozdrabniacza. Dalsze próby zniszczenia SCP-1609 zawiodły, z powodu jego właściwości i zdolności do teleportacji z dala od źródła zagrożenia. Od tego wydarzenia, kilku członków Globalnej Koalicji Okultystycznej zmarło w niecodziennych okolicznościach. Dochodzenie poprzez zarówno kanały oficjalne, jak i agentów Fundacji osadzonych wewnątrz GOC połączyło SCP-1609 z co najmniej trzema zgonami personelu Koalicji, lecz prawdziwa liczba ofiar nagromadzonych z powodu niewłaściwego postępowania wobec obiektu jest nieznana. SCP-1609 następnie zjawił się w budynku należącym do Fundacji. Nie jest wiadome jak SCP-1609 stał się świadomy istnienia Fundacji, lecz prawdopodobnie wybrał ją z powodu niskiego ryzyka dalszych uszkodzeń.

Dokument 1609-1:

SCP-1609 to doskonały przykład wad obecnych w procedurach GOC i służy jako ostrzeżenie dla jakichkolwiek członków Fundacji niezgadzających się z naszymi praktykami odnośnie przechowywania niebezpiecznych obiektów.

Zanim Koalicja zdobyła podmiot, był całkowicie nieszkodliwy. Krzesło, które teleportuje się do ciebie gdy chcesz usiąść to norma w porównaniu do naszej codziennej rutyny. Gdy wsadzili je do rozdrabniacza, zostało skrzywdzone, wystraszone i zdenerwowane, więc ich zaatakowało. Próby 'ochrony świata' poprzez niszczenie go zdecydowanie pogorszyły sytuację. SCP-1609 w czasie kilku minut przez GOC zmienił się z podmiotu nieszkodliwego w zabójczy, a my musimy po nich sprzątać.

Na szczęście SCP-1609 jest dosyć łatwo zabezpieczyć. Dopóki nie zrobimy w jego pobliżu niczego głupiego, nie spróbuje atakować ani uciekać. Nawet jeśli to robi, to wraca. Myślę, że wiem dlaczego. Przybyło do nas bo bało się ludzi którzy je skrzywdzili. Dlatego zawsze wraca. Boi się reszty świata i szuka u nas ochrony.

Dlatego mamy Specjalne Czynności Przechowawcze zamiast Specjalnych Czynności Niszczących. Gdy coś zniszczysz, jest zniszczone na zawsze. Gdy próbujesz zniszczyć anomalię, nie możesz cofnąć swoich błędów. To jest wiadomość SCP-1609. Dlatego my mamy rację, a GOC nie.

- Dr Sievert

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported