SCP-1616
ocena: +3+x
1616-new.jpg

SCP-1616 po udanym przechwyceniu i umieszczeniu w przechowalni.

Identyfikator podmiotu: SCP-1616

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1616 jest przechowywany w wentylowanej klatce o wymiarach 60 x 30 x 30 [cm], wyposażonej w kratkę na potrzeby usuwania odchodów. Pomieszczenie, w którym znajduje się klatka, musi być bezustannie monitorowane w celu wykrycia naruszenia integralności ścian klatki i powinno być oświetlone tak słabo, jak to tylko możliwe. W przypadku naruszenia przechowalni zwolniona zostaje zapadnia połączona z kratą służącą do podawania pożywienia na spodzie klatki, tak aby SCP-1616 wpadł do identycznej klatki znajdującej się poniżej. Zapasowa klatka musi być przygotowana do przechowania podmiotu cały czas.

Żywność jest umieszczana w klatce raz dziennie, automatycznie, za pomocą małej rynny. Rynna ta powinna być wyregulowana w razie pomniejszego naruszenia klatki.

SCP-1616 nie może nigdy oglądać żadnych fotografii ani ilustracji.

Po Teście 1616-T3 testerzy z tatuażami nie są dopuszczani do obiektu.

Opis: SCP-1616 to zwykły chomik bez żadnych nieprawidłowości genetycznych. Zachowanie podmiotu nie różni się niczym od zachowania innych, normalnych chomików.

Anomalne właściwości SCP-1616 ujawniają się, gdy podmiot zaczyna jeść. Jeden albo dwa policzki podmiotu rozszerzą się, zawierając dowolną rzecz widzianą wcześniej przez podmiot. Jeżeli omawiany obiekt nie jest organiczny, SCP-1616 usunie go z jamy ustnej i zignoruje. Podobny proces żywienia został zaobserwowany w przypadku większości obiektów organicznych, za wyjątkiem drewna, które nie jest w całości skonsumowane przez podmiot, ale obgryzane w celu utrzymania higieny i zdrowia uzębienia, tak jak to czynią zwykłe chomiki.

SCP-1616 zwykle konsumuje materię organiczną, która po chwili pojawia się w jego policzkach, jeżeli tylko może. Zaobserwowano podmiot tworzący w policzkach marchewki, karmę dla chomików, cukierki oraz znaczne ilości mięsa. Policzki SCP-1616 rozszerzą się, aby pomieścić tworzoną materię, w jednym przypadku był to przyrost pozwalający pomieścić młode słonia ważące 105 [kg]. SCP-1616 nie przeżywa żadnej traumy związanej z rozszerzaniem się policzków, jako że tkana zachowuje gęstość i strukturę w trakcie rozrostu.

Szczęka SCP-1616 ustawi się i rozszerzy tak, aby możliwe było usunięcie obiektu z jamy ustnej. Jeżeli omawianego obiektu nie można usunąć przez podmiot z użyciem jego w własnej siły, SCP-1616 pozbędzie się go, oddalając się od niego. Jeżeli podmiot nie jest zdolny do odsunięcia się od obiektu z powodu braku tarcia, wycofa swoją szczękę i zwyczajnie zwymiotuje, odpychając się od obiektu. Zakłada się, że SCP-1616 ma problemy ze skonsumowaniem ciągle żyjącego obiektu w zależności od jego rozmiarów.

W przypadku spożycia materii biologicznej pochodzącej z żywych obiektów organicznych, tkanki nerwowe odpowiadają i zachowują się tak, jakby dalej znajdowały się w ciele gospodarza. Testerzy zgłaszali uczucie bólu, jak gdyby tkanka w ogóle nie została odcięta od ich ciała, sugerując pewne połączenie między wnętrzem ust SCP-1616 a gospodarzem.

Ze względu na naturę podmiotu odradza się pokazywanie SCP-1616 wszelkich zdjęć czy ilustracji, szczególnie tych zawierających niebezpieczne substancje/obiekty. Nie potwierdzono, czy spożywanie groźnych substancji/obiektów jest dla SCP-1616 możliwe, lub czy stanowi dla niego zagrożenie.

Podmiot w dowolnym momencie może wyprodukować niewielkie ilości materii ze ściany klatki bądź jej całości. Jeżeli jest niespokojny szansa na to wzrasta.

Dziennik Testu 1616-T6:

Dr Breen: Proszę położyć klatkę SCP-1616 na stole przeznaczonym do testów i pociągnąć za dźwignię.

D10293 uwalnia zatrzask klatki. Podmiot opuszcza klatkę i wychodzi na stół.

D10293: Okej. Ej, on jest całkiem uroczy.

Dr Breen: Proszę kontynuować obserwację SCP-1616 do czasu otrzymania dalszych instrukcji.

D10293: Mogę go pogłaskać?

Dr Breen: Nie widzę przeciwwskazań.

D10293 podnosi podmiot i zaczyna drapać go po główce. Po chwili D10293 odkłada podmiot na stół i rozpoczyna obserwację.

Brak nieprawidłowych zachowani przez dwanaście (12) [min].

D10293: Doktorze, ta rzecz jest naprawdę słodka i w ogóle, ale mogę już sobie iść?

Dr Breen:

Brak nieprawidłowych zachowani przez dwadzieścia (20) [min]. SCP-1616 porusza się teraz tam i z powrotem wzdłuż długości stołu.

SCP-1616 zatrzymuje się i siada na skraju stołu. Jego lewy policzek powiększa się trzykrotnie.

D10293 zaczyna głośno krzyczeć.

Gałka oczna D10293 zaczęła cofać się w głąb oczodołu.

D10293: Co jest, kurwa?! O mój Boże! O mój Boże!

D10293 zaczyna płakać i łomotać w drzwi komory przechowawczej.

D10293: Zabierzcie to kurwa ode mnie zabierzcie to błagam kurwa dlaczego!
W tym momencie lewe oko D10293 zniknęło. Szczęka SCP-1616 wycofała się i rozszerzyła, podmiot wyciągnął z policzków gałkę oczną, oczyścił ją i gryzł przez chwilę przed ponownym umieszczeniem w ustach. Widoczny był również nerw oka, prowadzący od oka do ust podmiotu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported