SCP-1678
ocena: +20+x
volgunpolice.png

Przypadek SCP-1678-A w zabezpieczeniu.

Identyfikator podmiotu: SCP-1678

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1678 pozostaje zabezpieczony jedynie częściowo. Mobilne Formacje Operacyjne Tau-4 i Epsilon-6 z sukcesem ustanowiły broniony obwód wokół rejonu Hyde Park w SCP-1678, na którym instancje SCP-1678-A zaniechały ataków na przejęty przez Fundację teren. Długoterminowa baza badawcza jest aktualnie w budowie, a dowódcy Mobilnych Formacji Operacyjnych przygotowują się do ataku na Muzeum Historii Naturalnej w SCP-1678 w celu objęcia lepszej pozycji obronnej. Bieżące cele krótkoterminowe obejmują przejęcie i odgrodzenie obronne Muzeum Historii Naturalnej w SCP-1678 i ustalenie źródła, konstrukcji i słabości jednostek SCP-1678-A. Długoterminowe rozwiązania obejmują zatrzymanie, utrudnienie lub przejęcie kontroli nad produkcją jednostek SCP-1678-A i najazd na Dom Parlamentu w SCP-1678 gdzie przypuszczalnie przebywa byt, istota lub świadomość odpowiedzialna za tworzenie SCP-1678, po czym przechwycenie i powstrzymanie owej istoty.

Opis: SCP-1678 to pełnowymiarowa dokładna rekonstrukcja brytyjskiego miasta Londyn, znajdująca się dokładnie jeden kilometr pod oryginalnym Londynem. Jak dotąd jedynie dzielnica Hyde Park została zbadana, ale wszystkie budynki, przynajmniej na zbadanej ulicy, odpowiadają dokładnie swoim oryginałom na powierzchni w zakresie lokacji, rozmiarów i kształtu, jednakże rzadko kiedy w zakresie architektury, materiału budulcowego, jak i wewnętrznego układu. Miasto zostało skonstruowane tak, by odzwierciedlać miasto za epoki Wiktoriańskiej, z konstrukcjami stylizowanymi na tradycyjne lampy gazowe na ulicach, a wszystkie nowoczesne budynki oryginalnie znajdujące się w Londynie zostały przebudowane w Wiktoriańskim stylu architektonicznym, czego najlepszym przykładem są drapacze chmur na ulicy Biznesowej. Oświetlenie jest rzadkie i niedogodne, a to jak SCP-1678 uzyskał stały dopływ tlenu i gazu pozostaje niewiadome.

Uważa się, że SCP-1678 został skonstruowany natychmiastowo w nieznany sposób, a Dom Parlamentu w SCP-1678 zdaje się być "epicentrum" procesu konstruowania. Dowodem na to jest fakt, że wraz ze wzrostem odległości od Domu Parlamentu pojawiają się obiekty z wadami konstrukcji, takimi jak te zbudowane w całości z rur miedzianych lub innych niekonwencjonalnych materiałów czy "latarnie gazowe" będące niczym więcej niż metalową rurą z lewitującą kulą światła na czubku, budynki bez podłogi i, w najdalszym od epicentrum miejscu, bez okien lub drzwi. Poza personelem Fundacji i przypadkami SCP-1678-A, B i C, SCP-1678 uważa się za niezamieszkałe.

Uważa się, że SCP-1678 zostało stworzone z myślą o zakwaterowaniu osób, które przeżyły scenariusz końca świata klasy XK. Dowodem na to jest nagranie audio, które aktywuje się i gra za każdym razem, gdy dowolna osoba wkroczy do miasta.

Większość zbadanych budynków w SCP-1678 zdaje się być przygotowana do gęstego zamieszkania, zawierając przedmioty takie jak ciasno zgrupowane stalowe łóżka piętrowe, będące standardowym wyposażeniem w każdym budynku przeznaczonym do tego właśnie celu. Naukowcy Fundacji stwierdzili, że większość tych budynków nie nadaje się do zamieszkania ze względu na przeważającą ilość pleśni, wilgoci i słabą konstrukcję. Niektóre budynki są przystosowane do innych celów, w szczególności wersja Muzeum Historii Naturalnej w SCP-1678, które zawiera wystawę zatytułowaną "Upadek Człowieka" jak i reprezentacje kilku znanych obiektów SCP oraz obrazy i dzieła sztuki o tematyce apokaliptycznej.

Kluczowym zagrożeniem płynącym ze strony SCP-1678 są istoty wspominane w niektórych nagraniach SCP-1678 zwane "Bobbies" ("Bobby" to znane określenie na "Policjanta" w slangu ery Wiktoriańskiej), odtąd nazywane SCP-1678-A; te istoty są skonstruowane z ludzkich ciał brutalnie rozczłonkowanych w okolicach głowy, nadgarstkach, kolanach i łokciach i ponownie złączonych za pomocą przemysłowych zawiasów i śrub. Głowa zawsze jest owinięta bandażami. Są one ubrane w mundur podobny do policji z ery Wiktoriańskiej i są ekstremalnie wrogie w stosunku do personelu Fundacji, atakując go za pomocą improwizowanych broni. Te ataki zawsze są poprzedzane przez podobny do policyjnego gwizdka dźwięk wytwarzany przez SCP-1678-A i głośny komunikat "Policja! Stój, przestępco!" ogłaszany przez głośniki w promieniu stu metrów od miejsca zdarzenia. Instancje SCP-1678-A są wyjątkowo odporne na obrażenia, jedynie broń ciężkiego kalibru i broń wybuchowa jest w stanie je zniszczyć. Uważa się, że pochodzą z budynku nazwanego "Dom dla Ubogich Bryson'a" o czym świadczyć może fakt, że noszą one pod mundurem kombinezon podobny do tych noszonych przez więźniów.

Do jakiego stopnia wchodzą w interakcje z innymi istotami SCP-1678 pozostaje nieznane.

Aktualnie nie wiadomo jaki byt lub istota odpowiada za stworzenie i utrzymanie SCP-1678. Niejasnym
jest, na jakie zdarzenie lub katastrofę SCP-1678 zostało przygotowane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported