SCP-1673
ocena: +6+x
1673-Active-new.png

SCP-1673 w fazie aktywnej.

Identyfikator podmiotu: SCP-1673

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1673 musi być otoczony strefą o obwodzie 500 metrów. Powinna ona być patrolowana cały czas przez 3 zespoły składające się z 2 strażników. Obwód musi być wyznaczony przez betonowy mur o wysokości 1,5 metra, z posterunkami ochrony rozlokowanymi co 20 metrów. Każdej osobie znalezionej wewnątrz SCP-1673 należy podać środki amnezyjne klasy B. Osoby, na które te nie wpłyną, muszą zostać zatrzymane.

Opis: SCP-1673 to cmentarz zlokalizowany na obrzeżach byłego miasta Westkin, w stanie Zachodnia Wirginia. Zajmuje on 1,4 hektara powierzchni i zawiera około 60 grobów i 1 mauzoleum. Teren ogrodzony jest misternie wykonanym płotem. Nagrobki wewnątrz SCP-1673 należą do założycieli Westkin, najnowszy jest datowany na rok 1845. Pomiędzy godziną 4 rano, a 19 podmiot nie przejawia żadnych anomalnych właściwości.

Jeśli osoba wejdzie na teren SCP-1673 podczas fazy aktywnej i pozostanie tam przez 15 minut, podmiot zacznie wytwarzać z ziemi ambulatoryjne kończyny ludzkie. Będą one przypominały ludzie ręce i dłonie, jednak testy wykazały że nie zawierają one żadnego ludzkiego materiału biologicznego. Następnie będą one podążać za osobą będącą wewnątrz SCP-1673 przez czas oscylujący między jedną, a trzema godzinami. Potem konstrukty zaczną wchodzić w interakcje z osobą.

Kończyny te będą próbowały wykonywać małe czynności korzystne dla osoby, takie jak wiązanie butów, poprawianie ubrania i strzepywanie z niego kurzu, czy podejmowanie prób masażu. Na początku będą robiły to ostrożnie, jednak czynności te mogą doprowadzić do obrażeń na skutek dużej siły używanej przez konstrukty wykonujące je. Zazwyczaj testerzy będą próbowali wyjść z cmentarza najszybciej jak to możliwe. Kończyny będą utrudniać jakiekolwiek próby opuszczenia SCP-1673 do czasu gdy osobie uda się z niego wyjść lub umrze. Jeśli opuści ona teren SCP-1673, wróci on do stanu obojętnego. Jeśli jednak umrze, kończyny zakopią jej ciało. Jakakolwiek próba nawiązania kontaktu z ciałem zanim zostanie zakopane spotka się z wrogością podmiotów.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported