SCP-167
ocena: +1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-167

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-167 jest obecnie trzymany w Pokoju ██ Centrum Dowództwa Badań-06. Drzwi do niego muszą być zamknięte na kłódkę zawsze, kiedy nie są prowadzone badania. Każdy, kto chce otrzymać klucz żeby prowadzić nieplanowane obserwacje może to zrobić tylko za pozwoleniem odpowiedniego pracownika poziomu 3 przydzielonego do SCP-167.

Opis: SCP-167 jest sześcianem, którego krawędź mierzy około 10 metrów. Wykonany jest z niezidentyfikowanego, świecącego, białego polimeru. Na jednej ze ścian znajdują się ogromne metalowe drzwi. Nie wiadomo, czy są one częścią oryginalnego SCP-167, czy może zostały dołączone przez kogoś zanim obiekt został pozyskany przez Fundację SCP. Wewnętrzne wymiary sześcianu są równe zewnętrznym minus kilka centymetrów wynikających z grubości ścian — jednakże dwie z pozostałych trzech ścian posiadają drzwi. Prowadzą one do identycznych pokoi, w każdym znajdują się (oprócz wejściowych) dwoje drzwi prowadzących do kolejnych, identycznych komnat. Ten wzór jest kontynuowany. Powtarzał się tak długo, jak długo badacze byli w stanie przechodzić z pokoju do pokoju. Rozmieszczenie przejść wydaje się być przypadkowe; Nie odkryto żadnego wzorca pozwalającego przewidzieć, które ze ścian będą wyposażone w drzwi.

Są podstawy, by twierdzić, że SCP-167 był już wcześniej badany — w kilku, zwłaszcza tych bliższych, pokojach znajdują się czerwone kropki lub inne znaki naprzeciwko drzwi wejściowych. Personel niedawno zadecydował o przejęciu tego pomysłu dla każdego pokoju, który odwiedzą. Miało to miejsce po wydarzeniach wspomnianych w dokumencie 167-08. Dodatkowo, kilka naturalnych oraz utworzonych ludzką ręką przedmiotów zostało znalezionych w niektórych pokojach SCP-167. Znajdowały się wśród nich: symbole religijne; figurka indyjskiego bożka, rok około 500 p.n.e.; kilka kufrów, rok około 1500 n.e. [USUNIĘTO]; i kilka obiektów SCP, w szczególności [USUNIĘTO].

Dodatek 167-01: SCP-167 nie wydaje się podlegać geometrii euklidesowej. Dwaj badacze podjęli się dotarcia do tego samego pokoju dwoma drogami. Obaj dotarli na miejsce, ale żaden z nich nie słyszał ani nie widział drugiego. Nie wiadomo, w jaki sposób SCP-167 zakrzywia przestrzeń by wywołać ten efekt, ale jest to kwestia motywująca do dalszych badań.

Dodatek 167-02: Została zgłoszona prośba, by przetestować efekt SCP-184 na SCP-167. Ten eksperyment jest jeszcze w sferze dyskusji.

Dodatek 167-03: Propozycja użycia SCP-167 jako zwartego magazynu dla łagodnych SCP wyszła ze strony Dr. █████. Ten pomysł wymaga reklasyfikacji SCP-167 do klasy Bezpieczne, co jest dyskutowane.

Dokument #167-08: Jak większość z was zapewne wie, Dr. ██████ nagrał kilka dni temu wejście do SCP-167 bez szpulki nici, i jeszcze nie wrócił. Jego obecny stan nie jest znany, a ekipy poszukiwawcze niczego nie znalazły. Niech to będzie dla was wszystkich nauczką, jak łatwo jest się zgubić w SCP-167 jeśli nie zaznaczycie w jakiś sposób drogi, którą szliście. Jeśli dowiem się, że ktoś zbagatelizował przepisy bezpieczeństwa i wszedł do SCP-167 bez nitki, nie ważne na jaką głębokość, załatwię mu przeniesienie w trybie przyspieszonym do pracy przy obiektach klasy Keter. To zmusi go do wyjątkowo szybkiego nauczenia się przestrzegania regulaminu — dr Klein.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported